Профспілкові корективи

Активісти Федерації профспілок України сьогодні мають намір провести пікет біля представництва Міжнародного валютного фонду в Києві

Активісти Федерації профспілок України сьогодні мають намір провести пікет біля представництва Міжнародного валютного фонду в Києві. Як повідомляє УНІАН, ініціатива пов’язана із “неправомірним втручанням МВФ у внутрішню соціальну політику держави”. На сайті Федерації оприлюднили зайву-протест “проти руйнування Міжнародним валютним фондом системи соціального захисту в Україні”.

У зверненні повідомляється, що при обговоренні надання кредиту проігнорували вимоги Міжнародної конфедерації профспілок, Федерації профспілок України щодо проведення попереднього діалогу з соціальними партнерами щодо визначення умов кредитування. І це зроблено, попри те, що півроку назад ФПУ отримала відповідні обіцянки представників МВФ.

“Народ України знову поставлений перед фактом нічим не виправданого кількаразового підвищення ціни на газ для 12 мільйонів сімей, “заморожування” заробітної плати 4 мільйонам працівників бюджетних установ, обмеження доступу до заслужених пенсій пенсіонерам, підвищення пенсійного віку жінкам, упровадження штрафів за борги з оплати житлово-комунальних послуг”.

Цікаво, що сама риторика про обґрунтоване підвищення цін на газ поступово змінюється. Якщо спершу говорили про необхідність встановлення обґрунтованих “європейських” цін, то тепер усе більше говорять про “важку спадщину” попереднього уряду.

Учора народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша заявив, що реальною причиною зростання цін на газ є популістські дії попереднього уряду, що залишив країну із порожньою скарбницею. “Реальна ціна на газ, якби ми не підписали 27 квітня харківської угоди, сьогодні була б удвічі – утричі вищою, оскільки газу власного видобутку не вистачає для всіх потреб населення… Нам вдалося знизити ціну на російський газ і зберегти баланс у газовій сфері”, – передає слова депутата ІМК. Вочевидь, він проголосив цю заяву, щоб пояснити, чому, попри надання знижки та обіцянки, ціни на газ для населення підвищили на 50%. Що ж до збереження балансу, то свої корективи у нього внесе РосУкрЕнерго, який вимагає примусового виконання рішення Стокгольмського суду. І не лише екс-прем’єр звертає увагу на те, що підвищення цін на газ є наслідком програшу в Стокгольмському арбітражі.

Олег Надоша також заявив, що критиковані кроки є необхідними і “прийняття непопулярних заходів має показати: нова влада думає не про свої рейтинги, а про те, як підняти економіку”. Однак те, що в останні два тижні регіонали називають непопулярними реформами та ініціативами, у Федерації профспілок називають по-іншому: “втручанням у внутрішню політику суверенної держави”.

“Такі обмеження перекреслюють перспективи соціального розвитку України та її конституційний статус, як соціальної держави, знекровлюють трудовий потенціал та підривають економічну конкурентноздатність на світовому ринку. Україну активно підштовхують до консервації тотальної бідності населення і хронічної залежності від кредитів МВФ”, – повідомляється в заяві.

Прес-служба Федерації профспілок також застерігає, що підвищення на 5 років пенсійного віку жінкам залишить без роботи понад 2 мільйони випускників шкіл та молодих спеціалістів. А тому вони вимагають від МВФ провести спільні консультації з керівництвом уряду України та представниками всеукраїнських профспілок для обговорення умов кредитування і скасування соціальних обмежень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4579 / 1.56MB / SQL:{query_count}