Майнути у середньовіччя

Якщо ви вже оглянули всі замки Львівщини і прагнете ще колоритних, яскравих та незабутніх вражень – вирушайте у сусідню Рівненщину, де у місті Дубно на вас гостинно чекає Дубенський замок, якому вже понад 500 років

Якщо ви вже оглянули всі замки Львівщини і прагнете ще колоритних, яскравих та незабутніх вражень – вирушайте у сусідню Рівненщину, де у місті Дубно на вас гостинно чекає Дубенський замок, якому вже понад 500 років!

…Його спорудив князь Костянтин Острозький у 1492 р. Упродовж свого існування замок неодноразово перебудовували та укріплювали. На початку XVII ст. краківський князь Януш Острозький реставрував замок у стилі пізнього Ренесансу. Тоді ж було добудовано два бастіони зі сторожовими вежами. Між старим городищем і новим замком пролягав глибокий рів, який за потреби легко заповнювали водами річки Ікви. Другий, ширший і більш значущий для оборони, є з протилежного боку замку. Його східний схил утворювався фасадами бастіонів, а висока прямовисна стіна з боку міста була складена з “дикого” каміння. Цей рів також наповнювали водою. У бастіонах каземати, з'єднані з околицями. Вони були такими просторими, що туди можна було заїхати каретою й розвернутися. Під замком було прокладено широкі кам'яні підземні ходи, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігали запаси води і провізії для оборонців під час облоги. У XVI ст. замок мав на озброєнні 73 гармати. Арсенал постійно поповнювали за рахунок власної ливарної майстерні. А взагалі за всю історію свого існування замок наче був свідком розвитку вогнепальної зброї: від мушкетів, кремінних рушниць, стародавніх гармат аж до сучасних гвинтівок, автоматів, кулеметів, пістолетів…

Замок, як родовий маєток князів Острозьких, переходив через шлюби від однієї князівської династії до іншої, а загалом був власністю князів Острозьких, Заславських, Сангушків, Любомирських. І лише наприкінці XIX ст. замок продали військовому відомству, і відтоді тут почергово містилися армійські частини: російського царя Миколи II, австрійського цісаря, петлюрівців, поляків, червоноармійців, гітлерівців, радянських військ.

На території замку є два палаци: з південного – палац князів Острозьких, а навпроти нього, з північної сторони – палац князів Любомирських. Ім'я архітектора палацу князів Острозьких невідоме. Праворуч від входу в палац, над першим поверхом зберігся невеличкий фрагмент середньовічного орнаменту, на основі якого по периметру співробітники Дубенського заповідника відтворили те, що сотні років прикрашало цю пам'ятку історії, культури, архітектури. У палаці свого часу зберігалися цінні архіви князів Острозьких, Заславських, Любомирських, Сангушків й навіть Конєцпольських. Деякий період тодішні володарі замку зберігали тут золото, діаманти, зброю, харчі, посуд, обладунки...

 

 

Львів – Дубно – Львів

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5187 / 1.56MB / SQL:{query_count}