Нарешті настав час, коли ми можемо потішити себе не лише заморськими фруктами, а й стиглими ягодами, вирощеними в Україні. Дієтологи наголошують: поряд із овочами основу раціону повинні становити фрукти і ягоди. Людина має з’їдати близько 300 грамів цієї смакоти на день. Однак є застереження: потрібно віддавати перевагу ягодам, вирощеним у вашому регіоні. Це гарантія їхньої свіжості та більшої користі!
Вітамін С, що є в ягодах, водорозчинний, тож коли концентрація аскорбінової кислоти в крові сягає порогового значення, нирки починають її виводити. Решта біологічно активних сполук також виводиться нирками і не накопичується.
Завдяки вмісту природного цукру ягоди додають бадьорості, сил і покращують настрій. До того ж цукор, який міститься в них, не позначається ні на здоров’ї, ні на фігурі.
Полуниці для імунітету
 |
фото: Олег Огородник |
Ця рання ягода корисна завдяки вітамінам, особливо вітаміну С (у 100 грамах полуниць його більше, аніж у цілому лимоні), вуглеводам, саліциловій кислоті та цинку. Вона не підвищує рівень цукру в крові, активізує обмінні процеси в організмі, тож підходить для «легких» днів і є корисною навіть для діабетиків. Полуниці вважають природним аспірином, який розріджує кров і запобігає серцево-судинні порушення. Щодо цинку, то його високий вміст (у дрібних кісточках) збільшує сексуальне бажання і підвищує потенцію, а також сприяє зміцненню імунітету.
«Підступу» варто чекати від пилку та землі, у якій ростуть полуниці, природної кислоти і тих же маленьких кісточок. Полуниці пористі і в сезон цвітіння назбирують пилок із різних рослин, тому протипоказані алергікам.
Шкода від землі – зараження гельмінтами. Щоби зменшити ризик, полуниці варто добре промивати. Кислоти та кісточки іноді посилюють подразнення оболонки шлунка, що може загострити гастрит, спричинити гастродуоденіт, виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки.
Аби зменшити подразнення, споживайте полуниці тільки після їди, змішуючи з натуральними кисломолочними продуктами (кальцій, що міститься в них, зв’яже щавлеву кислоту і убезпечить організм від її негативної дії).
Черешні від тиску
 |
фото: Олег Огородник |
Ці ягоди корисні тим, що містять біологічно активні речовини, чудово тамують голод і тонізують організм так, що легко замінюють горнятко кави. Антиоксиданти виводять із організму токсини та зайвий холестерин і запобігають атеросклероз.
Завдяки пектинам черешні позбавляють від закрепів і стимулюють перистальтику кишківника, а завдяки кумарину нормалізують згортання крові та перешкоджають утворенню тромбів. Залізо та калій, що містяться в черешнях, корисні при на анемії, до того ж м’яко знижують тиск та усувають набряки, виводячи з організму зайву рідину.
Однак черешні калорійні, тож тим, що худнуть або страждають від ожиріння, варто бути обережними і не перевищувати «ліміт» – 300 грамів на добу.
Варто остерігатися й корисної клітковини, якої в черешнях дуже багато. Якщо з’їсти більш ніж 300 грамів ягід на день, можна отримати здуття живота і діарею.