Талановитим – стипендія і зарубіжний досвід!

“Пошта” розповідає, хто і на які освітні програми за кордоном ще може подати заявку

фото: english-by-phone.com.ua
Розширити свій світогляд, поглибити знання в обраній сфері, покращити рівень знання іноземної і при цьому ще й подорожувати можливо, якщо обрати освітню програму за кордоном. А як виграєте стипендію, то навчання (повністю або частково), проживання, страхування та квитки туди і назад обійдуться безкоштовно. Можете зосередитись на своєму профільному предметі чи вивчати щось нове – все одно цей досвід стане вам у пригоді як плюс до резюме та вища конкурентоспроможність при працевлаштуванні. 
Якщо досліджуєте в науковій роботі особливості іншої цивілізації, то зможете перевірити вивчені теорії на практиці, пізнати іншу культуру та спосіб життя. Це може бути єдиною в житті нагодою подорожувати  безкоштовно, адже вам не потрібно буде платити за житло та харчування, як під час туристичних мандрівок. Звичайно, ви будете зосереджені на навчанні, але більшість програм передбачають вихідні та канікули, а також можливість планування тривалих групових екскурсій.
Навчання за кордоном робить студентів розумнішими, демонструють останні дослідження впливу зарубіжного досвіду на розвиток особистості, пише Освіта.ua. “Люди, які мають міжнародний досвід або ідентифікують себе з більш ніж однією національністю, краще вирішують проблеми, в них краще розвинені творчі здібності. Понад те, вони швидше створюватимуть нові підприємства та продукти”, – каже доцент бізнес-школи INSEAD Вільям Меддокс. 

Польща

Програма імені Лейна Кіркланда передбачає стипендію на двосеместрове навчання у польських університетах осіб, які здобули ступінь магістра. Перевага за тими, що готові працювати у напрямку розвитку громадянського суспільства та економіки. Додатково є можливість впродовж місяця стажуватися в державних або приватних організаціях. На новий навчальний рік заплановано обрати 45 найкращих кандидатів з України, Білорусі, Росії, а також Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизії, готових використати здобуті в Польщі знання і навики для розвитку своїх країн. Стипендія покриває плату за навчання, проживання у Польщі, страхування, транспортні витрати. Кандидати мають заповнити онлайн-заявку, що містить особисті дані та опис пропонованого проекту. 
Докладніша інформація міститься на сайті www.kirkland.edu.pl. Кінцевий термін подання заявок – 1 березня.

Тривалість Стипендіальної програми для молодих науковців – дев’ять місяців, упродовж яких науковець зможе пройти стажування з обраної тематики, над якою працює в Україні. Передбачається вивчення польської мови, участь в заняттях, пов’язаних із темою дослідження, та кінцевий захист дипломної роботи. Дослідження можуть проводитися за однією з десяти галузей, запропонованих представниками програми. Кандидати повинні мати диплом бакалавра чи магістра, перевага віддається гуманітаріям. 
На сайті www.studium.uw.edu.pl можна знайти повну інформацію про умови відбору. Кінцевий термін подання заявок – 1 березня.

Програма “Східні студії”. Навчатися за дворічною магістерською програмою Варшавського університету мають можливість студенти з країн пострадянського простору. Магістратура “Східні студії” – це міждисциплінарна програма, що охоплює історію та сучасність Центрально-Східної Європи і пострадянського простору, зосереджуючись на міжнародних зв’язках, політиці, історії мистецтва, літературі, культурі, соціології, демографії тощо. Програма передбачає безплатне навчання й отримання стипендії. 
Більше інформації подано на сайті www.studium.uw.edu.pl. Кінцевий термін подання заявок – 15 березня.

Стипендіальна програма імені Кшиштофа Скубішевського передбачає річне наукове стажування у Варшавському університеті (або іншому польському виші). Метою стипендії є підтримка демократичних цінностей – таких як права людини, засади правової держави і дотримання права в міжнародних відносинах. Взяти участь можуть особи, що здобули вищу освіту та захистили кандидатські роботи (або мають вагомий науковий доробок) чи можуть похвалитися досягненнями в громадській діяльності. Додатково програма покриває вартість навчання, проживання в Польщі, страхування, квиток до та з Польщі, візові витрати, купівлю матеріалів і підручників. 
Докладніша інформація міститься на сайті www.studium.uw.edu.pl. Кінцевий термін подання заявок – 7 квітня.

