Кожна дитина має право на повноцінне щасливе дитинство, належні умови проживання та виховання. Але, на жаль, у нашому суспільстві так є не завжди. Насамперед йдеться про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Таких на Львівщині є майже три тисячі. А загалом в області проживає півмільйона дітей віком до 18 років. Як повідомила  Ліляна Гримська, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, 105 дітей  виховують у дитячих будинках, 64 – у будинках дитини, 147 – у школах-інтернатах, одна дитина – у будинку-інтернаті для дітей-інвалідів. За словами чиновниці, за перше півріччя цього року усиновлено 35 дітей. Четверо дітей, які потребували лікування за кордоном, усиновили іноземці.

Та все ж таки, якщо дитина залишається без батьків, у нашому регіоні  її найчастіше забирають на виховання родичі. За словами Володимира Лиса, начальника служби у справах неповнолітніх Львівської облдержадміністрації, 80% дітей, позбавлених батьківського піклування, виховують родичі, а приблизно 8%  усиновлюють або виховують у дитячих будинках сімейного типу. Загалом в області створено 17 дитячих будинків сімейного типу і 80 прийомних сімей, де виховують 119 дітей

– Львівщина є на третьому місці в Україні за охопленістю дітей сімейними формами опіки й виховання, – наголосив чиновник.

Економічні негаразди й далі змушують батьків покидати сім’ї та їхати у пошуках кращих заробітків. А в цей час діти залишаються на дідусів та бабусь, а точніше, самі на себе. У таких обставинах діти легко піддаються негативним впливам вулиці. Аби виявити неблагополучних дітей, правоохоронці та служби у справах дітей провели три рейди – “Вулиця”, “Вокзал”, “Підліток”, під час яких було виявлено 462 дітей, схильних до правопорушень, вживання наркотичних та алкогольних речовин.

Про недоліки інтернатної форми опіки  спеціалісти говорять давно, адже з таких закладів діти виходять неадаптованими до суспільного життя. За словами Юрія Кардашевського, голови комісії сім’ї, молоді та спорту Львівської міської ради, в інтернатах майже немає профтехосвіти, тож дитина виходить з такого закладу непристосованою до життя, вона не завжди може себе реалізувати. Наприклад, у Польщі, як повідомив Ян Бурий, президент польської фундації “Wzrastanie”, вихованці інтернатів самостійно навчаються усього: від приготування їжі до малярства, швацтва й роботи по господарству, а саме так і забезпечується соціалізація дітей.

– Говорячи про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, та безпритульних, потрібно насамперед шукати не наслідки, а причини, – каже о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ. – Головне – виховувати відповідальних людей. А молодь в Україні часто створює сім’ї, не знаючи елементарних речей, тому Церква й запровадила “18 днів науки перед шлюбом”, на яких майбутнім подружжям розповідають про сімейні стосунки та виховання дітей.

Зоряна Януш

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4917 / 1.55MB / SQL:{query_count}