Канікули тривають: чим зайняти дітей?

Як і де школярі можуть провести зимові вакації з користю для душі та тіла

Зимові канікули в більшості львівських шкіл триватимуть до 18 січня, до школи – 21-го. До цього часу можна добре відпочити та повністю відновити сили, але не цілими днями байдикувати! Навпаки, під час канікул варто більше бувати на свіжому повітрі, спілкуватися з однолітками, намагатися зробити те, про що давно мріяли, але на що не вистачало сил під час навчання.
“Поїхати, до прикладу, в зимовий табір із робототехніки або зайнятися вивченням англійської було б дуже добре. Однак реальність така, що більшість школярів проводять зимові канікули удома без нагляду батьків, які працюють”, – зауважує психолог Антоніна Скоромна.
З її слів, аби школярі не сиділи всі канікули за ґаджетами, саме батькам  варто допомогти їм правильно організувати своє дозвілля. Варто почати зі стосунків. Якщо до канікул тато і мама не могли з дитиною часто спілкуватися, зробити це буде непросто. Якщо ж збережений бодай мінімальний контакт із дитиною, варто обговорити з нею різні варіанти відпочинку і разом обрати те, що їй найбільше до душі.
“Можливо, в дитини є якась справа, яку вона увесь час відкладала. Наприклад, їй не вистачало часу навчитися вишивати, кататися на ковзанах, створити власний мультфільм, навчитися готувати. Підтримайте ці починання! Спробувати щось нове завжди цікаво. На канікулах є час, аби перевірити, чи дійсно це та справа, яку варто продовжувати, – радить психолог. – Та що б дитина не обрала, завжди цікавтеся тим, що вона зробила, що їй вдалося, а що ні. Обговорюйте, запитуйте, пропонуйте – це ваш внесок не лише в розвиток дитини, але й у добрі стосунки з нею”.
Варіантів для корисного відпочинку чи занять улюбленими справами чимало. Тим паче, що в місті працює позашкілля. Це підтвердила й завідувач сектору виховної роботи і дозвілля управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Ірина Синя.
“У кожному районі Львова позашкільні заклади працюватимуть увесь січень в звичному режимі. В них канікул немає! Що стосується гуртків при школах, то з ними дещо складніше. Графік їхньої роботи варто узгоджувати безпосередньо з керівником”, – запевняє вона і наголошує: все позашкілля у Львові безкоштовне!
Загалом, як кажуть співрозмовниці “Львівської Пошти”, ідей для цікавого й  корисного проведення зимових вакацій дуже багато. Канікули дійсно можна перетворити на активний сімейний відпочинок. Головне не забувати, що найкращими аніматорами для дитини є її батьки. У їхніх силах зробити ці вакації неповторними для всієї родини, перетворити їх на потужну сімейну “фортецю”.
Для тих, що не задіяні в позашкіллі та не мають ідей для розваг, пропонуємо варіанти цікавого проведення дозвілля.


Прогуляйтеся містом

Усім відомо, що прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні. А якщо вони мають ще й пізнавальну мету – відвідини пам’яток архітектури, милування зимовою природою, враження будуть незабутні. Особливо коли все у місті світиться, миготить. А якщо підете до головної ялинки – радості не буде меж, адже така прогулянка подарує не лише позитивні емоції, а й чудовий святковий настрій.
Цьогорічна ялинка в середмісті дуже красива – 18-метрове дерево має монохромні прикраси і вишукану ілюмінацію. Поруч – різдвяний ярмарок, який працюватиме до 20 січня. На відвідувачів чекає різноманітна випічка, сувенірна продукція, львівський шоколад та багато іншого. Уже традиційно на ярмарку відкрили будинок Святого Миколая. Крім того, в самісінькому центрі Львова можна побачити вертепи, конкурси.
Ще один різдвяний ярмарок цього року відкрили на Сихові (площа перед Кінопалацом ім. О. Довженка). До 14 січня тут можна буде придбати не лише вироби ручної роботи, а й ласощі. Гостей розважатимуть вертепи і колядники.
Витрати: залежить від придбаного.

