Львів долітописний

На розі вулиць Краківської та Вірменської археологи знайшли сліди долітописного Львова. Серед давніх артефактів, які вдалося знайти, – уламки кераміки, пряскальця із рожевого шиферу і фрагменти двох ножів.

На розі вулиць Краківської та Вірменської археологи знайшли сліди долітописного Львова. Серед давніх артефактів, які вдалося знайти, – уламки кераміки, пряскальця із рожевого шиферу і фрагменти двох ножів. Знахідки датуються давньоруським часом – кінцем ХІІ – початком ХІІІ ст.

– Ці знахідки стали для нас несподіванкою, – розповів Назар Войтович, науковий співробітник НДЦ “Рятівна археологічна служба” інституту археології НАН України. – Нам насправді пощастило. Більшу частину ділянки на розі Краківської та Вірменської вибирали під котловани під час будівництва спершу в XVI – XVII, а потім у XIX столітті. Тоді фактично зруйнували усі культурні нашарування ранішого часу. Нам вдалось розкопати невелику ділянку шириною півтора метра і довжиною 2,5 метра, яку протягом століть не забудували.

За словами фахівців, знахідки не у найкращому стані і для детальнішого датування ще потребують лабораторного опрацювання. Водночас науковці сподіваються, що це не єдині знахідки давньоруського періоду, які вдасться виявити на ділянці.

– Ці знахідки доводять, що Львів заснували не на пустому місці. Ще до приходу Данила Галицького тут були поселення. Зрештою, вони можуть стати ще одним важливим аргументом у дискусії про дату заснування Львова, – переконаний Олег Осаульчук, директор НДЦ “Рятівна археологічна служба”. За його словами, цього року розкопки триватимуть, доки дозволить погода, а наступного року їх продовжать. Археологи планують дослідити усю ділянку, яку відведуть під будівництво готелю.

Нагадаємо, археологічні розкопки на розі вулиць Краківської та Вірменської почались ще у 2007 році. На сьогодні відкрито рештки фундаментів кам’яниць, які були тут до початку ХХ ст. Ймовірно, вони будуть збережені й використані при будівництві майбутнього готелю. Його проектують фахівці НУ “Львівська політехніка”. Очевидно, в основі майбутнього проекту буде відновлення фасадів кам’яниць, які раніше тут стояли.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7529 / 1.54MB / SQL:{query_count}