Нині у магазинах можна придбати усе, зокрема, і готові страви. Для багатьох господинь це дуже зручно, адже не треба годинами стояти біля плити, аби потішити рідних чимось смачненьким. Страви з магазину неабияк можуть виручити, якщо до вас несподівано завітали гості, але водночас серед споживачів ходить чимало чуток про такі вироби: мовляв, їх і тримають по кілька днів і переробляють, додаючи різні приправи, якщо відразу не продали. “Пошта” з’ясувала, наскільки безпечно купувати готові страви й на що варто звертати увагу, обираючи таку продукцію.
Як пояснила Зоряна Завада, головний дієтолог Львівщини, готові салати, заправлені майонезом, можуть бути шкідливими, особливо, якщо їх зберігали тривалий час, адже тоді відбувається окислення продуктів. Такі страви можуть негативно впливати на кишково-шлунковий тракт. Особливо не рекомендують вживати таку їжу хворим на гастрит, виразку шлунка, панкреатит.
Якщо ж ви все-таки вирішили придбати готовий салат, то Світлана Косякова, лікар відділення гігієни харчування Львівської міської СЕС, радить обов’язково звернути увагу на дату і час виготовлення та поцікавитися, чи зберігають страви у тих умовах, які є прийнятними для них. Також краще шукати незаправлені салати (соуси повинні продавати в окремому закритому пакетику).
Купуючи готові страви, обов’язково треба взяти чек. Богдан Пастух, начальник організаційного відділу управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області, рекомендує запитувати, чи є у продавців забірний лист чи інша документація на товар, де має бути зазначено дату виготовлення, термін його придатності. Якщо це вже готова запакована страва, наприклад, піца, то на упакуванні також повинна бути інформація про виробника, склад продукту, дата випуску та термін придатності.
Споживачам готових страв варто пам’ятати, що термін реалізації заправлених салатів – 6 годин і лише за умови, що їх зберігали у холодильнику при температурі не вище 8 градусів. Однак продавці часто ігнорують це правило, тому салати “красуються” на вітринах значно довше і фактично перетворюються на розсадник хвороботворних бактерій. Фахівці у жодному випадку не радять купувати готову продукція на вокзалах чи з рук, адже потім шукати винного буде годі.
Зоряна Януш