Ми живемо очікуванням Різдва, готуємось гідно зустріти прихід Спасителя. А чим, як не добрими справами, можемо зробити це щонайкраще? Адже передріздвяний час – це не тільки час посту і застанови над тим, що ми робимо не так, а й нагода до зростання, нагода ставати кращими, більше спілкуватися з рідними і близькими, а також бачити тих, що поруч із нами і потребують допомоги. Це нагода звернути увагу дітей на добро, на людяність, дати їм можливість проявити себе в добрих вчинках.

На Заході у передріздвяний час стали популярними особливі адвент-календарі, де кожен день «ховає» не тільки цукерку чи печиво, а й конкретні завдання зробити невеличку, проте добру справу вдома, школі чи дитсадку…
А от у ірландському містечку Клонакілті організували загальношкільний проєкт, який має допомогти дітям проявити себе у творенні добра. Учні впродовж місяця перед Різдвом замість звичного домашнього завдання мають робити добрі вчинки. Це вже втретє поспіль ця школа проводить такий соціальний експеримент.
Торік цей місяць був присвяченій подяці: учні вели журнал подяки, записуючи туди все, за що вони хочуть сказати спасибі. Цього року тема місяця – добрі вчинки. Учні також вестимуть «щоденник доброти» і записуватимуть у ньому всі свої добрі справи. При цьому школярі не лише допомагатимуть друзям та родичам, а й працюватимуть над благодійним колективним проєктом.

В офіційній групі школи у фейсбуці опублікували розклад добрих справ. Зокрема, у понеділок діти мають поспілкуватися з літньою людиною; у вівторок – допомогти батькам з роботою по дому; в середу – зробити щось добре для випадкової людини, потішити її добрим словом чи якоюсь справою; у четвер – зробити щось добре і корисне для себе: почитати, помалювати, поспілкуватися з другом.
«Хочемо, щоб наші учні перейнялися справжнім духом Різдва, духом щедрості і доброти», – написала адміністрація школи в своєму повідомленні.
Окрім «щоденника доброти» буде і «ківш доброти». Це означає, що учні робитимуть добрі спостереження щодо своїх однокласників. Учителі сподіваються, що це допоможе дітям підвищити самооцінку.

У львівських школах та родинах теж є чимало прикладів навчання дітей добра. Приміром, у сім’ї священника УГКЦ Андрія Делісандру троє дітей. Щодня після вечірньої молитви вони отримують «домашнє завдання» на завтра і звітують про те, як виконали сьогоднішнє. Наприклад, мають допомогти комусь або сказати кілька разів на день своїм рідним «я тебе люблю». Якщо хтось його не виконав, має нагоду зробити це – обійняти свого брата чи сестру і сказати про свої почуття.
«Також вчу їх, що Господь бачить кожне добро, зроблене нами, тому впродовж дня вони мають завдання когось похвалити у школі чи вдома. Якщо цього не зробили, мають знайти за що і похвалити одне одного», – каже священник.
Тож у цей передріздвяний час, сповнений очікування нової радості, яку оспівуватимемо в колядах, «Львівська Пошта» запитала співрозмовників про те, як виховувати в дітей бажання робити добро і знаходити в цьому радість.