Підіть на облаштовані ковзанки

Якщо вашій дитині подобається активний та веселий відпочинок, варто неодмінно відвідати ковзанки. Їх у Львові кілька – просто неба (на пл. Ринок, позаду ратуші; у “Фортеці розваг” на ТВК “Південний”; у спортивно-розважальному комплексі “Медик”) і в приміщенні (ковзанка у ТРЦ KingKrossLeopolis).
А якщо ваша дитина ще не навчилася кататися на ковзанах, то має нагоду зробити це саме зараз. На кожній ковзанці працюють досвідчені інструктори. Не є проблемою й відсутність ковзанів – їх можна взяти напрокат. Повірте, таке проведення дозвілля запам’ятається дитині надовго!
Витрати: від 50 до 120 грн.


Подивіться гарний фільм

Під час канікул можна подивитися корисний та цікавий мультфільм або художній фільм, який щойно вийшов у прокат, навіть тематичну документальну стрічку. Насолоджуватися переглядом можна не встаючи з дивана. Але тоді варто подумати про меню (приготувати якісь легкі страви) і наперед визначитися з переліком фільмів чи мультиків, щоб потім не витрачати час на довгі пошуки.
Якщо ж удома сидіти не хочеться, цікаво провести дозвілля можна в кінотеатрі. Обирайте фільм, час перегляду, купуйте смаколики і насолоджуйтеся дійством на великому екрані.
Нагадуємо, що у Львові функціонує чимало кінотеатрів: “Кінопалац” (вул. Театральна, 22); Кінопалац “Копернік” (вул. Коперника, 9); Кінопалац ім. О. Довженка (просп. Червоної Калини, 81); “Планета Кіно IMAX” у King Cross Leopolis (Сокільники, вул. Стрийська, 30); кінотеатр MULTIPLEX у Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226-А); “Планета кіно” у ТРЦ Forum Lviv (вул. Під Дубом, 7-Б); Lviv Film Center (вул. Володимира Великого, 14-А).
У січневих анонсах є і мультики, і казки, і просто цікаві фільми. Що стосується мультиків, то найближчими днями практично в усіх кінотеатрах Львова можна подивитися: “Снігові перегони”, “Астерікс і таємне зілля”, “Динозаври: у пошуках сенсації”, “Мері Поппінс повертається”, The Grinch (eng), “Лускунчик”, “Таємниця сім’ї монстрів”, “Еліот – найменше оленя Санти”. Дату, час і вартість сеансу варто уточнити на сайті кінотеатру.
Витрати: від 50 грн.


Влаштуйте вуличні розваги

Бодай один день зимових канікул варто провести надворі за спільним заняттям – ліпленням сніговика, грою в сніжки, катанням на санчатах або лижах, зведенням крижаного замку, фортеці, будиночка тощо. А ще можна запросити друзів взяти участь у сімейних конкурсах на найвищого, найстрункішого або найсмішнішого сніговика, ліплення сніжок на швидкість чи на найвищу вежу. Щоби зігрітися на морозі, беріть зі собою термос із чаєм та солодощі, а для полегшення роботи зі снігом – невелику лопатку.
Витрати: мінімальні (на чай і морквину для носа сніговика)


