“Може, вони сп’яну це сказали?”

Президент Білорусі дав скандальне інтерв’ю польським мас-медіа

Президент Білорусі дав скандальне інтерв’ю польським мас-медіа

Ніхто не здивувався, що Аляксандр Лукашенка змішав з гноєм колись улюблену Росію. Щоправда, вирази, якими він для цього скористався, більше пасували не для президентського інтерв’ю, а для “виховної” бесіди голови колгоспу з п’яним механізатором. Принаймні якщо вірити “Независимой газете”, яка власне й поширила словесні звороти білоруського президента. 

Найбільше емоцій в “баць­ки” викликало неба­жання Росії погодитися три роки тому на проведення референдуму щодо ухвалення конституції майбутньої Союзної держави. “Вона, даруйте, похерила цей Союзний договір. Почитайте – він же не закритий – і побачите, де вони порушили. Економічна співпраця. Вони бачили труби, наф­топереробку, калійні об'єднання та інші стратегічні об'єкти, які сьогодні дають колосальні доходи державі. Це мільярди доларів. Віддайте! Слухайте, як віддати? Як віддати? Взагалі ці об'єкти заборонені до приватизації. Їх невеликий список, але вони заборонені до приватизації”, – так пояснив Лукашенка одну з причин, через які російська і білоруська сторони не дійшли єдиної думки щодо Союзної держави.

За  його словами, в результаті під “шаленим тиском” Білорусь вивела з цього списку “Бєлтрансгаз” і 50 на 50 поділилася з Росією. “Ось це був поділ! Вони встановили ціну – 600 доларів коштує вся трубопровідна система Білорусі. Я кажу: “Ви звідки цю ціну взяли?”. “А з балансу у вашій бухгалтерії”. Я кажу: “Так це ж балансова вартість. А ми ж у ринковій економіці живемо”, – розповів Лукашенка. Як вважає білоруський лідер, сторони так і не досягли точної ціни, але коли до оцінки залучили німецьких експертів, вони назвали 5 мільярдів доларів. “Теж, знаєте, не сподобалося: Лукашенка незговірливий”, – з обуренням відзначив президент Білорусі.

Також він упевнений, що Росія докладає всіх зусиль, щоб не пустити його на новий президентський термін. “Вони в Росії роблять все для того, щоб я програв ці вибори”, – категорично заявив білоруський лідер. Як вважає Лукашенка, така позиція пояснюється тим, що Росії не подобається небажання Білорусі увійти до складу Російської Федерації. “Я, як перший президент суверенної держави, не можу дозволити собі знищити країну, включити її до складу іншої держави”, – відзначив з приводу цього Лукашенка.

Різко відгукнувся “бацька” і про опозиціонерів, які ведуть передвиборну боротьбу. За словами президента, вони пропонують віддати білоруські “заводи і труби” Росії тому, що у Москви є нафта. “Я починаю думати: може, вони сп'яну це сказали?” – припустив глава держави.

В інтерв'ю Аляксандр Лукашенка дав чітко зрозуміти, що планує і далі керувати Білорусією, незважаючи на значний термін перебування при владі. “Це ваші проблеми”, – заявив він у відповідь на міркування, що в Європі неможливо бути президентом 15 років. За словами Лукашенка, зате таке можливе в Білорусі та Росії. Реагуючи на репліку журналістів, що в Росії теж неможливо, оскільки Путін більше не президент, Лукашенка всерйоз здивувався: “Як?! А хто?”

Розмірковуючи про те, що в інших країнах колишнього СРСР лідери також правлять безстроково, Лукашенка видав: “Казахстан – світило демократії! Скільки хочу – стільки і буду (це про тамтешнього президента Нурсултана Назарбаєва, який недавно заявив, що хоче не просто балотуватися у президенти в 2012 році, але і залишитися при владі як мінімум до 2020 року – “Пошта”). Таджикистан, Туркмени­стан, Азербайджан, з яким ви співпрацюєте і готові все ділити навпіл, тому що у них є газ і нафта. Там такі самі закони. Весь пострадянський простір так живе”.

Водночас Лукашенка вважає, що його країна добре б виглядала в ЄС: “Не гірше від поляків, литовців та інших”. Якби сталося так, що Білорусі запропонували б членство в ЄС, “ми б його розглядали”, зізнався глава білоруської держави.

Нагадаємо, що на початку жовтня президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв у своєму відеоблозі звинуватив президента Білорусі в тому, що той намагається зробити Росію одним з головних ворогів своєї країни. Глава Кремля наголосив, що білоруський лідер у своїх висловлюваннях виходить далеко за рамки не тільки дипломатичних правил, а й елементарної людської пристойності. Як бачимо, Мєдвєдєв мав рацію.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4319 / 1.58MB / SQL:{query_count}