Велика Британія

Навчальна програма Leadership Education and Development (LEAD), що функціонує під патронатом Ukrainian-British City Club і схвалена МОН України, запрошує талановитих українських студентів з різних регіонів країни провести 14 днів у Лондоні, щоби здобути досвід і розуміння професійного середовища, трудової етики і корпоративної культури державних та приватних установ Великої Британії. За допомоги серії презентацій, семінарів, кейсів і групових проектів учасники ознайомляться з роботою державних та приватних установ Сполученого Королівства, пройдуть цільове навчання в предметних областях, корисних у державному секторі України (наприклад, муніципального управління, лобіювання і управління проектами), а також матимуть змогу налагодити контакти з професіоналами корпорацій, державними службовцями, студентами і колегами з Великої Британії. Крім того, програма пропонує учасникам нетворкінг випускників і подальше наставництво.
Кандидати мають спеціалізуватися на бізнес- або гуманітарних дисциплінах, демонструвати лідерські якості, успіхи в навчанні, а також інтерес до державного сектору. Добре знання англійської – обов’язкове. Процес відбору учасників складатиметься з двох етапів: заповнення анкети та інтерв’ю через Skype із командою проекту англійською мовою. Після завершення програми учасникам пропонується присвятити час волонтерській роботі або стажуванню в установах державного сектору України. Програма покриває основні витрати: переліт, проживання, харчування, транспорт, освітньо-культурну програму, візу і страховку.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням osvita.ua/abroad/higher_school/scholarships/50196/. Кінцевий термін подання заявок –  27 березня. Навчання за цією програмою триватиме з 9 по 23 липня 2016 року.

Румунія

Міністерство закордонних справ Румунії виділило стипендії для навчання в цій країні на 2016/2017 навчальний рік для студентів із зарубіжних країн, що не є членами ЄС, у тому числі й з України. Навчання проводитиметься за такими спеціальностями: економіка, фінанси, сільське господарство, медицина, мистецтво, журналістика, політичні та суспільні науки. Обов’язковою умовою навчання є володіння румунською. В іншому  випадку кандидата можуть зарахувати на річні мовні підготовчі курси.
Студентам  I – IV курсів виплачують стипендію в розмірі 65 євро, магістрам – 75 євро, аспірантам – 85 євро. Понад те, всі стипендіати забезпечуються безкоштовними місцями в гуртожитках. 
Перелік необхідних документів можна переглянути на сайті http://www.mae.ro/node/1794. Кінцевий термін подання документів – 1 березня (до Посольства Румунії в Україні), 15 березня (до Посольства України в Румунії).

Естонія

Магістерські програми у сфері політичних студій в Університеті Тарту. Інститут урядування та політичних студій оголошує конкурс на навчання за такими магістерськими програмами англійською мовою:
– демократія та управління: http://ut.ee/democracy;
– міжнародні відносини та регіональні дослідження: http://ut.ee/irrs;
– студії Балтійського регіону: http://ut.ee/baltic;
– дослідження “ЄС та Росія”: http://ut.ee/eurus. 
Часткові стипендії (які покривають вартість навчання) доступні для найкращих студентів на всі програми. Всі програми поєднують комплексну академічну підготовку і навчання за основною спеціалізацією. Таким чином, випускники програм стають кваліфікованими фахівцями, готовими до роботи на державній службі, в приватному секторі чи в академічній сфері.
Більше інформації міститься на сайтах: http://bit.ly/1zoAN6M та www.ut.ee/politicalscience. Докладнішу інформацію можна одержати від Олівії Ворк (Oliivia Vоrk), звернувшись на електронну адресу oliivia.vork@ut.ee. Кінцевий термін подання заявок – 15 квітня.

США

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi пропонує українським студентам старших курсів та випускникам вищих навчальних закладів навчатися в американських університетах (від одного до двох років) та здобути ступінь магістра у таких галузях спеціалізації, як гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. 
Така післядипломна освіта в США передбачає: здобуття магістерського ступеня (master’s program); навчання за суміжною спеціальністю; річне/півторарічне навчання без отримання диплома з метою поглиблення знань з певної наукової дисципліни (non-degree study program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).
Умови гранта передбачають покриття оплати навчання в університеті, виплату щомісячної стипендії, медичне страхування та квиток в обидва боки.
Кандидати мають бути громадянами України і проживати в країні, володіти англійською на рівні, достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі, мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2017 р.) та повернутись в Україну на два роки після завершення терміну гранта відповідно до вимог візи J-1, яку вони отримують.
Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування в Києві під час співбесіди; оплачує комп’ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам.
Кінцевий термін подання заявок – 16 травня. Координатор програми – Інна Бариш (ibarysh@iie.org; student.ukraine@iie.org). Асистент програми –  office.ukraine@iie.org. 
Докладніша інформація міститься за посиланням www.fulbright.org.ua/uk/pages/19/student.html.

“Всесвітні студії”

Фонд Віктора Пінчука розпочинає сьомий конкурсний відбір заявок на участь у програмі “Все­світні студії”, яка дає можливість талановитим молодим українським фахівцям отримати гранти на навчання на магістерських програмах у топ-200 університетів світу за рейтингами QS та The Times Higher Education.
У першу чергу цього року обиратимуть заявки тих, що планують навчання в галузях: аграрних наук, екології та охорони навколишнього середовища, публічного права, державного управління, альтернативної енергетики та аерокосмічної інженерії. Крім того, фонд розгляне заявки для отримання гранта в інших галузях, але потенційні кандидати мусять обґрунтувати доцільність підтримки навчання за обраною спеціальністю.
Прийом документів та online-реєстрація триватиме за посиланням http://worldwidestudies.org/ua/page/about/. Заявки можна подавати до 15 травня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4593 / 1.65MB / SQL:{query_count}