Одним із головних літніх аксесуарів є окуляри. Вони не лише захищають від шкідливого впливу сонця, а й стали частиною іміджу. На ринках триває розпродаж сонцезахисних окулярів. Та, перш ніж придбати товари з ринкових яток, задумайтеся, чи можуть якісні окуляри коштувати 50 грн? А ось розпродаж у спеціалізованих магазинах – це вдалий момент для тих, хто бажає дефілювати в окулярах відомих брендів і хоче заощадити. Заплатите все-таки більше, ніж на ринку, але будете знати, що віддали гроші за якість та надійність.
Не всі сонцезахисні окуляри справді захищають
Головне завдання таких окулярів – захистити очі від небезпечного ультрафіолетового проміння.
–З кожним роком зростає кількість дегенерацій центрального відділу ока, який відповідає за найвищий, тобто стовідсотковий зір, – розповідає Надія Симбай, лікар-офтальмолог Центру оптометрії. – Це пов’язано з тим, що збільшується токсична дія ультрафіолетового проміння, воно пошкоджує сітківку ока, і клітинки відмирають, не маючи захисту, тому й використовуємо сонцезахисні окуляри.
Але захистити очі від сонячного проміння можуть тільки якісні окуляри, адже вони вбирають шкідливий діапазон сонячного проміння і нейтралізують його.
– Коли вдягаємо неякісні окуляри (затемнене скло, пластик), обманюємо наш зір, – продовжує Надія Несторівна. – Матеріали, з яких зроблені ці товари, не мають захисних властивостей. Носячи їх, бачимо затемнене навколишнє середовище, в темноті наші зіниці розширюються, і замість того щоб захистити очі, проміння ще більше завдає шкоди зорові.
У спекотну сонячну пору окуляри потрібно носити всім: і дорослим, і дітям. Для малечі, звісно, треба обирати спеціальні дитячі. Аби придбати справді якісні окуляри, Надія Симбай рекомендує купувати товар у фірмових магазинах, оптиках, що відповідають за якість. Там працюють оптометристи, які зможуть допомогти підібрати товар. Якщо ж покупець хоче, щоб окуляри виконували одразу дві функції: захищали від ультрафіолетового проміння і слугували для корекції зору, тоді вже потрібно звернутися до офтальмолога. У такому випадку роблять спеціальні окуляри, наприклад фотохромні – такі, що змінюють ступінь затемнення, залежно від сонячної активності. Що більше світла, то темнішого кольору ці окуляри стають, захищаючи очі від шкідливого спектру ультрафіолету.
Лікар-офтальмолог рекомендує підбирати такі окуляри, щоб вони комфортно сиділи, не тиснули на скроні, а щоб вони не розтягувалися, їх не варто носити на голові, як обруч.
Модні окуляри
Нині окуляри продають скрізь: і на ринку, і в магазині, і на вулиці, й всюди продавці запевняють, що у них – якісний товар, й жодних підробок немає. Та все ж, щоб не потрапити на недобросовісного торговця, варто ретельно оглянути окуляри перед покупкою, зокрема, звернути увагу на маркування. Як рекомендує продавець-консультант Олена Синишин, на внутрішній стороні оправи повинна бути назва торгової марки та зазначений номер моделі окулярів. На фірмових окулярах має бути напис, що вказує, від якого типу променів і на скільки відсотків вони захищають. Також вказується довжина окулярів.
– Є три головні критерії вибору сонцезахисних окулярів: це розмір, форма та колір, – продовжує пані Олена. – Модні теннденції пропонують великий вибір окулярів за розміром. Проте зауважу, що цього року сонцезахисні окуляри дуже великих розмірів поступилися першістю. Можна придбати і класичного, і ретро стилю сонцезахисні окуляри. Лідерами є округлі форми, серед яких найбільший попит мають “крапельки”. Щодо кольору, у цьому сезоні окуляри можуть бути як чорними, коричневими, так і будь-яких інших відтінків. Найбільш популярними у світових брендів є відтінки темно-сірого і темно-зеленого. А ось яскраві помаранчеві, червоні, рожеві офтальмологи не рекомендують, адже ці кольори не захищають від ультрафіолетового проміння.
Оля Лех