Готуємось до зими: переписи консервацій

.

Огірки з кетчупом чилі

Складники: огірки, 7 головок часнику, 55 горошин духмяного перцю, 44 лаврові листки, 33 гвоздики, 11 зонтиків кропу, 11 ч. ложок гірчиці;
для маринаду: 1,5 літра води, 450 г кетчупу чилі, 300 мл оцту, 300 г цукру.
Приготування
Огірки помийте і просушіть. На дно простерилізованих півлітрових слоїчків покладіть по 5-6 духмяних перчиків, 4 зубці часнику, 4 лаврових листочки, 3 гвоздики, чайній ложці гірчиці та по парасольці кропу. На них викладіть цілими невеличкі огірки, якщо ж маєте більші – розріжте їх поздовж начетверо.
Тепер приготуйте маринад. Для цього змішайте кетчуп із водою, сіллю, цукром і оцтом, закип’ятіть і вистудіть.
Залийте огірки холодним маринадом, накрийте кришками і стерилізуйте 10 хвилин від закипання. Після цього ретельно закрутіть слоїчки, переверніть їх догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
Зі вказаної кількості складників у вас вийде приблизно 11 півлітрових слоїчків огірків. До слова, із цим маринадом також можна приготувати кабачки, вони виходять не менш смачними.

Помідори, мариновані зі сливками

Складники: помідори, сливки, 3-4 лаврові листки, 8-10 гвоздичок, 4-5 зубців часнику;
для маринаду: вода, 100 г цукру, 2 ст. ложки оцту  (9%), 2 ст. ложки солі. 
Приготування
Помідори і сливки добре помийте і просушіть. На дно чистих стерилізованих слоїків викладіть лаврове листя, гвоздику і часник. Потім викладіть у них цілі помідори і сливи, чергуючи їх шарами.
Воду закип'ятіть. Слоїки з помідорами і сливками залийте окропом, прикрийте кришками і залишите на 5 хвилин.
Після цього воду зі слоїків злийте в баняк, знову закип'ятіть. Залийте ще раз у слоїки і залиште на 5 хвилин.
Ще раз злийте воду в баняк. Цього разу додайте до неї цукор, сіль і доведіть до кипіння.
Оцет налийте безпосередньо у слоїки з помідорами і сливами. Тепер залийте їх киплячим маринадом і відразу закрутіть. Переверніть слоїки догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
Зі вказаної кількості складників у вас вийде трилітровий слоїк помідорів зі сливками.

Помідори з Апульї

Складники: помідори, зелений базилік.
Приготування
Пропонуємо незвичний рецепт помідорів, який є традиційним для сонячної Апульї, що в Італії.
Помідори добре помийте і просушіть. Викладіть їх у слоїчки, зверху покладіть по кілька листочків зеленого базиліку. Закрийте слоїчки кришками, покладіть їх на бік в баняк, залийте на дві треті холодною водою. Стерилізуйте впродовж 40-50 хвилин від закипання, час до часу перевертаючи слоїчки з помідорами на інший бік. Після цього вимкніть плиту і залиште їх в баняку до повного вистигання
Ця проста заготовка дозволить вам скуштувати прекрасні помідори, які смакують майже так, як свіжі. А ще, якщо ви кілька хвилин потрусите слоїчок з помідорами, то отримаєте смачний і натуральний томатний соус.

Розсольник на зиму

Складники: 3 кг огірків, 1,5 кг помідорів, по 1 кг цибулі і моркви, 500 г перловки, 0,5 л води, по 0,5 склянки олії та оцту, 4 ст. ложки цукру, 2 ст. ложки солі.
Приготування
Огірки помийте і наріжте на невеликі кубики. Цибулю обберіть і дрібно посічіть.
Моркву помийте і натріть на тертці з крупними вічками. Помідори помийте, очистіть від шкірки і наріжте на невеличкі шматочки або пропустіть через м'ясорубку. Перловку промийте.
Викладіть помідори в баняк, додайте воду, сіль, цукор, олію і поставте на невеликий вогонь. Потім додайте огірки, цибулю, моркву, перловку і перемішайте. Якщо ще холодну масу перемішати ложкою, то рідини виходить трохи менше, а якщо руками – більше. Варіть 20 хвилин з моменту закипання. По тому додайте оцет і тушіть ще 10 хвилин.
Гарячу заготовку розкладіть по стерилізованих слоїчках, закрутіть, переверніть догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
Зі вказаної кількості складників у вас вийде від 12 до 14 півлітрових слоїчків заготовки.

