Глобальна цензура в інтернеті

Компанія “Google” оприлюднила звіт про звернення до неї влади різних країн з проханнями про надання даних про користувачів і видалення інформації з її інтернет-сервісів

Компанія “Google” оприлюднила звіт про звернення до неї влади різних країн з проханнями про надання даних про користувачів і видалення інформації з її інтернет-сервісів. Лідером за кількістю таких запитів стали Сполучені Штати, які за перші шість місяців 2010 року зверталися до “Google” 4215 разів.

Слідом за США йде Бразилія, на рахунку якої 2833 подібні прохання. Британська влада скерувала в “Google” 1391 відповідне звернення. Російська Федерація, за даними звіту “Google”, в 2010 році із запитами про користувачів не зверталася, але кілька разів – менше як 10 – просила видалити певну інформацію. Цих клопотань не задовольнили.

Подібну статистику у вигляді інтерактивної карти компанія представила по кожній країні, яка зверталася до неї з липня 2009-го до червня 2010 року. Виняток становив лише Китай. Китайська влада, як заявляє “Google”, вважає інформацію про подібні звернення державною таємницею. Тому, йдеться у звіті, в даний час ці відомості не можуть бути оприлюднені.

До речі, це вже не перший компроміс, на який змушена погодитися компанія в тому, що стосується відносин із Китаєм. У першій половині 2010 року між “Google” і Китайською Народною Республікою розгорівся скандал щодо цензурування результатів інтернет-пошуку. Спочатку “Google” відмовилася від цієї обов’язкової в Китаї процедури і почала переадресацію відвідувачів свого китайського сайту google.cn на вільний від цензури гонконгський сайт google.com.hk. У відповідь на такі дії влада Китаю пригрозила після 30 червня відкликати інтернет-ліцензію “Google” на ведення бізнесу в країні. Не чекаючи цієї дати, керівництво “Google” пішло на поступки і припинило переадресацію, щоб продовжити роботу на найбільшому в світі, за підсумками 2009 року, інтернет-ринку.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4715 / 1.54MB / SQL:{query_count}