Шість років потому

Річниця Помаранчевої революції знову з мітингами

justify"> Річниця Помаранчевої революції знову з мітингами

Шосту річницю Помаранчевої революції 22 листопада українська столиця знову зустріла мітингами. І знову, як і 2004 року, акції протесту були скеровані проти влади та її витвору – Податкового кодексу, проти якого повстали підприємці.

Нині День свободи, який проголосив державним святом третій Президент України Віктор Ющенко, уже таким не вважають. Четвертий Президент Віктор Янукович указ свого попередника про святкування Дня свободи виконувати не захотів. Мабуть, не стільки з нелюбові до самого Дня свободи, як до річниці власної поразки на президентських виборах. Віктор Янукович учора полетів до Брюсселя, щоб взяти участь у самміті Україна – ЄС.

Зрештою, було б щонайменше наївно очікувати масштабного святкування річниці Помаранчевої революції від цієї влади. Відтак учасники подій 2004 року своє святкування зробили локальним. Хтось збирався за чаркою із друзями, хтось обмежився написанням ностальгічних постів у Фейсбуці. До речі, Інтернет та засоби масової інформації, які працюють у всесвітній мережі, стали чи не єдиними ретрансляторами подій Помаранчевої революції.

Учорашніх подій на Майдані, пікетування Адміністрації Президента не помітили центральні телеканали. Дежавю? Щось подібне вже ми спостерігали кілька років тому. Паралелі проводити не хотілося б. Але варто зазначити, що Інтернет на противагу телебаченню спромігся показати пряму трансляцію учорашніх столичних міцтингів. Трансляція зібрала близько 20 тисяч глядачів. Телебачення обмежилося кількома скупими сюжетами, у яких ішлося про “декілька тисяч” мітингувальників.

5 канал назвав цифру понад 4 тисячі. Самі ж мітингувальники заявляли, що їх кілька десятків тисяч. Про те, що людей на майдані було знач­но більше, свідчили фото і відео. Утім комусь було вигідно применшити справжні масштаби акції.

Власне учорашні події дуже нагадували події осені – зими шестирічної давності. От лише, якщо тоді була якась надія, яка вселяла віру в успіх акцій протесту, то сьогодні таких почуттів не було. Разом із тим, учорашній мітинг на майдані Незалежності суттєво відрізнявся від того, що відбувалося тут 2004 року. Організатори акції відразу оголосили, що захід аполітичний, і не мали наміру пускати на сцену політиків. Чи доб’ються вони від Президента накладення вето на Податковий кодекс? Навряд чи. Врахувати якісь пропозиції підприємців можуть, але аж ніяк не “убити” весь кодекс.

 

Андрій Парубій,
народний депутат України, фракція НУ-НС:

– Події, які нині відбуваються на Майдані, свідчать про одне: ті політики, які вважали, що Майдан залишився у минулому, глибоко помилилися. Майдан породив в Україні громадянське суспільство, навчив українців бути впевненими в тому, що вони є вільними людьми у вільній країні. І коли хтось думає, що може повернути Україну в минуле, у той простір, в якому нині живе Російська Федерація, помиляється. Майдан – це громадянське явище, яке є поза політикою. Він є свідченням того, що та сила, яку пробуджено шість років тому, живе. Сьогоднішні події на Майдані – це не одноденна акція, це лише початок широкомасштабного руху спротиву проти чинної влади. Дуже позитивним є факт, що організатори нинішнього Майдану означили свій захід як аполітичний. Підприємці демонструють, що вони єдині, що їх не можуть розділити політичні погляди чи регіональні розбіжності. І дуже приємно, що вони реагують на лукавство політиків. Наприклад, згадайте факт, коли одного з депутатів фактично попросили зі сцени, бо він голосував за вибори до парламенту в 2012 році. Це добрий тест для тих політиків, які перебуваючи у ВРУ, відірвалися від людей і не знають, чого вимагають люди на вулиці, а живуть своїми меркантильними інтересами.

Тарас Стецьків,
народний депутат України, фракція НУ-НС:

– Це достойне відзначення Дня свободи, яке збіглося у часі з протестами дрібного і середнього бізнесу проти ганебного Податкового кодексу. Я радий, що вкотре ініціативу у свої руки взяли не політики, а безпосередньо дрібний бізнес. В умовах, коли влада, політики і політичні партії не відзначають Дня свободи, 22 листопада знову зібралися люди протестувати проти актуальної проблеми – прийняття Податкового кодексу. Ця акція буде триватиме довго, бо нинішніми чи завтрашніми протестами справа не закінчиться. Я думаю, що Янукович підпише цей кодекс. А от коли він набере чинності й у лютому – березні економіка почне тріщати по швах, і настане економічний колапс, тоді вже не 10 – 20 тисяч українців вийдуть на Хрещатик, вийдуть сотні тисяч. Ми є серед людей на Майдані. На сцену виходити не намагалися, хоча пропозиції такі надходили. Ініціатива йде від підприємців, а ми поруч з ними, поруч з людьми. За потреби ми завжди підставимо їм плече. Ми не претендуємо на те, щоб виходити на сцену і щось проповідувати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4285 / 1.59MB / SQL:{query_count}