Відвідайте театр або цирк

Незважаючи на те, що більшість дітей звикли до телевізора і комп’ютера, варто нагадати їм про відвідини театру або цирку. Ведіть дітей на цікаві та пізнавальні вистави!
Наприклад, у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва (вул. Академіка Гнатюка, 11) у січні можна переглянути “Чєрєвічкі”, “Дорогу до Різдва”, “Зоряного хлопчика”. У Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) показуватимуть виставу “Різдвяна історія”. Дуже цікаву й насичену програму пропонує театр-студія естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” (вул. Фредра, 6). З її репертуаром можна ознайомитися на сторінці у Facebook.
Витрати: від 30 до 80 грн.
Тим, що люблять класику, варто піти у Львівський національний академічний театр опери та балету (пр. Свободи, 28). Цього місяця там дають вистави “Лускунчик” і “Білосніжка та семеро гномів”.
Витрати: від 50 до 600 грн.
Хто ще не мав нагоди цієї зими побувати в цирку, може зробити це під час канікул. Але мусить поспішити: програма “Новорічне королівство” у Львівському державному цирку триватиме тільки до 13 січня, про що вже писала “Львівська Пошта” (“Захоплива подорож у Новорічне королівство”, №103 (2115) за 29 грудня 2018 р.). Під час шоу-програми діти неодмінно отримають нові враження та незабутні емоції. Циркові вистави за участі тварин, акробатів і фокусників не залишать байдужим нікого. А після циркового шоу можна влаштувати фотосесію зі звірятами й клоунами.
Витрати: від 60 до 300 грн.


Не забудьте про музеї

А чому б під час канікул не піти до музею? Від цього діти будуть не в меншому захваті, тим паче що музеїв у Львові дуже багато: Музей скла (пл. Ринок, 2), інтерактивний музей “Таємна аптека” (пл. Соборна, 1), Музей народної архітектури та побуту (вул. Чернеча Гора, 1), музей “Арсенал” (пл. Ринок, 6), аптека-музей “Під чорним орлом” (вул. Друкарська, 2) та інші.
Особливо цікавими і пізнавальними можуть стати відвідини Державного природознавчого музею (вул. Театральна, 18). Тут можна дізнатися відповіді на запитання: чому птахи співають, а вовки виють? Як з’являється і куди зникає веселка? Чому після дощу на землі так багато хробаків? Чому малі дикі свинки смугасті, а дорослі – ні? У цьому вам допоможе виставка “Мистецтво виживання”, присвячена пристосуванню тварин і рослин до різних умов середовища. Експозиція працює щодня, окрім понеділка та вівторка, з 11.00 до 18.00 (вхід до 17.30).
Витрати: від 5 до 30 грн.
Варто відвідати і Дім Франка (вул. І. Франка, 152). Тут заплановані такі різдвяні містерії:
11 січня – відкриття виставки робіт Наталії Курій-Максимів та Максима Максиміва “Щедрий вечір, добрий вечір”. Поч. о 16.00.
13січня – майстер-клас Наталії Курій-Максимів із живопису на склі “Різдвяний вертеп”. Початок о 15.00.
23 січня – показ історичного художньо-документального фільму “Рим”, присвяченого 100-літтю українських національно-визвольних змагань (фільм про українські визвольні змагання початку XX ст. створений громадською організацію “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”. Режисер – Віталій Загоруйко, асистент режисера – Любомир Горбач, оператор-постановник – Андрій Турянський). Початок о 16.00.
Витрати: безкоштовно


Не ігноруйте майстер-класи

У Центральній бібліотеці для дорослих ім. Лесі Українки (вул. Мулярська, 2-А) до 11 січня триватимуть “Онуко-канікули”! Для дітей проводитимуть різноманітні майстер-класи, ігри, кулінарні дні, воркшопи.
Витрати: безкоштовно, але знадобиться попередня реєстрація.
Цікавий майстер-клас у січні проводить і Львівська майстерня пряників “Юрашки” (вул. Краківська, 14). Зокрема, під час одного з них діти і дорослі зможуть розмалювати пряники (дитина отримає веселу атракцію, незабутні емоції і три прянички, які забере зі собою) або самостійно їх спекти (дитина матиме змогу створити справжнісіньке кулінарне диво у вигляді солодкого будиночка: сама замісить пряне тісто, поставить виріб у автентичну піч, потім прикрасить солодкою глазур’ю та візерунками). 
Витрати: на розмальовування – 60 грн, на випікання – 200 грн.
У сімейно-розважальному центрі “Веселий вулик” (вул. Княгині Ольги, 106) відбудуться майстер-класи з виготовлення шоколадних ласощів. У програмі: шоколадна історія та неймовірні рекорди світу, солодкі секрети від шеф-кухаря, поїдання смаколиків власного приготування.
Витрати: 50 грн.
У Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226-А) щосуботи у січні проводять майстер-класи з малювання. Діти створюють оригінальні картини за номерами і малюють героїв “Холодного серця”. Початок о 15.00.
Витрати: безкоштовно


