Клінінг: сервіс для ледачих чи зайнятих справами?

Перед Великоднем у приватних прибиральниць і клінінгових фірм гаряча пора. За миття вікон доведеться викласти від 100 до 500 гривень, а за прибирання всього помешкання – тисячу

Напевно, кожна господиня, особливо перед великими церковними святами, переживає з приводу того, як встигнути прибрати помешкання. Бо, окрім того що треба помити вікна, люстри, прибрати за диваном і ліжками, почистити килими, відмити ванну, туалет, кухню, необхідно ще як мінімум спекти паски і зробити крашанки.
Якщо хочете впоратися із брудом самотужки, то щоб закінчити прибирання бодай до Чистого четверга, починати його варто вже! Проте зараз усе частіше  хатню роботу львів’яни почали доручати професіоналам – прибиральницям або клінінговим компаніям. Останніх, як виявилося, в нашому місті сила-силенна. В їхньому арсеналі і новітнє обладнання, і потужна “хімія”, і професійні навики.

Маєте гроші? Найміть професіонала

Чимало львів’янок, які не в змозі самі дати раду з великим прибиранням, готові попросити когось, аби зробив це за гроші. При цьому бажано, щоб жінка, яка візьметься за таку роботу, не працювала в  клінінговій компанії, бо тоді її послуги обійдуться дорожче.
Наприклад, Руслана в чужих квартирах прибирає вже понад два роки. Почала свою “кар’єру” як працівниця клінінгової фірми, але через певні обставини звільнилася. Справи не полишила – зараз працює сама, проте клієнтів у неї від того не поменшало. Жінка каже, що тиждень-два до свят у неї найгарячіша пора.
“Перед кожним святом – Новим роком, Різдвом чи Великоднем – виникає справжній ажіотаж. Тож зараз також вільної хвилинки не маю, все розписано аж до самої Пасхи, – розповідає вона. – Клієнти просять переважно помити вікна, балкон, відчистити душову кабіну. Роботи так багато, що кільком уже навіть відмовила. Найперше йду до постійних клієнтів”.
Зі слів Руслани, не варто думати, що послугами прибиральниці користуються лише ліниві та багаті жінки. Серед клієнтів Руслани чимало сімей середнього достатку. “Ходжу і до пенсіонерів, і до вагітних, і до молодих матерів, які доглядають дітей, або ж до просто зайнятих людей, котрі не мають ні часу, ні сил на прибирання. Також частенько просять допомоги ті, що в своєму помешканні зробили ремонт і не можуть самотужки впоратися з усім брудом та пилом, які є його наслідками”, – додає співрозмовниця “Львівської Пошти”.
За миття вікна жінка бере від 70 до 100 гривень, за миття балкона – 200, приблизно стільки ж за прибирання квартири (витирання пилу з меблевих поверхонь, витрушування килима, миття підлоги тощо). Увесь інвентар для роботи вона має, хоча на бажання клієнтів може використовувати і їхній.

Приберуть і не обкрадуть

А ось послуги фірм, які займаються клінінгом, обійдуться значно дорожче. Як запевнили “Львівську Пошту” в кількох із них, вони використовують лише спеціалізоване обладнання (“керхери”) і екологічні мийні засоби, а також несуть грошову відповідальність за псування майна і крадіжки.
Ще однією великою перевагою клінінгових фірм є те, що перед тим, як узятися за прибирання, їхні працівники оцінюють обсяг роботи і виставляють рахунок, щоправда, інколи орієнтовний. Вартість залежить від метражу приміщення і переліку  послуг. Тобто їх цікавить, у скількох кімнатах треба прибрати, чи буде це генеральне, а чи локальне прибирання: лише миття вікон, дверей, побутової техніки, люстр, вентиляційних ґрат чи й чищення санвузлів і ванних кімнат. Проте варто пам’ятати, що більшість компаній не візьмуться до роботи, якщо за прейскурантом ціна буде нижчою за 400-500 гривень.
Наприклад, найнявши працівника фірми для прибирання однокімнатної квартири площею до 30 квадратних метрів, треба буде заплатити за його роботу 400-500 гривень. А якщо у вас одно- або двокімнатна квартира площею 30-50 квадратних метрів, доведеться викласти 500-700 гривень, якщо ще більша (50-70 метрів квадратних), усі 700-900. Якщо ж квартира після ремонту – тисячу гривень і більше. Проте на одній клінінговій фірмі нас запевнили, що генеральне прибирання квартири її працівники проведуть на вищому рівні, і вже за кілька годин або за один день (залежно від обсягу роботи) помешкання сяятиме чистотою.
Вартість послуг із прибирання у іншій клінінговій фірмі практично такі ж. Однак ми ще поцікавилися такими послугами, як миття вікон, чистка килимів і м’яких меблів. Зі слів менеджера Олега, за звичайне миття вікон у квартирі їхні працівники беруть 10 гривень за квадратний метр поверхні, за миття великогабаритних вікон – від 8 гривень, а якщо вікна мають висоту понад три метри, то від 12 гривень за метр квадратний. Трохи більше бере фірма за миття вікон після ремонту помешкання – від 12 до 30 гривень за метр квадратний. Якщо ж клієнт хоче, аби вікна мили альпіністи або щоб це було зроблене за допомоги автовишки, доведеться викласти ще більше.
За чищення ковроліну беруть 14 гривень за метр квадратний, за чищення килимів – 30. За чистку м’яких меблів – дивана чи ліжка – треба буде заплатити від 150 гривень.
До речі, більшість фірм, з якими вдалося поспілкуватися “Львівській Пошті”, наполегливо просили клієнтів перед Великоднем робити замовлення хоча б за два дні, аби встигнути включити їх у графік. Тож не баріться: до великодніх свят залишилося не так уже й багато часу!

Встигнути до Великодня

Підготовка до великодніх свят у самому розпалі. Як встигнути привести до ладу помешкання, приготувати святкові страви, не пропустити головного і не перевтомитися? 
Ось кілька порад:
* Заздалегідь вирішіть, що готуватимете, складіть список продуктів.
З ним буде простіше не накупити з голоду зайвого. Щедрий і бездумно накритий великодній стіл, як правило, призводить до розладу шлунка і псуванням продуктів.
* На початку тижня купіть частину продуктів для великоднього столу.
Особливо ті, що добре зберігаються в холодильнику або не вимагають холоду. По решту – сир, м’ясо – підіть наприкінці Страсного тижня. 
* Дістаньте і підготуйте форми, фарбники для яєць, прикраси, скатертини, кошики.
Викладіть усе це багатство перед собою і подивіться, що у вас є, щоби наступної суботи не шукати ошатного рушничка, водночас згадуючи, куди ж поділися ті гарненькі підставочки для свічок.
* Печіть паски у вівторок або середу.
Можливо, це порушить народну традицію робити це в Чистий четвер, зате дозволить побувати на літургії та вечірньому читанні 12-ти Страсних Євангелій.
* Доручіть фарбування яєць дітям – вони оцінять вашу довіру.
А ви відпочинете. Утім це творче заняття вдало вписується у будь-які вільні дві години – навіть у Страсну п’ятницю. А якщо волієте, щоб ваші крашанки стали справжніми шедеврами, знайдіть час для їх створення на початку тижня і тримайте в холодильнику.
* Вчасно зупиніться і припиніть справи, які не зможете встигнути зробити до Великодня.
Переклеювання шпалер, прання ковдр, винесення мотлоху з балкона – не головні завдання Страсного тижня. Можете зробити це й після свят.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4318 / 1.6MB / SQL:{query_count}