Кінець світу?

Планета потерпає від нечуваних природних катаклізмів

Планета потерпає від нечуваних природних катаклізмів

Кліматична ситуація у 2010 році поставила світ у надзвичайно скрутне становище. З різних куточків надходять повідомлення про рекордні показники збитків, а часто –  й про численні жертви руйнівної стихії. 

Нещодавно Інститут космічних досліджень імені Годдарта оприлюднив дані про те, що у першому півріччі 2010 року середня температура на Землі побила усі рекорди за час проведення спостережень. Прогнози на майбутнє також невтішні – температура далі зростатиме. Прикрі наслідки таких вісників глобального потепління останнім часом дають про себе знати надто часто.

14 регіонів Росії потерпає від лісових пожеж. За даними МНС Росії, жертвами вогню стали вже півсотні осіб. Від рекордної спеки постраждали також Чехія і Словаччина. Обидві країни нещодавно зафіксували температурні рекорди: в Чехії – 38 градусів, в Словаччині – 39. Причому метеорологи кажуть, що температура зростатиме й надалі.Через високу температуру тут виникли значні проблеми із автомобільними дорогами – асфальтове покриття просто плавиться. Влада двох країн прийняла рішення перекрити рух деяких міжнародних автострад.

У той час, як одна частина світу страждає від руйнівної спеки, деякі країни ледь встигають ліквідовувати результати повеней. Як повідомляє інформаційне агентство Сіньхуа, через сильні і тривалі повені Пакистан втратив 1400 осіб. За версією Генеральної Асамблеї ООН, ситуація ще гірша. ООН стверджує, що загиблих у Пакистані набагато більше, а загальна кількість постраждалих становить приблизно три мільйони.
Важкі погодні умови суттєво заважають проводити рятувальні роботи. За даними інформаційного агентства Associated Press, у рятувальній операції використовують 100 катерів та 43 військові гелікоптери, проте цього устаткування явно не вистачає. До деяких віддалених районів рятувальники просто не можуть дістатись.

Євросоюз надав Пакистану 30 мільйонів євро на закупівлю термінової гуманітарної допомоги, США виділили 10 мільйонів доларів. Надати допомогу також зголосилися Китай та ООН.

Окрім великої кількості жертв, повені завдали Пакистану і незліченних економічних збитків. Руйнівна сила води знищила майже увесь цьогорічний урожай, позбавила велику кількість населених пунктів телефонного зв’язку, залишила понад мільйон осіб без оселі. Місцеве населення стверджує, що уряд їм абсолютно не допомагає, тож жити доводиться у тимчасових таборах.

Від нечуваних злив страждають і центральні регіони Болгарії, в кількох містах оголошено надзвичайний стан. Екстремальні погодні умови спричинили збільшення випадків ДТП з летальним кінцем. В деяких регіонах кількість опадів становила 240 літрів на квадратний метр.

Аномальні погодні умови не оминули й Південну Америку. Цьогорічна зима виявилася найсуворішою за, щонайменше, останнє десятиріччя. Тут нещодавно було зафіксовано рекордно низьку температуру – в Перу показники термометрів опустилися до 23 градусів із позначкою мінус. За тиждень у цьому регіоні від переохолодження та застудних хвороб загинули 112 осіб. В інших регіонах Південної Америки кількість жертв менша: внаслідок переохолодження в Аргентині померли 16 осіб, у Болівії – 18, на півдні Бразилії – дев’ятеро. Були зафіксовані також випадки смерті від отруєння чадним газом – люди намагалися зігрітися за допомогою несправних печей.

Соціальні служби Південної Америки працюють у поті чола. Вони забезпечують безпритульних теплим одягом та їжею. У деяких регіонах Аргентини спостерігається дефіцит газу. Енергетичні компанії працюють на межі своїх можливостей. 

Від суворих морозів постраждали також і домашні тварини. Через відсутність хлівів для їх утримання за таких погодних умов, за даними влади Парагваю і Бразилії, від холоду загинуло кілька тисяч худоби.      

Стихійні лиха цьогоріч звалилися на світ важким тягарем трагедій, проблем та збитків. І доки людство не перейметься глибинними їх причинами, нам залишатиметься лише пожинати плоди безжальної стихії. 

Мар’яна Колтун

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4295 / 1.57MB / SQL:{query_count}