Анатолій Забарило, кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №16 до Львівської міськради, про діалог із громадою та системний підхід до справ
За результатами опитування щодо депутатських симпатій львів’ян, депутат Львівської міськради Анатолій Забарило став “Найрезультативнішим нормотворцем”. Він є автором низки нормативних документів міськради (усі вони пройшли громадські слухання), що забезпечують життєдіяльність Львова, як-от: “Про затвердження правил дотримання тиші у громадських місцях на території м. Львова”, “Про затвердження Правил утримання і поводження з тваринами у м. Львові”, “Про врегулювання питання громадських убиралень у зв’язку з відсутністю громадських убиралень” (документ дозволяє львів’янам безкоштовно користуватися туалетами в закладах харчування) тощо.
Також цьогоріч депутат визнаний одним із найвпливовіших політиків Львівщини. Сьогодні Анатолій Забарило є кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №16 до Львівської міськради. “Львів’яни мають дивитися, кого вони обирають у депутати до міськради.
Певен: народний обранець має професійно захищати інтереси громади, мати громадянську позицію та чесно працювати для рідного міста. Мої політичні аргументи – праця, прийняті ухвали, депутатські запити, допомога мешканцям міста”, – каже співрозмовник. Анатолій Забарило вважає, що стосунки з виборцем мають бути чесними та відкритими, депутат має бути доступним для виборця, уміти вчасно його почути, дати слушну пораду та посприяти якнайшвидшому вирішенню проблеми. У людях він найбільше цінує порядність та чесність, у роботі – компетентність, у житті – родинні цінності
Діалог із громадою
– Пане Анатолію, скажіть, будь ласка, що спонукало Вас кандидувати у депутати до Львівської міської ради?
– Насамперед потреба реалізації того, що не вдалося зробити під час цієї депутатської каденції. У 2006 р. львів’яни вручили мені мандат довіри, обравши депутатом Львівської міськради. За ці понад чотири роки мав нагоду ефективно працювати на благо львівської громади і прагну продовжити цю громадську роботу й надалі.
Головне правило – роботу потрібно виконувати професійно і якісно, тоді буде добрий результат для мешканців Львова! Як і личить депутатові Львівської міськради, на завершення каденції прозвітував перед громадою у всіх шести районах міста. Зокрема, з особливим акцентом на район, яким опікувався з моменту обрання депутатом, – кажу про Майорівку, де виріс, закінчив школу. Ще тоді не знав, що у 2010 р. місцеві вибори відбуватимуться за змішаною системою.
Хочу зазначити, що за час каденції отримав велику кількість дзвінків від львів’ян (Анатолієві Забарилу можна телефонувати за номером 298-71-73), а це означає, що люди сподіваються на мою допомогу як депутата та довіряють мені, за що щиро дякую. Так, якщо деякі питання, на кшталт відімкнення світла у будинку чи аварійний прорив труби, вдавалося вирішувати одразу, то інші проблеми (як-от, капремонт даху) потребують системного підходу та залучення бюджетних коштів. Відповідно, на це потрібен час.
– А скільки коштує капітальний ремонт даху?
– Для прикладу: ремонт даху у п’ятиповерхівці на вул. Пасічній, 58, коштує 120 тис. грн. Щоб провести капремонт даху в одному під’їзді, потрібно від 40 тис. грн. Загалом немає такого звернення, на яке я б не відреагував. Намагаюся максимально відповісти. Тішуся, що є діалог між громадою та мною, депутатом. Завжди намагаюся тримати руку на пульсі, бути чесним і відкритим з кожним мешканцем Львова.
Мені легко йти до людей і з ними спілкуватися. Моє життєво кредо – завжди казати людям правду. Скажімо, цю проблему можна вирішити зараз, а на вирішення іншої потрібен час та чималі кошти з бюджету. Я категорично проти солодких популістських обіцянок та казок!
– Скажіть, будь ласка, чи нарікають городяни на неякісно виконані ремонтні роботи?
– Так, таких скарг вистачає. Розповім про деякі з них. Так, на вул. Пасічній, 43 – 49, замінивши трубу, комунальники будь-як закидали траншею щебенем, люди падають, травмуються… А на розі вул. Садівничої – Медової Печери щороку ремонтують водопровідну трубу… дерев’яними кілками. Робота кипить, щебінь возять, замість того, щоб один раз зробити якісно!
– Люди нарікають, що на вул. Голубця вже роками тече каналізація, апелювали неодноразово до влади, а віз і нині там. Який бачите вихід із цієї ситуації?
– Проблема серйозна. На її вирішення потрібно 7,5 млн грн. До Євро-2012 цю вулицю необхідно каналізувати, бо та ситуація, що є зараз, – це ганьба для європейського міста.
