Майже розбилися

Індонезійське телебачення помилково оголосило про загибель 459 людей

Індонезійське телебачення помилково оголосило про загибель 459 людей

Скандальне повідомлення про “найбільшу в історії авіакатастрофу” прозвучало в телеефірі у четвер, 4 листопада. Індонезійське телебачення оголосило про аварію лайнера-гіганта A-380 австралійської авіакомпанії “Qantas”, що виконував рейс із Лондона до Сіднея, і на борту якого перебували 433 пасажири й 26 членів екіпажу.

Суть інциденту така. Незабаром після вильоту A-380 із Сінгапура, де літак робить проміжну зупинку для дозаправки, приблизно о 9-й ранку за місцевим часом жителі індонезійського острова Батам почули в небі якийсь вибух і побачили уламки літака, що падали з неба. Сам лайнер, який ще не встиг набрати знач­ну висоту, задимів. Повідомлення про катастрофу, що супроводжувалася коментарями очевидців, моментально поширилося по всьому світі.

Однак незабаром стало відомо, що літак, як і раніше, перебуває в повітрі. У нього відмовив один із чотирьох двигунів, у зв’язку з чим екіпаж вирішив зробити екст­рену посадку в сінгапурському аеропорту. Приблизно протягом години лайнер кружляв над летовищем, випрацьовуючи пальне, а потім щасливо приземлився. За попередніми даними, вибух, який власне й зворохобив жителів Батаму, стався в задній частині несправного двигуна.

Ніхто з людей, які перебували на борту, не пост­раждав. Не було потерпілих і на землі, щоправда, без збитків таки не обійшлося. Зокрема, досить великий фрагмент обшивки з червоним малюнком, що нагадує символіку “Qantas”, пробив дах школи. А 55-річна індонезійська домогосподарка Янес Три має намір зажадати від “Qantas” компенсацію за уламок, що гепнувся на дах її будинку і лише дивом нікого не вбив.

Незважаючи на те, що пасажири були налякані, подія минулася без паніки на борту. Більшість людей змог­ла оцінити масштаби інциденту лише тоді, коли побачили літак ззовні.

Причиною відмови двигуна могла стати помилка, допущена компанією “Rolls-Royce” при його розробці. З такою заявою учора виступив Алан Джойс, глава авіакомпанії “Qantas”. Іншою ймовірною причиною, на думку Джойса, могло стати використання неякісних матеріалів при виробництві однієї з деталей двигуна. Також глава “Qantas” повідомив, що під час посадки в аварійного A-380 тріснули шини шасі. Після інциденту компанія вирішила призупинити на 48 годин польоти всіх своїх A-380 до завершення їx ретельної перевірки.

Фахівці наголошують, що це вже далеко не перший інцидент, пов’язаний з технічними неполадками під час експлуатації найбільшого в світі повітряного судна. Наприклад, на початку 2008 року авіакомпанія “Singapore Airlines” тричі відкладала або скасовувала рейси лайнера-гіганта. Один літак викотився з ангара й виїхав за межі смуги, відчепившись від буксирувальника, а ще в двох випадках були виявлені несп­равності паливних насосів. У 2009 році літак уже згадуваної “Qantas”, що летів з Сінгапура до Парижа, пережив серйознішу подію: незабаром після вильоту в A-380 відмовив двигун, отож екіпаж вирішив повернутися в аеропорт. Нарешті, у березні 2010 року трапився ще один інцидент: при посадці в Сіднеї була ушкоджена стійка шасі, і пасажирів довелося ви­саджувати прямо на злітно-посадкове поле.

А якийсь пілот авіакомпанії “Qantas”, який не доз­волив журналістам розголошувати його прізвище, заявив, що в лайнерів, які здійснють тривалі перельоти, регулярно відмовляють двигуни, але якщо цього разу подія супроводжувалася вибухом і димом, то ситуація серйозніша, ніж зазвичай. А взагалі, за його словами, журналісти здійняли багато галасу з нічого: пілот упевнений, що літак із чотирма двигунами може долетіти до місця призначення й на трьох. Чи додало це оптимізму потенційним пасажирам A-380 – невідомо.

 «Airbus» А380 - широкофюзеляжний двопалубний реактивний пасажирський літак, створений концерном «Airbus S.A.S.» - найбільший серійний авіалайнер у світі. Висота - 24,08 метри, довжина - 72,75 метри, розмах крил - 79,8 метри, маса - 280 тонн. Може здійснювати безпосадочні перельоти на відстань до 15 200 км. Перевозить 525 пасажирів у салонах трьох класів, або 853 людини в однокласовій конфігурації. На розробку А380 пішло близько 10 років, вартість програми - 12 млрд євро.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4268 / 1.57MB / SQL:{query_count}