У бюро знахідок львів’яни шукають все: від загубленого паспорта до
…ідеального чоловіка
У Львові понад 12 років функціонує бюро знахідок. Невеличке приміщення в центрі міста на вул. Бандери, 4, прихистило безліч загублених речей. Колись це був стіл знахідок МВС, а нині бюро входить до складу ЛКП “Муніципальна дружина” та перебуває на самофінансуванні. Всі функції у ньому виконує одна людина – Мирон Максимець – він завідувач і секретар одночасно. Якщо ж прикрість таки сталася і ви загубили документи чи їх вам вкрали, перед тим, як розпочати відновлення, обов’язково зверніться до бюро знахідок. Можливо, що річ вже чекає на вас. Але й самі будьте пильними і не залишайте власний крам без нагляду в транспорті, громадських місцях та на вокзалах.
Загублене – не втрачене?
За словами Мирона Максимця, найчастіше до бюро приносять знайдені документи – паспорти, пенсійні та водійські посвідчення, студентські квитки. Їх він вносить до реєстраційної книги з відповідним обліковим номером, вказує прізвище власника, дату отримання документа та номер квитанції. У спеціальних скриньках документи чекають власників не менше двох років. Господарів повідомляють про знахідку поштою. Якщо ж власник не прийде за паспортом чи посвідченням за цей термін, документ знищують. А от щодо інших речей такої певності немає. Вони чекатимуть на свого власника, доки в бюро буде на них… місце. Для речей та документів на вході у бюро знахідок є спеціальна скринька. Тут можна залишити знайдене, якщо приміщення зачинене. До бюро частенько потрапляють гаманці, сумочки та окуляри. Нещодавно у скриньку вкинули загублений телефон. Щасливий власник прийшов за ним уже через кілька днів.
Знайдені “курйози”
Якось до бюро знахідок завітали зі знайденим дитячим візочком, вуличним телефонним апаратом і навіть... собакою. Останнього примістити там аж ніяк не вдалось би. Проте ніщо не може зрівнятися із сюрпризом, знайденим Мироном Максимцем у скриньці бюро, коли одного дня завідувач отримав листа із проханням знайти... ідеального чоловіка. Авторка не лише сформулювала мету, але й описала всі необхідні їй параметри другої половинки...
Завзяті “знахідники”
Останнім часом кількість повернутих речей зменшилась. Це можна пояснити економічною кризою, що негативно вплинула на психологію громадян. Але на свідомих городян криза не впливає, бо вони таки приносять сюди випадково знайдені речі. Чи не постійними “знахідниками” є водії тролейбусів, трамваїв і маршруток, а також прибиральники. Трапляється і таке, що знайдені на вулиці документи люди вкидають у поштові скриньки і вже поштарі передають їх до бюро знахідок.
– Бюро знахідок передусім важливе для громадян. Та ось чесних людей нині не так вже й багато, й громадська свідомість бажає бути кращою. Не кожен піде чи поїде до бюро, щоб віддати чиюсь віднайдену річ... Але для поновлення загублених документів необхідна як заява з міліції, так і довідка з бюро знахідок про те, що документ справді втрачено. Для поновлення деяких документів необхідно також подати й оголошення до газети, – зазначив “Пошті” Денис Харчук, керівник прес-центру обласного управління міліції.
Уляна Депутович