У неділю на політичній карті світу з’явилися дві нові, хоча й не зовсім повноцінні держави та три автономні території. Нідерландські Антільські острови, що з 1954 року існували як володіння Нідерландів у Карибському морі, припинили своє існування.
Острів Кюрасао і колишня колонія Сінт-Мартін (голландська назва південної частини острова Сен-Мартен) стали незалежними державами у складі Королівства Нідерланди, а острови Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус перетворилися на автономні території Нідерландів. Отже, Кюрасао і Сінт-Мартін дістали такий же статус, як і Аруба, що стала незалежною у складі Королівства Нідерландів 1986 року. За умовами угоди, голландський уряд візьме на себе оборону і зовнішню політику нових країн. Водночас уряди Кюрасао і Сінт-Мартіна матимуть більше повноважень і зможуть самостійно розпоряджатися податковими зборами.
Нідерландські Антільські острови складаються з шести островів, між якими постійно виникали конфлікти, пов’язані з розподілом боргів і доходів. Нині на Кюрасао живе близько 190 тисяч осіб, на голландській частині Сен-Мартена – приблизно 37 тисяч. Офіційна мова на всіх шістьох островах – голландська, проте на Сен-Мартені, Сабі та Сінт-Естатіусі поширена англійська, а на Кюрасао, Бонайрі та Арубі розмовляють на папіаменто (суміш іспанської, португальської, голландської та англійської мов).
Нагадаємо, що не так давно з’явилися й інші нові держави. 17 лютого 2008 року влада Пріштини в односторонньому порядку проголосила незалежність Косового. А після російсько-грузинської війни на початку серпня 2008 року Абхазія і Південна Осетія проголосили незалежність і зараз, фактично, контролюються російськими військами. Незалежність Південної Осетії визнали Росія, Нікарагуа, Венесуела та Республіка Науру.