Тест для нервів

Для того, щоб вступити у виш, потрібно бути не лише розумним, але й терплячим

Для того, щоб вступити у виш, потрібно бути не лише розумним, але й терплячим

15 липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія-2010. Жива черга з 500 абітурієнтів – далеко не межа для львівських універів. Аби подати документи у приймальну комісію серед перших, вчорашні випускники разом зі своїми батьками займають черги з 11-ї години вечора напередодні…

– Сестра вступає у Львівський національний університет ім. І. Франка на географічний факультет, – розповідає львів’янка Юля, яка безрезультатно простояла в черзі увесь день. – Ми прийшли до приймальної комісії 15 липня о сьомій ранку. Але вже на цей час були у черзі 350-ми! Люди стояли ще від вечора минулого дня. До дев’ятої години ранку, коли офіційно відкриваються приймальні комісії, на вулиці у живій черзі було вже 700 осіб. Кожному абітурієнту, який хоче подати документи, доводиться фактично вистояти три черги – першу, аби потрапити у приміщення факультету, на якому приймають документи, другу – аби завірити документи, і третю – щоб їх здати. Однак за день завірити документи встигли не більше ста осіб з черги! Нам не пощастило...

За словами абітурієнтів, доволі частими є випадки, коли вступники не дочікуються своєї черги і йдуть пробувати щастя на іншому факультеті. Як не парадоксально, але вибір майбутньої спеціальності залежить… від величини черги до приймальної комісії. Довжелезні черги, за словами експертів, є у всіх великих ВНЗ Львова. Фахівці пояснюють їх, передусім, нововведеннями цієї вступної кампанії.

– Майже в усіх ВНЗ ми можемо спостерігати великі натовпи вступників – у Національному університеті “Львівська політехніка”, Львівському національному університеті ім. І. Франка, Українській академії друкарства, Львівській державній фінансовій академії тощо, – розповіла “Пошті” Ксенія Дітчук, координатор моніторингу вступної кампанії 2010 року у Львівській області. – Спека, незручності – це зрозуміло, проте не можна сказати, що вирішити проблеми мають навчальні заклади. Така особливість цьогорічної вступної кампанії: скорочений термін прийому документів, час їхнього опрацювання, та й, зрештою, навіть погодні умови. Цьогорічні абітурієнти самостійно з персональних сторінок роздруковують додаток до сертифіката про проходження зовнішнього тестування. Приймальна комісія при отриманні цього сертифіката звіряє відомості з базою даних УЦОЯО. Крім того, приймальна комісія ВНЗ робить відповідні позначки про подання документів на кожен з напрямків, адже цьогорічні абітурієнти можуть подавати документи не більше як у п’ять ВНЗ і не більше як на три напрями у кожному. Це певною мірою продовжує час роботи комісії з кожним абітурієнтом.
Водночас, у головному управлінні освіти та науки Львівської ОДА кажуть, що вступна кампанія почалася нормально і без ексцесів. Про черги головні освітяни області не знають. За словами Ірини Різенко, головного спеціаліста управління, жодних скарг на роботу приймальних комісій не було.

– Цього року університети виділили спеціальні аудиторії, де абітурієнти очікують своєї черги. Це зробили, аби люди не стояли на вулиці, – стверджує Ірина Різенко. Щоправда, повідомити про такі аудиторії самих вступників, працівники приймальних комісій, здається, забули…

Ті, хто відстежує перебіг вступної кампанії, наголошують: аби спростити собі життя, університети пішли на певні хитрощі та порушення встановлених правил.

– Аби полегшити собі роботу, деякі ВНЗ почали завіряти документи задовго до 15 липня. Ми будемо уважно стежити, аби такі виші не порушували права абітурієнтів, що не скористалися цією можливістю, – запевняє Ксенія Дітчук.

Ситуація зі вступом в інших містах України не суттєво відрізняється від львівської. За словами Максима Луцького, члена парламентського комітету з питань освіти і науки, великі черги є у багатьох ВНЗ країни. За його інформацією, в приймальні комісії одного із провідних вузів країни випускники шкіл виламали вхідні двері, а десь навіть викликали “швидку допомогу”. Оскільки на жодні зміни цього року вже очікувати не слід, єдина порада вступникам – запастись терпінням і валер’янкою…

Із початком вступної кампанії почала функціонувати Інформаційна система “Конкурс” (www.vstup.info), де відтепер можна побичити і квоти на позаконкурсний та цільовий прийом. Рейтингові списки, на відміну від минулого року, будуть оновлюватися тричі на день. Працює багатоканальний консультативний телефон Міністерства освіти і науки України — (044) 486-28-49. Приймає дзвінки гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА — (044) 225-32-81. 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4254 / 1.58MB / SQL:{query_count}