Борщова заправка

Складники: 1,6 кг капусти, 1,5 кг буряка, 1 кг помідорів, по 0,5 кг солодкого перцю і моркви, 300 г цибулі, 7 ст. ложок кетчупу, 300 мл олії, 5 ст. ложок оцту, 4 ст. ложки цукру, 3 ст. ложки солі.
Приготування
Овочі помийте. Капусту нашаткуйте середньою або великою соломкою. Моркву і буряк обберіть і натріть на тертці з крупними вічками. Помідори, цибулю і перець подрібніть у блендері або пропустіть через м'ясорубку.
Подрібнені помідори, цибулю і перець вилийте в баняк, додайте сіль, цукор, оцет, кетчуп, олію і доведіть до кипіння.
У киплячу масу викладіть моркву і буряк. Перемішайте, знову закип’ятіть. Тепер засипте капусту, ретельно перемішайте і тушкуйте її на найменшому вогні півтори години, періодично помішуючи, щоб не підгоріло.
Гарячу заготовку розкладіть по стерилізованих слоїчках, закрутіть, переверніть догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
Зі вказаної кількості складників у вас вийде 8 півлітрових слоїчків заготовки.

Грушки до м’яса

Складники: 2,5 кг твердих груш, 0,5 кг цукру, 250 мл оцту, 5 гвоздик і 1 ст. ложка меленої кориці.
Приготування
Грушки добре вимийте і обберіть. Розріжте їх навпіл, виберіть серцевини із зернятками.
Тепер приготуйте маринад з цукру, оцту, гвоздики і кориці. Закип’ятіть його і залийте грушки на 5-6 годин, час до часу помішуйте.
По тому проваріть грушки на найменшому вогні півгодини. Цей час вказано для приготування ще не зовсім стиглих грушок. Якщо ж маєте стиглі, але тверді – варіть менше. Зніміть з вогню і повністю вистудіть.
Наступного дня проваріть грушки 20 хвилин. Цю ж процедуру повторіть і на третій день.
Гарячі груші у сиропі викладіть у стерильні слоїчки, закрутіть, переверніть догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.

Цікава закуска з перцю і баклажанів

Складники: 5 солодких перців, 2 середні баклажани, по пучку кропу і петрушки, 2 головки часнику, 3 горошини духмяного перцю, лавровий листок, 125 мл води, 50 г цукру, 0,5 ст. ложки солі, 25 мл оцту (9%), олія – скільки піде.
Приготування
Солодкий перець помийте, видаліть зернята. Відварюйте його в киплячій воді впродовж 5 хвилин, витягніть і відкладіть вбік просохнути.
Баклажани промийте, почистіть і наріжте їх на смужки завширшки 0,5 см.
Розігрійте пательню, влийте до неї олії. Баклажани трохи присоліть і обсмажте до золотистого кольору з обох сторін. За необхідності підливайте олії.
Зелень помийте, просушіть і посічіть так дрібно, як тільки зможете. Обберіть і вичавте часник. Зелень і часник гарненько змішайте в мисці.
На смужки баклажанів викладіть зелень із часником і загорніть рулетиками. Ними й начиніть відварені солодкі перці.
На дно чистого простерилізованого слоїчка покладіть лавровий листок і духмяний перець.
Заповніть її начиненими баклажанами перчинами.
Тепер приготуйте маринад. Складники для його приготування вказані з розрахунку на один літровий слоїчок. Воду з цукром і сіллю закип’ятіть, додайте оцет. Залийте перці маринадом, накрийте простерилізованими кришками і простерилізуйте. Літровий слоїк стерилізуйте впродовж 40 хвилин від закипання. Після закінчення стерилізації закрутіть слоїчки, переверніть їх догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.

Салат „ Дари літа”

Складники: по одному кілограму моркви, солодкого перцю, огірків, помідорів, 0,5 кг цибулі;
для заливки (з розрахунку на півлітровий слоїк): 2 ст. ложки теплої води, по 1 ст. ложці оцту і цукру, 1 ч. ложка солі.
Приготування
Всі овочі добре помийте. Цибулю обберіть, наріжте півкільцями. З перцю видаліть зернята і наріжте соломкою. Так само подрібніть й огірки та помідори. Моркву обберіть і натріть на тертці для моркви по-корейськи.
У чисті, простерилізовані півлітрові слоїчки викладіть шарами підготовані овочі у такій послідовності: морква, цибуля, перець, огірки і згори помідори.
Тепер приготуйте заливку. Для цього просто добре змішайте воду, сіль, цукор, оцет і вилийте її у слоїчок на помідори.
Накрийте слоїчки стерилізованими кришками і стерилізуйте 30 хвилин від закипання води в баняку. Не переживайте, що вийшло мало маринаду – овочі пустять сік. Зверніть увагу на те, що навіть після стерилізації помідори можуть бути вкриті маринадом не до самого верху – це нормально. Після закінчення стерилізації закрутіть слоїчки, переверніть їх догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
Також пропонуємо рецепт швидкого салату до столу із цієї заготовки. Відкрийте слоїчок, повністю злийте маринад. Додайте сухариків, твердого сиру, варених яєць чи порізаної ковбаски або шинки, заправте 1 ст. ложку майонезу і все – смачний салат готовий!

