Заняття до душі – у стінах школи

Більшість людей вважає, що всі заняття у гуртках, секціях, клубах є платними, тож дітям після уроків ніде розвивати свої таланти. А оплатити заняття сина чи доньки можуть не всі

Більшість людей вважає, що всі заняття у гуртках, секціях, клубах є платними, тож дітям після уроків ніде розвивати свої таланти. А оплатити заняття сина чи доньки можуть не всі. Та, як розповіла “Пошті” головний спеціаліст з виховної та позашкільної роботи відділу міського управління освіти Ірина Гайдук, у нас кожна дитина може знайти заняття до душі. Причому безкоштовно. Нині закладами позашкільної освіти Львова, що підпорядковані управлінню, охоплено майже 20 тис. дітей. І хоч навчальний рік у таких закладах розпочався з 15 вересня, якщо у групі є місце (менше ніж 15 дітей), учні можуть долучитися зараз.

Сьогодні у місті діють 24 такі заклади: 15 – різноманітного спрямування освіти та творчості і 9 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Вони є у всіх районах міста. Заняття в них  безоплатні, за винятком лише одного напрямку – школи раннього естетичного виховання, де займаються дітки від 3 до 6 років.

У ДЮСШ школярі мають можливість вибрати серед 18 видів спорту свій: кульова стрільба, теніс настільний, теніс великий, веслування на байдарках, каное, художня та спортивна гімнастика, спортивне орієнтування та ін. Окрім міського (“Погулянка”) та районних комплексних центрів творчості дітей та юнацтва, діють і відповідні профільні центри, як, наприклад, екологічний центр, три центри туризму та краєзнавства, центри науково-технічної творчості.

Для зарахування дитини потрібно лише одне – її бажання. Оскільки не всі батьки мають змогу водити дітей на заняття в ці центри, то вже другий рік управління освіти організовує гурткову роботу на базі шкіл. “Якщо в школі набирається група  10-15 дітей, які мають бажання займатися, – каже Ірина Гайдук, – там може бути створений гурток чи секція”. Для цього батькам треба звернутися до директора чи заступника школи з проханням організувати дозвілля.

Якщо раніше були додаткові клопоти з перерахуванням коштів за енергоносії, перекладання їх з однієї кишені в іншу, то зараз це значно простіше: якщо на базі школи працює гурток чи студія, підпорядкована управлінню освіти, то школа автоматично отримує збільшення лімітів на використання відповідних ресурсів – води, енергоносіїв та ін. Як зазначила посадовець відділу освіти, такі заняття можна зорганізувати в школі і з початком другого семестру.

Ольга Хворостовська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4933 / 1.55MB / SQL:{query_count}