“Пошта” дізналася, хто і де може отримати путівку за 10 – 30% від її вартості
Ми живемо в такому стрімкому ритмі, із постійним напруженням та щоденними стресами, що відпочити навіть під час відпустки не завжди вдається. Звичайно, це позначається на здоров’ї і в найбільш невідповідний момент воно нас підводить. Це сигнал про те, що слід відкласти усі справи і подбати про себе – поїхати на курортно-санаторне оздоровлення. Але де взяти путівку? За консультацією ми подалися до завідувача відділу оздоровчих заходів Виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування Мирослава Вейка.
Заява за місцем праці
Як пояснив Мирослав Михайлович, кожен, хто працює і сплачує внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, може за потреби скористатися програмою оздоровлення фонду й отримати путівку в санаторій. Для цього за місцем праці слід звернутися до комісії із соціального страхування, а якщо людина – платник єдиного податку, то до районної чи міжрайонної виконавчої дирекції із відповідною заявою. Разом із нею треба подати медичну довідку форми 070/о, завірену медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), про те, що ви потребуєте санаторно-курортного лікування.
Охочих поїхати на курорт, звісно, значно більше, ніж самих путівок. І більшість людей прагне оздоровитися влітку, що не завжди вдається. Розподіляючи путівки, насамперед задовольняють заяви тих, кому потрібно продовжити лікування після важких захворювань чи травм, і тих, хто ще жодного разу не скористався путівкою.
Де і скільки платити?
Якщо ви хочете поїхати в санаторій самі, то путівка вам обійдеться у 30% від загальної її вартості. Коли ж батько чи мати супроводжують до санаторію дитину (і саме дитина має показання на санаторно-курортне лікування), то їм доведеться заплатити за путівку лише 20% її вартості, а коли супроводжують двох дітей, то 10%.
Гроші (оті 30, 20 чи 10%) необхідно внести до каси за основним місцем роботи, а якщо її нема, то оплатити через установу банку на транзитний рахунок органу фонду за місцем обліку страхувальника. Вартість путівки в санаторій – близько 5000 грн, тож 30-відсоткова путівка вам обійдеться у 1500 грн, 20% – у 1000 грн і 10% – у 500 грн.
Передавати путівку іншій особі не можна. Але якщо ви купите путівку в санаторії самостійно, а потім захочете, аби фонд повернув вам гроші, то такий варіант не пройде. Зі знижкою є тільки ті путівки, які йдуть через фонд.
Коли путівку можна поділити
Відповідні послуги в санаторно-курортному закладі можна отримати на термін 18, 21, 24 або 45 діб. Усе залежить від медичних показань. Але бувають випадки, коли людина, яка отримала путівку, не може бути на курорті зазначений термін. Тоді путівку дозволено поділити і разом з вами може оздоровитися дружина (або чоловік), навіть якщо вона працівник іншого підприємства, або дитина віком від 4 до 18 років, але попередньо слід повідомити про поділ путівки адміністрацію санаторно-курортного закладу і отримати від неї письмове погодження. Термін лікування кожної особи не може бути менший як 12 діб. Поділ путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу забороняється.
Ольга Хворостовська