В Індії винесений вердикт у резонансній справі про Бхопальську техногенну катастрофу 1984 року на підприємстві “Union Carbide”, у результаті якої загинуло більше 20 тисяч людей. Як повідомило інформаційне агентство AFP, винними в заподіянні смерті внаслідок недбальства були визнані вісім осіб, зокрема колишній глава індійської філії американської компанії “Union Carbide” Кешаб Магіндра. Інші семеро підсудних на момент катастрофи також посідали далеко не останні посади в компанії. Як відзначає місцевий часопис “The Hindu”, хоча офіційно вирок підсудним ще не оголошений, однак боятися їм особливо нічого – максимальний строк за пред'явленими обвинуваченнями обмежується всього-на-всього двома роками позбавлення волі.
Катастрофа у Бхопалі сталася 3 грудня 1984 року, коли температура в контейнері з хімікатом метилізоціанатом, що застосовувався при виготовленні інсектицидів, перевищила припустимі 39 градусів за Цельсієм. У результаті відбувся несподіваний викид в атмосферу майже 42 тонн отруйного газу. За офіційним даними, у перші три дні після інциденту в навколишніх районах загинуло більше 3500 осіб, зокрема і через те, що медики не змогли підібрати правильне рішення – компанія вперто приховувала назву отруйної речовини з міркувань комерційної таємниці. Загальна кількість загиблих у наступні роки в результаті отруєння метилізоціанатом оцінюється в 18 – 25 тисяч осіб, ще понад 100 тисяч дістали хронічні захворювання.
Точні причини Бхопальської катастрофи не відомі досі. За деякими даними, підвищення температури в ємкості з хімікатом спричинили порушення техніки безпеки на заводі, однак “Union Carbide” свою провину в аварії не визнала й завжди стверджувала, що причиною катастрофи став саботаж на підприємстві. Компанія виплатила жертвам аварії понад 470 мільйонів доларів.