Якби в Україні зараз вирішили провести вибори, то це б призвело до того, що популізм нас просто б затопив і знищив, тому обачливі інтелектуали вважають, що не варто йти на цей ризик. Таку думку висловив предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю італійському виданню SettimanaNews, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
“Слід визнати, що протестні настрої існують і досі виявляються в різних заходах. Але, на мою думку, виходити на вулиці зараз не доречно. Саме тому ми започаткували національний форум, щоби скерувати цю суспільну енергію в конструктивне русло. У часи Майдану Церкви вийшли на вулиці разом із народом. Зараз усі говорять, що Україну накриває хвиля популізму. Нові вибори призвели б до того, що цей популізм нас просто б затопив і знищив. Більш обачливі інтелектуали вважають, що не варто йти на цей ризик”, – переконаний глава УГКЦ.
Вже згаданий національний форум “Трансформація України” Блаженніший Святослав започаткував разом із Патріархом Філаретом. Цей форум отримує дедалі більший кредит довіри, має певні аналогії з польською “Солідарністю” і, властиво, є закликом до солідарності.
“Багато людей відгукнулися позитивно на цей заклик, беручи на себе деякі обов’язки. Ми створили наглядову раду, до якої не входять політики. Учасниками є віруючі різних конфесій і релігій, а також невіруючі. Цікаво, що до групи розробників форуму ввійшов і голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, який добре знає історію “Солідарності”. Представники західних урядів також побачили в цьому форумі гідного та розумного співрозмовника. Вони розуміють, що люди при владі будуть лише певний час, а потім їх замінять, натомість Церкви залишаться”, – розповів предстоятель. І зазначив, що засідання форуму відбуваються раз на квартал і що на них також запрошують представників неурядових організацій.
“Як було і на Майдані, люди організовуються спонтанно, за власною ініціативою. Ми маємо лише запропонувати їм можливість познайомитися і діяти разом”, – наголосив він.
“Нас надихнула “Солідарність”. Ми хочемо створити спільний проект європейської країни і дати життя новому суспільному договорові. Майже рік ані політики, ані влада не хотіли нас слухати. Але тепер керманичі розуміють, що для того, аби мати довір’я народу, їм потрібно прийняти і втілити цей проект. За останні два місяці і Президент, і представники нового уряду помітили його і розпочали діалог із нашою групою. Нещодавно один із членів наглядової ради був призначений на посаду міністра культури. Люди нарешті зрозуміли, що не існує “доброго царя” і що майбутнє нашої країни залежить не від світових потуг, не від доброти чи злоби політиків, а від нашого внеску”, – резюмував Блаженніший Святослав.