Усе найцікавіше про шарфи модних кольорів, цьогорічні акценти та як створити оригінальний образ
Мода завжди займала провідне місце у житті львів’янок. Ще б пак, пані та панночки з древнього міста Лева повсякчас прагнули виглядати стильно і елегантно. Характерною рисою модниць нашого міста є любов до шарфа – просто неможливо уявити чарівну львів’янку без цього аксесуара! Тому першим гостем “Модної пошти” є саме цей необхідний елемент гардеробу.
… М’який, немов кошеня, вишуканий, як львівська кава, і, що найважливіше, є у гардеробі кожної з нас. Та й не один. Як-не-як, упродовж дощової осені й морозної зими без нього не обійтися. Іноді теплий шарфик достойно допомагає імунітету уникнути ангіни та застуди. Проте, він не лише зігріває і оберігає від хвороб – до прикладу, відомий Остап Бендер одягав шарф навіть улітку.
Історія у понад 2 тисячі років
Одному з найулюбленіших аксесуарів жінок вже понад дві тисячі років! Перші шарфи з’явились у Китаї. У Піднебесній шарф був не стільки прикрасою, як засобом захисту від холоду. Так, у славнозвісній гробниці імператора Циня Шихуанді на шиях теракотових воїнів були пов’язані шарфи. Шарфи носили і воїни римського легіону, і придворні Людовика XIV. А ось у регулярній російській армії наявність шалика відрізняла офіцера від рядового солдата. Традицію носити цей модний аксесуар ми перейняли у французів. Власне вважають, що саме французи найкраще знають, як правильно носити шарф.
Саме ж слово “шарф” давньоєврейського походження і перекладається досить парадоксально – або отруйна змія, або серафим. Хоча, якщо надто туго зав’язувати шарфик, він і справді може не на жарт зашкодити. Мабуть, найфатальнішу роль зіграв шарф для відомої американської танцівниці Айседори Дункан… Проте, в усіх інших випадках цей предмет гардероба – вірний захисник.
Звісно, з часом шарфи вдосконалювались – на сьогодні є безліч їхніх різновидів і способів використання. До прикладу, шарфи-слінги популярні серед турботливих матусь, адже це доволі довгий шматок тканини, який можна замотувати, як завгодно, для того, щоб носити маля біля себе. А ось горжетки, як і палантини, вже майже вийшли з використання, проте були популярні в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. – напевне, кожен бачив леді у хутряних накидках!
Без парео важко обійтись на пляжі – адже цей прямокутний відрізок тканини можна перетворити і в спідницю, і в сукню. Шаль – довга, зазвичай в’язана хустина. А ось маленькі хустинки завдяки своїй різноманітності вразять усіх – байкери оберуть для себе бандану, а представники північних народів віддадуть перевагу кашне – звичному для нас шарфу, яким закривають шию і нижню частину обличчя.
Шарфи зазвичай виробляють із шовку (такий аксесуар може бути гідним доповненням до святкового вбрання), кашеміру, памшини, вовни – все залежить від фантазії дизайнера.
Оригінальний образ
Зрештою, для того, аби виглядати оригінально, можна трішки поекспериментувати. Зокрема, спробувати зав’язувати шарф по-різному. Однак слід бути обережним, адже вовняне кашне не варто носити на сумці чи на поясі, а парео не обертають навколо шиї. Та все ж методів зав’язати шарф є безліч:
1) французький вузол – шарф складають навпіл, а його кінці протягують через петлю, що утворилась;
2) можна просто обгорнути шарф навколо шиї – цей метод отримав назву богемного;
3) один кінець шарфа спереду, інший ззаду – це класика;
4) можна шарф зав’язати ззаду вузлом, а спереду створити імітацію комірця;
5) повністю обгорнути шарф довкола шиї, а кінці заховати під шарф.
І це ще не все. Ви можете придумати власні способи, аби зав’язати шарфик. Трішки уяви – і Ви повсякчас будете неповторною!
Модні акценти
Полиці львівських крамниць традиційно рясніють від різноманіття шарфів. Якихось тенденцій щодо улюблених кольорів чи матеріалів самих львів’янок продавці не спостерігають – кожна жінка обирає шарф на свій смак та гаманець. А якщо прислухатись до порад модельєрів, то цього сезону актуальними будуть в’язані й трикотажні речі, а також із джерсі, це стосується й шарфа (тобто, переможе здоровий глузд, адже саме такі аксесуари зігріють упродовж холодної зими найкраще). Особливий акцент цього сезону – груба в’язка, мереживо численних кіс.
Наймоднішими будуть колір верблюжої шерсті, сірий, чорний, блідо-блакитний – класичні зимові кольори. Знову в моді етнічні мотиви: ацтецькі, слов’янські й навіть африканські! Актуальними також є яскраві орнаменти і весела смужка. Загалом, що більше шарф нагадує подарунок турботливої бабусі, то краще.
А останньою модною тенденцією вважають снуд – особливістю цього неймовірно актуального зараз шарфа є те, що він не має ні початку, ні кінця. Цей так званий “шарф-труба” має вигляд широкого в’язаного коміра. Одягати снуд можна з чим завгодно – немає значення, чи це шуба, чи тренч, чи звичайний пуховик. Цікаво, що лише у 2010 році снуд став саме шарфом – до цього найчастіше його використовували як капюшон. Особливо модно носити снуд як каптур було на початку 90-х.
Отож, неважливо, який саме шарф одягнете, головне – що цей аксесуар постійно актуальний і допоможе виглядати неймовірно!
Марія Костельна,
львівський дизайнер:
– Я ставлюсь до шарфів досить позитивно, бо це незамінний і найнеобхідніший модний аксесуар! Він може бути головним акцентом, а також доповненням до сумочки та взуття. Якщо одяг стриманий, то шарф має бути яскравим. Якщо ж одяг насичених кольорів, то шарф слід обирати нейтральних тонів. Я сама люблю шарфи, віддаю перевагу сірим, неяскравим тонам. Крім того, що шарфи – це багатофункціональний аксесуар, вони ще й дуже модні цього сезону. На Ukrainian Fashion Week саме шарфи презентували гостям деяких показів.
Оля Никорак