Складіть карту бажань

Це не просто захопливе проведення дозвілля, а спосіб залучити енергію, яка допоможе реалізувати найзаповітніші мрії! Однак поспіхом тут результату не досягнеш: знадобляться не лише старі журнали, аркуш ватману і клей, але й достатня кількість часу на те, щоби повністю зосередитися на творчості.
Таку карту варто створити на весь 2019 рік. До прикладу, відпочинок на морі чи дванадцять балів із математики більш ніж реальні – потрібно лише чітко уявити собі власне бажання і постаратися реалізувати його на папері. Підпис під кожною картинкою вітається, оскільки це допомагає найбільшою мірою конкретизувати те, чого хотілося б досягти.
Витрати: від 10 грн.


Приготуйте щось смачненьке

Діти, як і дорослі, обожнюють готувати! Кулінарним майстер-класам, на які в будні дорослим не вистачає часу, можна присвятити геть усі канікули. Складіть меню на тиждень і кожен день експериментуйте – спечіть разом печиво, виліпіть із тіста фігурки тварин, героїв мультфільмів, придумайте перепис салату, дайте йому оригінальну назву і не забудьте зняти все це на камеру.
Витрати: залежить від меню.


Покажіть домашній концерт

Запросіть у гості сусідських дітей, однокласників і покажіть свій чи влаштуйте спільний концерт або виставу. Заздалегідь підготуйте сценарій, роздайте дітям слова і ролі. Імпровізовані костюми можна створити самотужки. Заохочуйте акторів, особливо малих, оплесками та призами!
Матимете веселий вечір, якщо підготуєте загадки, ігри, безпрограшні лотереї, влаштуєте конкурс на найдовший вірш, найкращий танцювальний номер, а наприкінці нагородіть юних артистів призами.
Витрати: мінімальні – на цукерки.


Відтворіть свій фотодень

Один із днів зимових вакацій присвятіть перебиранню торішніх світлин. Відберіть найкращі і створіть власне кіно про приємні моменти, подорожі та події з минулорічного життя. В інтернеті багато програм, які за допомоги кількох кліків створять невеличке відео.
Можна провести й фотомарафон: дайте дітям і дорослим по кілька фотозавдань і наприкінці дня зробіть гуртом коротке відео. Що таке фотозавдання? Наприклад, зробіть фото (або зніміть відео): мама-красуня, тато-силач, новорічне диво, іграшковий Новий рік тощо. Складність завдань залежить від віку учасників. Головне усім зібратися ввечері для перегляду домашнього відео. Усмішки й позитивні емоції будуть забезпечені!
Витрати: мінімальні


Побавтеся в настільні ігри

Ще одне веселе заняття для тих, що вирішили залишитися вдома, – зібрати велику компанію з малих та дорослих і зіграти в “Монополію”, “Скрабл”, “Вежу” чи “Вгадай хто?”. Такі ігри не лише припадуть до душі веселому товариству, але й розвинуть у дітей інтелектуальні здібності, покращать пам’ять.
Витрати: від 80 до 250 грн.


Попрацюйте над проектом

Присвятіть зимові канікули для створення чогось. Наприклад, зніміть серію відео про те, в яких умовах краще проростає насіння квасолі. Або челендж (дуже модний зараз серед юних користувачів): вивчіть за десять днів 100 нових англійських слів або зробіть десять сувенірів у різних техніках.
Витрати: мінімальні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4533 / 1.72MB / SQL:{query_count}