Депресія або й паніка під час карантину, переживання через пандемію коронавірусу є нормальною реакцією на те, що відбувається зараз у світі. Перебуваючи вдома, налаштуйте себе та своїх рідних на позитив. А ще краще зробіть їм або собі щось приємне. Це не лише додасть настрою, а й змусить частіше всміхатися.
Карантин уже змінив реальність, і те, що до цього здавалося дивним, сьогодні перетворюється на необхідність. Покращити собі настрій, запокоїтися намагаються люди в усьому світі, запускаючи в соцмережах челенджі та флешмоби.
Приміром, у Китаї лікарі, аби розважити і підтримати своїх пацієнтів, та й самим не з’їхати з глузду через навантаження, в масках і захисних костюмах пішли у танок. В Італії, яка важко потерпає через пандемію, жителі цілого кварталу, діставши бубни, акордеони та інші інструменти, виконали народну пісню з балконів, додаючи одне одному настрою. У США один чоловік запропонував на час карантину прикрасити свої домівки гірляндами, як це роблять на Різдво. До такої традиції американці ставляться дуже серйозно, тож більшість не змогли відмовитися. Кажуть, це неабияк їх згуртувало і потішило.
Взяти участь у популярному челенджі «Залишайся вдома» вирішили і футбольні зірки: опинившись самі в чотирьох стінах, почали набивати, наче м’яч, рулон туалетного паперу. Черга повеселити вболівальників на карантині дійшла й до України: президент київського «Динамо» Ігор Суркіс долучився до челенджу і передав естафету головному тренеру команди Олексієві Михайличенку.

Додати собі настрою вміють і львів’яни. Хтось шиє «веселі» медичні маски, використовуючи для цього кольорові тканини, цікаві принти і роблячи яскраві написи, як-от «Все буде добре», а хтось більше дбає про естетику, закликаючи покращувати настрій жінок даруванням квітів.
Лариса Дідковська, доцентка кафедри психології Львівського нацуніверситету ім. І. Франка каже, що робити приємні сюрпризи близьким треба завжди, а тепер і поготів. В умовах карантину це можуть бути навіть прості речі. Приміром, не будити чоловіка чи дітей зранку, а самій тихенько прошмигнути на кухню і приготувати смачний сніданок, замовити для коханої дівчини чи дружини квіти з доставкою додому тощо.
«Дехто думає, а до чого зараз квіти. Поясню: оскільки на час карантину ми позбавлені спілкування з живою природою, букет квітів чи вазон можуть викликати велику радість. Тим паче тоді, коли ми побачимо це на порозі своєї квартири. Така несподіванка неодмінно додасть нам ресурсу для усмішок і гарного настрою», – зазначає психологиня.
З цією ж метою львів’янка Христина Дідух запустила на кількох ресурсах інформаційну кампанію #візьмиквітидодому.

Жінка, яка все свідоме життя продає квіти, переконана: коли удома на столі стоїть букет, навіть пандемія видається не такою страшною.
«Зараз усі розмови лише про коронавірус. Люди зачинилися в домівках, постійно читають новини і перебувають у великому стресі, бо ж переживають за здоров’я та життя своє і своїх рідних. Простіше кажучи, їм тепер не до квітів. Проте ми намагаємося змінити цю ситуацію, запустивши інформаційну кампанію, своєрідний челендж під назвою #візьмиквітидодому, – розповідає «Львівській Пошті» засновниця проєкту Kvitochka Христина Дідух. – Квіти дуже тішать, розраджують, роблять наше життя яскравішим, допомагають долати стрес. Тому коли квіти стоять на столі, не все так погано в житті, ніякий коронавірус не страшний. Завдяки доступним цінам кожен має змогу замовити їх із доставкою додому».
Зі слів флористки, челендж уже діє. З початку карантину структура замовлень дещо змінилася: якщо раніше квіти замовляли з певного приводу (на День народження, іменини, 8 Березня чи День Валентина), то зараз склалася більш «європейська» ситуація – люди почали замовляти квіти собі чи своїм близьким просто так, задля того, щоб потішити себе та їх.

«У Європі попит на квіти цілий рік залишається незмінним, хоча там також є чимало свят. За кордоном люди часто просто купують квіти додому. І це, як на мене, дуже правильний спосіб взаємодії людини і природи. Ми, хоч і повільно, також наближаємося до цієї традиції», – каже співрозмовниця і додає, що одні купують зрізані квіти, тобто букети, другі (ті, що не люблять викидати букети) обирають квіти в горщиках. Завжди відчутно, з якими емоціями людина замовляє квіти – коли для галочки, як на 8 Березня, а коли від душі, як у час карантину. Клієнти просять скласти особливі букети, часто говорячи, які саме квіти мають бути в них присутні, скільки та яких кольорів.
«Цікавий випадок мала нещодавно. На сайті нашої крамниці чоловік замовив букет кольорових тюльпанів. І коли кур’єр приніс їх, клієнт спочатку розчарувався, адже кольори квітів не відповідали тим, що були на картинці дворічної давності на нашому сайті. Виявляється, його дружині колись дуже сподобалося одне з наших фото, вона зберегла його і мріяла отримати саме такий букет, – розповідає флористка. – Чоловік пояснив, що останнім часом через карантин та коронавірус його дружина стала дуже занепокоєною, стривоженою, тож аби покращити їй настрій, вирішив замовити букет квітів таких кольорів, як на картинці. Звісно, кур’єр без проблем замінив цей букет іншим».
Зі слів Христини Дідух, навесні клієнти найчастіше замовляють тюльпани. Упродовж року не падає попит на троянди. Проте через сайт крамниці можна замовити і щось більш екзотичне – орхідеї, триліцію, антуріум. І хоча ці квіти також продають зрізаними, у вазі вони стоять набагато довше – до місяця. Досить популярним останнім часом став оберемок евкаліпту. Ця декоративна рослина не лише приємно пахне, а й у багатьох клієнтів асоціюється з природою, відпочинком, тропіками, оздоровленням.
«Намагаємося робити так, щоб квіти, навіть на час карантину, були в кожному домі, щоб людям із ними було затишніше, спокійніше. Дуже сподіваємося, що після карантину люди ще більше цінуватимуть квіти», – каже Христина Дідух.