Модні зачіски та майстер-клас від перукарів для вихованців львівської спецшколи-інтернату №6 для дітей із вадами мовлення
Індустрія моди й краси може не лише тішити забезпечених улюбленців долі, а й допомагати дітям зі шкіл-інтернатів. Власне це довели львівські перукарі. 17 листопада впродовж кількох годин вони демонстрували свою майстерність вихованцям львівської спецшколи-інтернату № 6 для дітей із вадами мовлення. Моделями теж були вихованці інтернату. А після того, як дітям зробили зачіски, відбулося імпровізоване дефіле. Задоволеними були всі.
Звісно, для перукарів головним було потішити дітлахів. Але гості завітали до інтернату не лише для цього. Стилісти провели також і майстер-клас, аби заохотити дітей здобувати в майбутньому професію перукаря.
“Ми хотіли зробити вихованцям інтернату свято – влаштувати дефіле, де дівчата будуть моделями. Прагнемо, щоб діти відчули, що життя – яскраве. Можливо, хтось з них захоче бути перукарем, а згодом стане дуже креативним стилістом і закохається у цю справу. Якщо будуть охочі і я побачу в них талант, то залюбки поділюсь навиками”, – каже львівський стиліст Сергій Пастух.
Для перукарів ж подібні акції – справжня радість. “Намагаємося усе робити якомога швидше, аби більше діток змогли зрадіти новим зачіскам. Я дуже втішена, що в мене є така можливість. Зраділа такій омріяній пропозиції дати хоч трохи щастя діткам”, – зазначає майстер-перукар Анна Синюта, яка саме чаклувала над волоссям учениці спецшколи.
Візит перукарів – не перший подарунок для вихованців інтернату. До цього була зустріч із футболістами ФК “Карпати”. Учні школи-інтернату були учасниками параолімпійських ігор у Варшаві, де здобули чимало нагород. А невдовзі діти відвідають дельфінарій і ковзанку. Але попри це, зазвичай їхнє життя традиційне – звичний розклад дня, сон – їжа – сон. І якщо для забезпечених людей такі речі, як похід у дельфінарій чи візит до перукаря є буденними, для вихованців інтернату – це свято.
В інтернаті немає спеціальних програм профорієнтації, незважаючи на це, випускники спецшколи на брак роботи не скаржаться. Після закінчення навчання діти отримують посвідчення продавця. Проте мрії учнів інтернату бувають різними: деякі прагнуть бути спортсменами, а інші – програмістами або кухарями. Можливо, незабаром до списку омріяних і цілком реальних професій доєднається і перукар.
Оля Никорак
Андрій Породко,
організатор акції:
– Першим завданням перед запрошеними перукарями було зробити дітям зачіски, а також розповісти про догляд за волоссям. А кому з дітей імпонуватиме ця професія, ті зможуть потім навчитися цьому ремеслу у майстрів. До того ж цю професію може освоїти кожен охочий, тому, якщо докласти зусиль, у цих дітей все вийде. Зрештою, це не остання така акція. Якщо все буде гаразд, і дітям сподобається майстер-клас, ми залучатимемо ще більше стилістів і представників інших професій до цього.
При цьому люди радо погоджуються на такі пропозиції, адже це не для власної вигоди, а для дітей! Є багато меценатів, які вкладають гроші у благочинність, але не лише фінансова допомога необхідна цим дітям. Передусім їм потрібна увага. Їхнє життя досить рутинне. І якщо для нас такі речі, як візит до перукаря чи відвідини дельфінарію є звичними, для вихованців інтернату – це свято, яке вони пам’ятатимуть усе своє життя.