За три роки кількість туристів у місті збільшилася на третину, найактивніше місто відвідують поляки, німці та американці
За останнє півріччя місто відвідали 8107 туристів – це тільки офіційні цифри про тих, хто звертався у туристично-інформаційні центри Львова. Реальна кількість гостей міста може сягати й утричі більшої цифри, припускають у Ратуші, крім того, вважають, що тенденція до збільшення їх кількості зберігається вже кілька років поспіль. Причини туристичного буму, на думку чиновників, відразу дві: вдала туристична стратегія та збільшення інформації про місто в інтернеті.
За даними Центру туристичної інформації, найактивніше відвідують столицю Галичини українські туристи – 43%, на другому місці поляки – 19%, далі німці – 10%, американці – 6%, росіяни – 4% та французи – 3%. Здебільшого туристи звертаються до інформаційних центрів, аби якнайкраще спланувати оглядини міста. Зазвичай люди прагнуть знайти наперед обрані місця, як-от Вірменська церква, собор Святого Юра чи Італійський дворик.
– Кожен п’ятий, хто до нас звертається, прагне отримати друковану продукцію, зокрема мапи, які ми надаємо безкоштовно, – розповідає “Пошті” Надія Луців, консультант Центру туристичної інформації. – 11% людей хочуть довідатися, які заходи відбуватимуться у місці найближчими днями, і відвідати їх. Часто люди приїжджають поінформованими про те, що Львів – фестивальна столиця, і прагнуть у цьому переконатися на власні очі . 9% – прагнуть ознайомитися з історією та архітектурою міста.
Працівники інформаційно-туристичного центру у Львові розповідають туристам про місто, а місту – про туриста. Перші висновки з роботи закладу дозволили виділити відразу кілька мотивів іноземців, через які вони вирішують завітати до Львова. Найпопулярніша відповідь – скуштувати місцевої кави, відпочити, оглянути архітектуру. Саме місто відвідувачі характеризують як старе, унікальне, європейське, релігійне та гостинне. Попри таку кількість компліментів, Іван Радковець, відомий екскурсовод, каже, що разом із позитивами, місто має й болючі місця, які не поспішають “лікувати”.
– Я постійно працюю з туристами, які часто дивуються такій кількості транспорту у центральній частині. У місті двадцять років не вирішують одне з ключових питань – розвантаження центру від транспорту, що, безумовно, посприяло б оглядинам архітектури та відпочинку, – коментує Іван Радковець. – Зафіксувати збільшення кількості туристів неозброєним оком не можу, довіряю справу тим структурам, які за це мають відповідати, натомість гостей міста збільшилося у кілька разів. Найчастіше туристи приїжджають із сусідніх країн. Щоправда, останнім часом побільшало гостей з Америки та країн Азії.
Оксана Миськович, начальник управління туризму, твердить, що саме за останні три роки була вдало сформована промоційна кампанія міста.
– Головна проблема для тих, хто бажає потрапити до нашого міста, – відсутність повної інформації про туристичний потенціал Львова, зібраної на одному потужному інформаційному ресурсі, – коментує Оксана Миськович. – Ми намагаємось вирішити цю проблему і тому створили офіційний туристичний сайт міста ww.lviv.travel, інформацією з якого може скористатись як турист, так і мешканець міста. Поки що сайт двомовний: українською та англійською мовами, але до кінця року він буде п’ятимовним, додамо ще російську, польську та німецьку версії. Сформований річний список фестивалів, який допомагає туристу зорієнтуватися, у який час йому цікавіше приїхати. Ми намагаємось позиціонувати Львів як культурну столицю України та місто фестивалів.
За словами посадовців, важливо, аби кнайпи працювали у вечірній час, приймали банківські картки для розрахунку, а працівники володіли іноземною мовою – такі деталі дозволяють клієнтам почуватися безпечніше і залишають приємні враження про проведений тут час. Як результат – стимулюють сюди повертатися. У майбутньому в Ратуші планують налагодити зв’язки з ключовими туроператорами, аби спраглі подорожей могли легше знайти Львів на туристичній карті і якнайшвидше його відвідати.