Співпраця в обхід партнерів

Президент продовжує змінювати формат діалогу із кримськими татарами. Навіть побіжний огляд чергових новацій свідчить про те, що кореляція відбулась із врахуванням перипетій зустрічі з представниками кримськотатарського народу

 Як відомо, ключовою інституцією налагодження співпраці між главою держави та кримськотатарським народом є створена при Президентові консультативно-дорадча Рада представників кримськотатарського народу. Саме до нормуючого повноваження цього органу Віктор Федорович і вніс зміни. По-перше, Президент оновив склад Ради, зменшивши кількість її членів із 33 до 19 осіб. При цьому до органу введено неоднозначних регіональних політиків Криму від партії “Міллі Фірка”, що усіляко намагаються підтримати реноме опозиційної до Меджлісу організації. Зважаючи на те, що Меджліс є єдиним повноважним представницьким органом кримських татар і обирається Курултаєм (національним з’їздом), то виникає низка закономірних питань щодо суті такої опозиційності. Нагадаємо, на початку серпня Президент провів зустріч із представниками кримських татар, хоча діалог мав відбутися саме у форматі Ради представників кримськотатарського народу. Тоді представники Меджлісу відмовились прийти на розмову із главою держави, мотивувавши це змінами складу запрошених. Нагадаємо, напередодні зустрічі Адміністрація Президента розіслала запрошення одіозним політикам Криму, кілька з яких є ключовими персонами “Міллі Фірки”. Замість обговорення проблем у рамках спеціально створеної для цього інституції Президент вирішив поволі встановити свої правила, і сьогодні цей тренд продовжується коригуванням відповідної нормативної бази. Цікаво, що до оновленого складу Ради представників потрапили 6 учасників серпневих “діалогів із Президентом” і лише 8 представників Меджлісу. Серед нових імен Ради представники “Міллі Фірки” Васві Абдураїмов, Ільмі Ідрісов і Сервер Ізедінов, екс-віце-прем’єр Криму та член КПУ Лентун Безазієв, представник Партії мусульман Криму Садик Берберів та головний редактор кримськотатарської газети “Голос Криму” Ельдар Сеітбекиров.

Друга показова новація полягає у зміні принципу затвердження персонального складу Ради. Тепер її членів обиратимуть за поданням не голови інституції, а Президента, тобто – фактично призначатимуть зверху. Зміна формату, на думку голови Меджлісу Мустафи Джемілєва, призводить до того, що Раду представників “позбавляють повноважень урядувати від імені кримськотатарського народу, а її члени, призначені вище, можуть представляти в Раді винятково особисті підходи і особисті позиції при обговоренні і прийнятті рішень, пов’язаних із поверненням, облаштуванням і відновленням прав кримськотатарського народу”, – передає слова Джемілєва інформагентство “Е-Крим”.

Окрім того, учора на 3-й сесії Курултаю V скликання прийнято звернення до Президента. У ньому, зокрема, повідомляється, що члени Меджлісу не братимуть участі в роботі нового складу Ради, допоки глава держави не врахує вимог Курултаю. Головна ж вимога з’їзду – повернутись до попереднього принципу формування складу Ради, тобто до обрання народом, а не призначення Адміністрацією. Однак у регіоналів свої погляди на потребу новацій. Голова Ради міністрів Криму Василь Джарти заявив, що тепер склад Ради представників кримських татар “перестає бути монотонно одноманітним… Нова структура Ради сприятиме її ефективному функціонуванню, зробить її такою, що реально працює, а не символічним органом, яким вона була до цього”, – передає слова кримського прем’єра УНІАН. Схоже, в Адміністрації прагнуть розв’язати непорозуміння (що, однак, поступово набуває рис спланованого процесу витіснення представників Меджлісу зі сфери вирішення кримських проблем) без участі легітимних обранців кримських татар. На хороші наслідки цього, звісно, не варто й сподіватись.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5189 / 1.57MB / SQL:{query_count}