Робота майбутнього

Журнал “Forbes” уклав список професій, які будуть найбільш затребувані в найближчі 10 років

Журнал “Forbes” уклав список професій, які будуть найбільш затребувані в найближчі 10 років

Наприкінці кожного року складається безліч найрізноманітніших рейтингів. Як правило, присвячені вони підсумкам періоду, що минає. А ось американський журнал "Forbes" вирішив спрогнозувати період прийдешній. Хоча головний трудовий тренд все­таки залишиться незмінним - усе менше людей будуть зайняті на виробництві, усе більше надаватимуть послуги іншим людям. Отож, десять найпопулярніших професій наступного десятиліття за версією "Forbes".

Універсальний солдат

З одного боку, країни все менше воюють одна з одною, з іншого - кількість терактів і загиблих у них людей за останнє десятиріччя виросла більше ніж у п'ять разів. Уже зараз майже всі західні армії починають орієнтуватися на ведення антипартизанської війни. На відміну від масових воєн минулого, майбутні бойові зіткнення вимагатимуть від солдатів зовсім інших навичок: відмінного знання місцевих умов, психології жителів, уміння давати собі раду без важкого озброєння.

GR-менеджер

Наслідки глобальної кризи даватимуться взнаки ще багато років. Компаніям знадобляться люди, які вмітимуть спілкуватися з чиновниками й вибивати преференції. Ринок лобістських послуг у США за останній рік виріс на 10%, зараз він оцінюється в 3,2 мільярда доларів.

Доглядальниця, геронтолог

Людство стрімко старіє. Дослідження свідчать, що більше половини дітей, які зараз народжуються в розвинених країнах, доживуть до 100 років. Водночас 30 - 40% людей похилого віку не можуть обходитися без сторонньої допомоги, відповідно, зростатиме попит на їх обслуговування.

Експерт у сфері альтернативної енергетики

Запаси вуглеводнів у світі великі, але не безмежні. На початку XXI століття на частку альтернативних джерел енергії (сонячна, вітрова, геотермальна енергетика) припадало 3,4% загального виробництва електрики у світі. Однак уже незабаром ця частка різко збільшиться - десятки країн планують заміняти нафту й газ альтернативними джерелами.

Фахівець
із ведення бізнесу
в країнах Африки

Африка посідає друге місце у світі за запасами бокситів, хромової руди, кобальту, промислових алмазів, платиноїдів, цирконію. За прогнозами Геологічного інституту США, до 2015 року виробництво золота в країнах континенту виросте на третину, залізної руди й урану - в 2,5 раза. Підписати контракти на видобуток ресурсів зможуть лише ті компанії, які знайдуть спільну мову з місцевими елітами. А для цього їм знадобляться експерти й посередники.

Журналіст-агрегатор

Блоги відвойовують в традиційних ЗМІ усе більше інформаційного простору. У майбутньому журналістика, заснована на компіляції вже наявної інформації, стане головним конкурентом традиційних медіа.

Фахівець
із важкодоступних запасів нафти

Розвіданих запасів нафти у світі багато. Проблема в тому, що її все складніше видобувати. Нафтовикам майбутнього доведеться мати справу з нафтоносними пісками, розробкою родовищ на шельфі та іншими нестандартними випадками. Фахівцям з екстремальних способів видобутку енергоносіїв буде де розгулятися.

Селекціонер, фахівець із генної інженерії рослин

Проблема голоду нікуди не поділася: кількість жителів Землі швидко зростає. За прогнозами, якщо в середині 2009 року на планеті жило 6,8 мільярда людей, то до 2050 року їх буде вже 9,4 мільярда. Нові сорти рослин, у тому числі створені шляхом генної інженерії, та сучасні методи ведення сільського господарства - чи не єдиний спосіб врятувати населення найбідніших країн від голоду.

Урбаніст, фахівець із розвитку територій

Земля швидко стає планетою міст, а не сіл. За інформацією ООН, в 2009 році кількість городян перевищила кількість сільських жителів. У 2025 році частка міського населення виросте до 77%. Планувати, будувати й обслуговувати нові мегаполіси повинен буде клас фахівців, які вміють створювати комфортне міське середовище.

Експерт з абсорбції, національних і релігійних конфліктів

Раси, нації та релігії усе більше перемішуються. Згідно з даними ООН, загальна кількість іммігрантів до 2010 становитиме 214 мільйонів осіб. Тож країнам знадобляться фахівці з абсорбції, які допомагатимуть знаходити спільну мову людям різних культур.

За матеріалами
www.forbesrussia.ru

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4739 / 1.57MB / SQL:{query_count}