Салат з печерицями

Складники: 2 кг дрібних огірків, 1 кг маленьких печериць, 3 червоні солодкі перці, 3 морквини, 2 цибулини, велика цвітна капустина;
для маринаду: 2 склянки води, 1,5 склянки цукру, 1 склянка оцту.
Приготування
Для початку підготуйте овочі. Усе ретельно помийте. Моркву обберіть і поріжте на кружальця, огірки розріжте навпіл або начетверо, якщо ж маєте геть дрібні корнішони – залиште їх цілими. Із перцю видаліть зернята і поріжте на кубики. Моркву обберіть і потріть на тертці для моркви по-корейськи. Цвітну капусту розділіть на невеличкі суцвіття і залийте окропом на півгодини.
Підготовані овочі та печериці залийте сольовим розчином із 9 склянок води і 200 г солі й залиште на три години.
Після цього злийте всю рідину, а овочі розкладіть у чисті простерилізовані слоїчки і залийте маринадом із води, цукру і оцту. Накрийте слоїчки підготованими кришками і стерилізуйте 5 хвилин з моменту закипання води. Після цього ретельно закрутіть кришки, переверніть слоїчки із салатом догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.

Баклажани по-грузинськи

Складники: 2 кг баклажанів, 1,5 кг солодкого перцю, 1 кг цибулі, головка часнику, 1,5 л води, 400 г томатної пасти, 150 мл оцту, 100 мл олії, 3 ст. ложки цукру, 2 ст. ложки сванської солі (можна замінити на 2 ст. ложки звичайної і по 1 ч. ложці сухого базиліку, коріандру і хмелі-сунелі), 2 ст. ложки сухої аджики або меленого гострого червоного перцю.
Приготування
Перець помийте, видаліть всі зернята і поріжте соломкою. Помийте баклажани, поріжте їх досить великими брусочками, шкірку не знімайте. Цибулю обберіть та наріжте півкільцями.
В 1,5 л води розведіть томатну пасту. Якщо хочете, можете замість цього пропустити помідори через соковитискач – має бути 1,5 л соку. Овочі закладіть у великий баняк, залийте томатним соком або томатною пастою, розведеною у воді. Поставте на середній вогонь, періодично помішуючи.
Коли баклажани почнуть закипати, додайте сіль, цукор, аджику, олію і оцет. Варіть на середньому вогні 40 хвилин, помішуючи. Тоді додайте витиснутий часник, перемішайте і варіть ще 10 хвилин.
Слоїчки простерилізуйте, залийте в них гарячі баклажани і закрутіть простерилізованими кришками. Переверніть слоїчки догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання. Зі вказаної кількості складників ви приготуєте орієнтовно чотири літри баклажанів по-грузинськи.

Огірки по-корейськи

Складники: 2 кг огірків, по 0,5 кг моркви, цибулі, солодкого перцю, гіркий перець, головка часнику, 100 г цукру, по 100 мл оцту і олії, 2 ст. ложки солі, 1 ст. ложка мелених зерен коріандру, 1 ч. ложка чорного свіжозмеленого перцю.
Приготування
Огірки помийте і поріжте на вісім частин – вздовж начетверо і потім впоперек. Якщо маєте великі огірки – ріжте їх ще дрібніше. Моркву помийте, обберіть і натріть її на тертці для корейської моркви. Цибулю обберіть і наріжте її півкільцями. Солодкий перець очистіть від зернят і наріжте тоненькою соломкою. Часник розділіть на зубці, обберіть і поріжте тоненькими пластинками. Гіркий перець дрібно посічіть, якщо не любите гостре – не додавайте його.
До підготованих овочів додайте мелені коріандр і чорний перець, сіль, цукор, оцет та олію. Все добре вимішайте і залиште настоюватись впродовж 3 годин, помішуючи кожних 40 хвилин.
Настояні огірки розкладіть у чисті простерилізовані півлітрові слоїчки. Сік, який утворився за час настоювання, рівномірно розподіліть по слоїчках. Накрийте їх підготовленими кришками і стерилізуйте 30 хвилин з моменту закипання води. Після цього ретельно закрутіть кришки, переверніть слоїчки з огірками догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання. Із вказаної кількості складників виходить 8 баночок огірків по-корейськи.

Лечо

Складники: по 5 кг помідорів і червоного солодкого перцю, 200 г часнику, гіркий перець, по 2 склянки цукру і олії, 100 мл оцту, 3 ст. ложки солі.
Приготування
Помідори добре помийте, видаліть плодоніжки і пропустіть через м’ясорубку. Вилийте помідорову масу в баняк із товстим дном і кип’ятіть її впродовж 40 хвилин.
Тим часом помийте солодкий перець, видаліть з нього усі зернята, поріжте перці соломкою і вкиньте в баняк до помідорів.
Гіркий перець помийте, дрібно посічіть і викладіть в баняк. Якщо не маєте свіжого гіркого перцю, можете замінити столовою ложкою гострого меленого червоного перцю. Часник обберіть і вичавте або посічіть дуже дрібно.
Додайте до помідорів і перцю гострий перець, часник, а також олію, цукор і сіль. Ретельно вимішайте масу і варіть ще 20-25 хвилин.
За 5-10 хвилин до готовності додайте 100 г оцту і ще раз вимішайте.
Готове лечо розлийте у сухі стерилізовані слоїчки і закрутіть стерилізованими кришками. Переверніть їх догори дном, закутайте у щось тепле і залиште до повного вистигання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5050 / 1.68MB / SQL:{query_count}