Солодкий смак “gelato”…

Gelato – у всьому світі так називають морозиво, приготовлене за італійською рецептурою. Від звичного для нас морозива воно відрізняється складом, способом приготування і, що важливо, культурою споживання.

justify"> Gelato – у всьому світі так називають морозиво, приготовлене за італійською рецептурою. Від звичного для нас морозива воно відрізняється складом, способом приготування і, що важливо, культурою споживання.

В Італії морозиво – не просто смачний десерт, а самостійний продукт, що займає важливе місце в раціоні людей різного віку. Італійське морозиво може бути фруктовим або молочним; у формі кульок або частиною складних десертів, може подаватися у вафельному ріжку або в креманці. А палітра смаків італійського морозива обмежується лише фантазією майстра, який його робить!

Наприкінці літа місто Лева отримало власну джелатерію “Піноккіо” – кафе, основою меню якого є справжнє італійське морозиво і можливі десерти з нього.

Не помітити львівську джелатерію неможливо, адже біля входу стоять два величезні ріжки з морозивом. Звичайно, бутафорні. Однак уже за дверима джелатерії перше, що зустрічає відвідувачів, це велика віт­рина з більш ніж двома десятками різних видів морозива. Від такого різноманіття може запаморочитись голова не тільки в ласунів, але й у людей, які зберігають рівномірне дихання, коли бачать морозиво. Описувати смаки – марна справа, тут кожен має визначитись самостійно: шоколадне, фісташкове, ківі, диня, маскапоне, тірамісу, фундук, сицилійський апельсин, йогурт… Одна кулька (50 г) коштуватиме 8 грн, дві – 15 грн, три – 22 грн. Можна купити морозиво і додому, щоправда, не менше ніж 350 г. Коштуватиме це задоволення 50 гривень. Однак зберігати його радять не довше трьох днів, адже до складу морозива входять натуральні інгредієнти, які швидко псуються. В кафе його зберігають не довше доби. Окрім морозива, тут можна спробувати й інші десерти: “піноккіо”, “тірамісу”, “кассата”. Та зважаючи, що це джелатерія, до складу більшості з них входить морозиво. Наявні тут і декілька видів тортів.

Щоправда, варто зазначити, що італійський дух творцям морозивної кнайпи вдалося витримати не до кінця. Не виправдано багато уваги тут приділили чаю, тоді як італійці його п’ють, лише коли хворіють. А от кава для італійців – це культ не менший, ніж для львів’ян. Італійці не тільки вигадали сотні різновидів морозива, але й більше десятка видів кави. Якщо ви в Італії попросите чашечку кави, то вас відразу спитають, якої саме. Адже вона відрізняється за складом, способом приготування і навіть температурою: еспрессо,  “Caffe freddo” (холодне експрессо), “Caffe macchiato caldo” (з наперстком гарячого молока), “Caffe macchiato freddo” (з наперстком холодного молока), “Caffe corretto” (з крапелькою спиртного). Любителі зовсім міцної кави віддають перевагу “Ristretto” (густа кава), трохи слабшою є “Caffe lungo”, ще слабшою – є “Caffe а l’americana”. Подібне ставлення і до капучіно. Капучіно буває холодний – влітку “Cappuccino freddo”, є ще “Caffe Latte” з великою кількістю гарячого, незбитого молока у великій склянці та “Latte macchiato” – гаряче збите молоко з мінімальною кількістю еспрессо (наперсток, навіть менше) у великій чашці. На жаль, в цьому кафе каву обминули увагою, запропонувавши відвідувачам лише кілька її різновидів.

За своєю специфікою, кафе розраховане, в основному, на літню пору року і має великий майданчик, де можна розмістити столики. Натомість внутрішній зал невеличкий і зовсім не відтворює настрою сонячної Італії. А шумна машина, яка власне й виготовляє морозиво, глушить наспіви Адріано Челентано та інших італійських виконавців. Однак усміхнені працівники кафе та лише одна ложечка gelato нагадає вам про спекотні літні дні й дозволить забути про те, що на вулиці осінь. Головне – не переїдати, адже морозиво дуже калорійне, та й горло потрібно берегти. Середній чек на двох обійдеться у 100 грн.

 

03.01.2018 0:59
Volodymyr Tatarenko

Фризери CARPIGIANI, вітрини ISA та інше обладнання для виробництва італійського морозива джелато: www.carpigiani.com.ua


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3987 / 1.6MB / SQL:{query_count}