Те, ким наші діти виростуть, ким стануть, чого прагнутимуть та що вважатимуть головним, залежить від того, які знання та вміння вони здобудуть сьогодні! Зорієнтувати їх у тому, як визначитися з майбутньою професією чи хоча б просто побувати в ролі того, на кого дивишся із захопленням, уже вшосте дасть змогу один із наймасштабніших дитячих заходів року – “Місто професій”, аналогів якого немає в Європі. За роки існування на цій події вже побували понад мільйон дітей та більш ніж два з половиною мільйони батьків зі всієї України! Організатори обіцяють, що й цього року буде не менш захопливо, цікаво та масштабно! Нудьгувати точно не доведеться!
Отож, уже наступних вихідних, 25 травня, у Львові в Парку ім. І. Франка на дітей та дорослих чекає неймовірне профорієнтаційне свято. Гості матимуть змогу ознайомитися з величезною кількістю старих добрих та нових, не менш захопливих професій і занять.
Свято розпочнеться о 12.00 і завершиться о 16.00. Вхід на територію містечка вільний і абсолютно безкоштовний! Вік дитини також не має значення, а ось дорослі потрапити на подію зможуть лише в супроводі дітей!
Місце, де кожен відчує себе дорослим
Як розповіла “Львівській Пошті” засновниця проекту, ідеолог “Міста професій” Тетяна Люлька, цьогорічне профорієнтаційне свято у Львові виглядатиме приблизно так само, як і в минулі роки: на чотири години у Парку ім. І. Франка розгорнеться імпровізоване міні-містечко. При вході кожна дитина віком від двох до 18 років отримає “паспорт”, карту представлених професій і матиме змогу “влаштуватися на роботу”. Після короткого майстер-класу від фахівців різних галузей діти зможуть “стати до роботи”. Сумлінні “працівники” отримають заробітну плату грішми, дійсними тільки на території “Міста професій”, – гривниками. Далі, заробивши певну суму гривників, кожна дитина зможе витратити їх у крамничці “Міста” на свій розсуд – солодощі або канцтовари.

Пожежник, лікар, поліцейський, кінолог, вибухотехнік, рятувальник, соціальний працівник, криміналіст, будівельник, журналіст, перукар, агроном, ветлікар, діджей, автослюсар, продавець, банкір, кухар, актор, модель, кравчиня – ось далеко не повний перелік професій, у яких діти матимуть змогу спробувати себе. Звісно, виключно під наглядом фахівців тої чи тої галузі, з використанням справжньої атрибутики. Тобто діти виконуватимуть “дорослу” роботу, але без ризику для себе і оточення. Професію журналіста на заході представить і редакція газети “Львівська Пошта”, яка традиційно є інформаційним партнером “Міста професій”.
Серед представлених професій будуть нові. Наприклад, цього року можна буде стати дизайнером мислення, архітектором майбутнього, провізором, палітурником, листоношею, геологом, футболістом, продавцем-консультантом, лісорубом.

Тетяна Люлька каже, що з усіх міст, у яких вдалося побувати “Місту професій” і в попередні роки, і цього року, саме Львів лідирує за кількістю представлених спеціальностей.
“Торік нам вдалося побувати в майже 50 містах України. Це був для нас абсолютний рекорд! Цього року в планах лише 16 міст. Але я дуже сподіваюся, що ситуація зміниться і що міст ще додасться. Там, де цього року відбудеться наш захід, плануємо поставити своєрідні рекорди з кількості професій. Поки що найвищу планку тримає Львів. Минулого року у вашому місті були створені понад 240 професій. Такого не було навіть у Києві – максимальна цифра становила 160. Дуже сподіваємося, що й цього року буде не менше професій, проте точна їхня кількість ще не відома. Досі щось додається, щось віднімається…” – каже засновниця проекту.
В пріоритеті наука і техніка!
Кожного року профорієнтаційний захід “Місто професій” присвячують певній темі, яку організатори намагаються більше висвітлювати, залучати компанії, роблячи акцент саме на тій чи тій професії. Цього року темою проекту буде “Наука і техніка”.

Тетяна Люлька вважає, що саме наука і техніка є інтелектуальним потенціалом нашої країни, одною з найбільших галузей, яка відрізняє нас від інших держав світу. Тож у цьогорічних планах організаторів зацікавити юних відвідувачів такими професіями, як інженер, авіаконструктор, хімік, біолог.
“Дуже хочемо, щоб дітям було цікаво займатися наукою, щоб вони зрозуміли, що зараз престижно бути не лише “айтішником”, рятувальником чи поліцейським, які завжди є хедлайнерами нашого заходу, – пояснює засновниця проекту. – Та й не в професії справа: основна мета заходу – виростити націю свідомого вибору. За статистикою, 52% людей, які закінчили виші, не працюють за фахом! Це стається через три причини: батьків, які приймають рішення за своїх дітей, через престижність професії і через тиск суспільства. Ми ж хочемо, щоб цього всього не було, щоб кожен обрав ту професію, яка йому найбільше подобається. Не має значення, що це буде: приготування пиріжків чи рятування людей. Головне, щоб це робилося із задоволенням, тоді люди будуть набагато щасливішими, виробничий продукт якісніший, а економіка нашої країни підніметься на вищий рівень”.
“Місто професій” – це національний мандрівний проект, який у рамках одного заходу в окремому населеному пункті дозволяє дітям спробувати себе в різних професіях. Проект дає дітям і їхнім батькам безпечний та цікавий освітній досвід, який у майбутньому стане в пригоді при вирішенні питань профорієнтації та виборі професії!
Перший проект організували в 2014 році у 12 містах України. Його учасниками стали понад 40 тисяч дітей віком від двох до вісімнадцяти років. Із року в рік кількість міст та учасників постійно збільшуються. Торік “Місто професій” розгорнули в рекордній кількості міст – у понад 50-ти!
Працюєте в цікавій сфері? Долучайтеся!
Команда “Міста професій” – і організатори, і представники професій – завжди дбають про те, щоб жодна дитина не залишилася поза увагою та здобула максимально корисний позитивний досвід від участі в проекті.
Проте якщо ви також працюєте в цікавій сфері, бажаєте поділитися досвідом та мрієте, щоби про вашу справу чи бізнес дізналися інші – діти і дорослі, ще не пізно долучитися!
Щоб стати партнером проекту “Місто професій”, достатньо зателефонувати організаторам на номер 093 586 78 00 або написати на Facebook-сторінку ідеолога проекту Тетяни Люльки.