– У районі мікрорайону Майорівка чимало городян, особливо пенсіонерів, скаржаться на погане самопочуття. Можливо, Ви знаєте причину їхніх недуг?
– Дійсно, є скарги від львів’ян із певних локальних місць мікрорайону. Проаналізував ситуацію. З’ясувалося, вул. Медової Печери, 1, Таджицька, 4а, Пасічна, 67, та Китайська, 12а – це місця, де “прописалися” базові станції мобільного зв’язку. Як депутат уже прореагував, скерувавши запити в Личаківську райадміністрацію м. Львова з вимогою негайного демонтажу незаконно встановлених базових станцій.
– Ще одне питання, яке турбує людей. За попередньою інформацією, на розі вул. Пасічної – Медової Печери планують звести пивний бар. Мешканці, звісно, проти. Можете допомогти цим людям?
– Ми не дозволимо забудувати цю територію! Про жодний пивбар і не йдеться! Там буде сквер!
Безпека понад усе!
– Зараз міська влада активно звітує по свої напрацювання, як-от, програму освітлення шкіл та дитсадків. При цьому відомо, що саме Ви були ініціатором цієї програми?
– Так. Ця програма розпочалася з того, що біля школи № 42 (рідна школа Анатолія Забарила – “Пошта”), що на вул. Каштановій, не було освітлення. Депутатські запити та виступи на сесії дали ефект: за чотири місяці проблему вдалося вирішити. Подав запити у міське управління освіти та підприємство “Львівсвітло”, після чого провели інвентаризацію у всіх школах міста, аби з’ясувати, що необхідно зробити. Ця програма вже працює три роки, а через рік, думаю, її буде завершено. Важливо, щоб був системний, а не хаотичний підхід! Як батько певен: безпечними для дітей мають бути школи, дитячі майданчики та дитсадки, тому їх освітлення є вкрай актуальним. Адже де є освітлення, там безпечніше.
Про пішохідну зону
– Ви активно лобіюєте перетворення центру Львова на пішохідну зону. Чому?
– Так, лобіюю цей проект. У Генплані міста, за який голосував, є місце для інвестиційного проекту побудови адміністративного комплексу, що дозволить перенести органи влади поза межі центру. Вібрація від автотранспорту сильно руйнує наші унікальні пам’ятки архітектури.
– Наскільки реальним є проект із пішохідною зоною?
– Думаю, на це потрібно два роки. Це надзвичайно вигідний інвестиційний проект, адже у центральній частині Львова вивільниться 42 тис. кв. м площ. Відповідно, завдяки оренді суттєво поповниться бюджет міста. Зрештою, й екологія у центрі – серці Львова стане кращою.
– Ви є членом комісії екології та природокористування Львівської міськради. Що конкретно зробили для громади Львова в екологічному питанні?
– Зроблено багато. Затверджено межі парків і скверів, врятовано їх від хаотичної та хижацької забудови. Львів’яни побачили у новій відновленій красі парк ім. І. Франка та Стрийський парк. Тішуся, що завдяки моєму оперативному реагуванню збережено від зрізання понад 100 красивих здорових дерев у Личаківському парку.
Разом із львів’янами
– За каденцію, звісно, зроблено багато. А що, навпаки, Вам не вдалося зреалізувати?
– Шкода, що не пройшла моя пропозиція “заморозити” тарифи на час кризи. Намагався пояснити представникам міської влади ситуацію мовою цифр та логічними доказами, але підтримки у сесійній залі не знайшов. На жаль, також не знайшла підтримки ініціатива щодо заміни за бюджетні кошти газових та електричних плит, які перебувають у неналежному стані для окремих категорій громадян (серед них ветерани та інваліди війни).
Чомусь влада забуває, що безпека є куди важливішою, аніж потім ліквідовувати, не дай Боже, наслідки НС. Гарантую, що кошти на термінову заміну у 2011 р. обов’язково знайдемо. Загалом я за здорове лобіювання у Львівській міськраді актуальних для городян питань.
– Прошу сказати, депутат міськради має багато повноважень?
– Депутат може зробити багато, але є речі, які без людей він не зробить. Так, до мене зверталися городяни щодо поштового відділення на вул. Китайській, 4. Це приміщення вже давно хотіли передати в суборенду комерційним структурам. Мені вдалося заблокувати процес передачі, провівши переписку з відповідними службами, і про жодну суборенду нині мова не йде. Підготував ухвалу щодо передачі цього приміщення пошті без права передачі в суборенду. Щоправда, тепер, аби відновити відділення пошти, потрібна передусім підтримка людей, зокрема їхні підписи.
Також триває боротьба за безпечне життя мешканців будинку на вул. Китайській, 14, яким заважає нормально жити так звана недобудована бібліотека. Отож, робити справи потрібно разом із громадою.