Соцдопомога на карантині: хто і як може претендувати

А з травня пенсіонерам проіндексують виплати на 11%

Уже другий місяць українці сидять вдома через пандемію коронавірусу. Попри продовження карантину до 11 травня, в уряді обіцяють, що без соціальної допомоги не залишать нікого. Після ухвалення змін до бюджету розпочались нарахування додаткової тисячі гривень для пенсіонерів, а допомога по безробіттю зросла на 350 гривень. Більшість соціальних виплат тепер можна оформити онлайн. Хто і як може претендувати на допомогу держави?

Доплата до пенсій і перерахунок онлайн

Як зазначають медики, українці віком старше 60 років – головна група ризику через коронавірус.  Аби літні люди зайвий раз не виходили з дому, Міністерство соціальної політики запустило кілька проєктів, спрямованих на допомогу пенсіонерам.
На період карантину та 30 днів після його скасування пенсії та державні соціальні допомоги перепризначуються автоматично. Причому всі питання, пов’язані з пенсійними виплатами, можна вирішити онлайн. Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua) українці можуть подати заяву про призначення пенсії або її перерахунок, отримати довідки про розмір пенсії і страховий стаж, подати заяву, скаргу або пропозицію, а також активувати послугу безкоштовного смс-інформування, інформує Центр громадського моніторингу та контролю.
Крім того, через карантин пенсіонерам, чиї виплати не перевищують 5 тисяч гривень, одержувачам соціальних пенсій та людям з інвалідністю додали тисячу гривень. Доплата зараховується автоматично без звернення громадян.
Попри те, що про «карантинну тисячу» говорили ще на початку квітня, виплати розпочались тільки після 20 числа. Адже Пенсійний фонд чекав ухвалення і набрання чинності змін до держбюджету. Також з квітня пенсіонери, старші за 80 років, почали отримувати щомісячну доплату 500 грн.
Крім окремих доплат, з 1 травня пенсіонерів чекає індексація виплат на 11%. За інформацією Пенсійного фонду, гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів.
Як повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11. Розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.
Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.
На Львівщині перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) 591 тис. пенсіонерів. Розмір пенсій підвищено 491 тис. осіб. Середній розмір підвищення – 185,13 гривень. Виплата проіндексованих пенсій буде проводитись з 4 травня у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта».

Автоматичне призначення субсидій

У Мінсоцполітики кажуть, що додаткові доплати до пенсії не будуть враховуватись як дохід під час призначення пільг. Загалом на період карантину уряд суттєво спростив процедуру надання житлових субсидій.
Так, українці можуть отримати субсидію, навіть якщо мають заборгованість за комунальні послуги за 3 місяці. Раніше, якщо комунальні послуги не сплачувалися понад 2 місяці, перепризначити пільгу було неможливо.
На період карантину заборонено припиняти виплату житлових субсидій, а на наступний період призначення відбувається автоматично без звернення громадян. Також поки не нараховуються штрафи й пеня за несплату житлово-комунальних послуг.
«Населенню гарантовано безперебійне надання комунальних послуг та відтермінування штрафних санкції за їх невчасну оплату. Зараз уряд спростив порядок надання житлової субсидії та запровадив додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг на час карантину», – каже міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Кабмін збільшив на 50% соціальні нормативи користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною і гарячою водою. Це дозволить 3 млн українських родин отримати додаткову компенсацію близько 300 грн.

Допомога по безробіттю з першого дня

Українці, які втратили роботу в період карантину, також можуть розраховувати на допомогу держави. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшили з 650 грн до 1000 гривень. Підвищення діятиме протягом всього терміну карантину і ще 30 днів після його завершення.
Щоб отримувати матеріальну допомогу достатньо стати на облік. Зазвичай для цього потрібно звертатись до Центру зайнятості особисто, але через карантин це можна зробити онлайн. Заяви про надання статусу безробітного та призначення допомоги можна завантажити на сайті Державного центру зайнятості (dcz.gov.ua). Разом із ними потрібно надати копію паспорта, ІПН-коду, трудової книжки, документа про освіту, військового квитка, за наявності – посвідчення УБД. Також потрібно вказати номер рахунку для отримання допомоги і контактний номер телефону. Документи потрібно відправити на електронну пошту Центру зайнятості.
Матеріальна допомога буде призначена з першого дня надання статусу безробітного. Окрім фінансової підтримки, у Центрі зайнятості також допоможуть знайти нову роботу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4675 / 1.58MB / SQL:{query_count}