Заклики ззовні

Міжнародна організація Transparency Inter­national стурбована ситуа­цією зі свободою слова в Україні, зокрема, так і не врегульованим судовим спором щодо розподілу ефір­них частот для телеканалів

Міжнародна організація Transparency Inter­national стурбована ситуа­цією зі свободою слова в Україні, зокрема, так і не врегульованим судовим спором щодо розподілу ефір­них частот для телеканалів. Про це 18 серпня заявив регіональний директор організації з Європи й Центральної Азії Міклош Маршалл у своєму листі до віце-прем’єра з питань безпеки Володимира Сівковича.

Зокрема, Маршалл звернув увагу на попередню розмову із Сівковичем, що відбувалася 20 травня у Києві: “Ви заспокоїли мене, що уряд зобов’язується активізувати свою боротьбу проти корупції… Немає прозорості без вільних ЗМІ і неможливо боротися з корупцією без прозорості. Незалежні й добре підготовлені сміливі журналісти є кращими союзниками в притягненні всіх нас до відповідальності”, — написав Маршалл.

Очільник регіонального відділення організації також вказує, що його “змушує ще більше хвилюватися очевидний конфлікт інтересів між службою на високому рівні в уряді й приватним володінням засобами масової інформації в цій історії” – “такий конфлікт інтересів може, врешті-решт, підірвати довіру до будь-яких рішень регулюючого органу”.

Поміж тим, народний депутат Інна Богословська просить Генеральну прокуратуру притягнути посадових осіб ТВі до кримінальної відповідальності за мовлення в ефірі. Як повідомляє “Українська правда”, про це йдеться у листі депутата до Генпрокуратури. Богословська повідомляє, що канал не виконує ухвалу адміністративного суду Києва і продовжує ефірне мовлення.

Однак у редакції телеканалу зауважують, що постанова суду не набрала чинності й передана до Апеляційного суду. “Тому мотивоване статтею 382 Кримінального кодексу України звернення депутата до Генпрокуратури з проханням “вжити відповідних заходів” за невиконання телеканалом ТВі судового рішення, яке не набрало законної сили, може розцінюватись, як здійснення незаконного впливу на телеканал та встановлення цензури на поширення телеканалом “ТВі” інформації, згідно з чинною ліцензією на мовлення”, – повідомляють представники каналу.

Нагадаємо, раніше свою стурбованість станом свободи слова в Україні висловили “Репортери без кордонів”, Міжнародний інститут преси та Лєх Валєнса. У понеділок у Київському апеляційному суді мали розглядати апеляцію “5 каналу” та ТВі, подану на рішення Окружного адміністративного суду столиці, який скасував результати конкурсу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. За результатами цього конкурсу, канал ТВі отримав 33 частоти, “5 канал” – 26, група телеканалу “Інтер” – 20. Засідання перенесли на 26 серпня.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4977 / 1.55MB / SQL:{query_count}