Школа талановитих дітей

З вересня y Львові почне працювати художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Створять його на базі середньої школи ІІ-ІІІ ступеня №59

З вересня y Львові почне працювати художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Створять його на базі середньої школи ІІ-ІІІ ступеня №59, тож учні цього навчального закладу зможуть не тільки здобути базову середню освіту, але й отримати знання з основ мистецтва. Після закінчення ліцею кращі випускники матимуть шанс стати студентами Львівської націо­нальної академії мистецтв. Двері нового навчального закладу  відчинені також для талановитих учнів інших шкіл, які планують здобути мистецький фах чи опанувати нові знання. Чому виникла ідея створення такого ліцею? Які предмети викладатимуть? Хто зможе навчатися у художньому ліцеї? Про це – у розмові з директором  Оксаною Смерекою-Малик.

– Оксано Степанівно, розкажіть, будь ласка, чому виникла ідея переформатувати загальноосвітню школу в ліцей?

– Тепер в українській освіті спостерігається тенденція до профілізації шкіл ІІ-ІІІ ступеня. Наша школа розташована майже у центрі міста, де є багато навчальних закладів, тож уже кілька років ми не маємо набору учнів, школа напівпорожня. І така ситуація не лише в нас. Окрім того,  школа була ІІ-ІІІ ступеня,  діти навчалися  з п’ятого класу, але вже два роки не маємо набору в п’ятий клас, тож, щоб зберегти навчальний заклад як такий, вирішили змінити його статус. Були різні ідеї щодо профілізації, зокрема, планували створити ліцей при транспортному чи політехнічному університетах, але заклади технічного спрямування у Львові досить поширені. Спільно з ректоратом Національної академії мистецтв вирішили створити мистецький заклад. У Львові, який має потужні мистецькі традиції, фактично не було осередку, де б талановиті діти могли здобути основи мистецьких знань, а також можливість якісно підготуватися до вступу у художні виші. Та й на західних теренах такого закладу не було. А, навчаючись у художньому ліцеї, учні матимуть змогу одночасно здобувати повну середню освіту і добру базу для вступу до мистецьких закладів.

– Оскільки у вас буде вже не середня школа, а художній ліцей, то потрібні відповідні викладачі. Хто навчатиме дітей? Чи вирішене уже це питання?

– Будь-який навчальний заклад, як би він не називався, має навчальний план – так званий стандарт освіти, тобто є державна складова, яку не можна змінювати, і є варіативна складова. Її будемо використовувати, аби учні змогли вивчити фахові дисципліни. У навчальному плані вже передбачено введення мистецьких предметів. Маємо підписану угоду з Академією мистецтв. Основні предмети читатимуть їхні викладачі. Декларуємо, що ми є художнім ліцеєм при Академії мистецтв, і сподіваємося, що спільними зусиллями станемо їхньою базою.

– Хто зможе навчатися у ліцеї?

– Ми вже оголосили набір у 8-й, 9-й, 10-й класи. Школярі нашого навчального закладу також можуть переходити у ліцейні класи. Уже маємо заяви від охочих. Інші діти, які не бажають навчатися у мистецьких класах, продовжать навчання за загальною програмою. Вони йтимуть паралельно з ліцейними класами. Про жодне розформування не йдеться.

– А чому обрали саме ці класи?

– Відповідно до нашого статуту, створюємо доліцейні класи, бо ліцей – це школа ІІ-ІІІ ступеня (10 – 11 класи). У цих класах школярі починатимуть вивчати відповідні мистецькі дисципліни, а далі будуть глибше опановувати програму. У такому віці у дітей вже сформовані нахили до певних дисциплін, і дуже важливо дати їм можливість розвивати свої здібності. Дехто говорить, що повинен бути талант, Божа іскра, але, вважаю, має бути певний підхід. Кожній людині Бог дав талант, головне – виявити його якомога раніше та розвивати.

– Які саме предмети учні вивчатимуть у художньому ліцеї?

– Відповідно до нашої програми, школярі вивчатимуть живопис, рисунок, основи к омпозиції, основи дизайну, історію мистецтв. Це основні предмети, які потрібні, якщо дитина захоче продовжити навчання у вищому мистецькому закладі. А найсильніші наші учні за рекомендацією педагогічної ради зможуть продовжити навчання в Академія мистецтв. 

– Скільки учнів зможе навчатися у ліцеї?

– Цього року нам буде нелегко, адже вже середина літа. Якби цей процес ми розпочали з нового року, то жодних застережень не було б. Цього навчального року хочемо набрати хоча б по одному класу на паралелі. У майбутньому плануємо набирати по два класи, починаючи з 8-го.

– А чи можуть діти з інших навчальних закладів вступити до вас?

– Так. Документи прийматимемо до кінця серпня. Які саме потрібні документи, можна довідатися безпосередньо в ліцеї. Тут щодня працюють учителі, до яких можна звернутися за консультацією або зателефонувати за номером 238-38-53. Також буде конкурс творчих робіт, то ж учням потрібно  принести свої творчі доробки, які оцінюватиме комісія з викладачів академії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4243 / 1.58MB / SQL:{query_count}