Ми уже писали про порядок нарахування житлових субсидій по-новому, однак у наших читачів виникло багато запитань, які ми попросили прокоментувати начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Львівської міської ради Лесю Дронь. Отже, хто не може розраховувати на отримання субсидій, або точніше, що може цьому перешкодити.
Дорога покупка і навіть … плата за навчання
При наданні житлової субсидії враховуються пенсії, стипендії, соціальні допомоги, доходи від підприємницької діяльності, відсотки від банківських депозитів, дивіденди. Не враховуються при сукупному доході сім’ї тільки аліменти, строкове забезпечення військовослужбовців, одноразова матеріальна допомога і допомога благодійних організацій, однак усе це потрібно декларувати.
Якщо у сім’ї є студент, який вчиться на платній формі, це теж потрібно декларувати і зазначати, скільки конкретно заплачено за навчання – за 12 місяців перед зверненням. Декларується також ремонт житла, придбання дорогих товарів чи транспортного засобу, окрім витрат на медичні послуги. У випадку, якщо вартість цих послуг, товарів чи плата за навчання перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму, субсидія може не призначатися. Але за певних обставин, за рішенням районної комісії, субсидію можуть призначати. Логіка тут є, бо дуже часто люди декларують невеликі доходи, а сплачують великі суми за навчання. Де беруть кошти?
Якщо є зайва площа…
При наданні субсидій враховується наявність у власності кількох житлових приміщень. Якщо ви маєте одну квартиру і у вас є зайва площа, то така сім’я має право на субсидію. Якщо ви, будучи зареєстровані в одній квартирі, маєте ще інше житлове приміщення, тоді береться до уваги загальна площа всіх житлових приміщень і зіставляється із санітарною нормою: 21 метр на кожного члена сім’ї плюс десять з половиною на усіх. Якщо ця загальна площа перевищує санітарну норму, то це може бути підставою для відмови в отриманні субсидій. Але тут враховується тільки приватна власність, не береться до уваги спільна, сумісна і часткова власність. Якщо у вашому володінні ще є півквартири, яку ви, наприклад, успадкували від бабусі, то це не впливає на призначення субсидії. Вплине тоді, якщо особа є повністю власником цієї квартири. Однак, подаючи документи, усе майно слід декларувати, а вже на місці спеціалісти приймають рішення.
Субсидія не призначається, якщо особа не є власником житла. Йдеться про тих осіб, які зареєстровані на цій площі, а власником житла є хтось інший.
Якщо один з членів сім’ї не працює…
У наш час досить поширене явище, коли на площі зареєстровані працездатні особи, але вони не працюють або працюють неофіційно. Тоді сім’я втрачає право на субсидію. Але, якщо член родини не працює через хворобу або через інші серйозні обставини, тоді районна комісія може розглянути цей окремий випадок і прийняти рішення про надання субсидій. Але непрацюючим особам у таких випадках краще зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо ж хтось доглядає за хворим чи особою, старшою 80 років, краще оформити це у соціальній службі.
Коли є два транспортні засоби
На призначення субсидій впливає наявність транспортних засобів. Якщо зареєстровані члени сім’ї мають два транспортні засоби, незалежно від того, якого року випуску, подаровані вони чи успадковані – це означає втрату права на субсидію. Дехто “ховається” від володіння автомобілем, даючи генеральне доручення іншій особі, але такий документ не позбавляє власника права власності. Субсидії його сім’я не отримає.