Ним став вісімдесятирічний Крікор Ґаброян (на фото), вислужений єпарх Паризької єпархії Святого Хреста. Таке рішення прийняв Синод цієї Церкви, скликаний після смерті попереднього її глави – Блаженнішого Нерсеса Бедроса ХІХ, який відійшов до вічності 25 червня. Згідно зі звичаєм, новообраний Патріарх прийняв ім’я Бедрос (Петро) ХХ, повідомляє Радіо Ватикану.
Новий очільник Вірменської католицької церкви народився 14 листопада 1934 року в Алеппо (Сирія). Навчався у патріаршій семінарії в Бзоммарі (Ліван) та в Римі, перебуваючи у Папській вірменській колегії та в Папському григоріанському університеті. Після свячень у 1959 році виконував служіння префекта студентів, а згодом і ректора семінарії в Бзоммарі. В 1976 році його призначили правлячим єпископом Паризької єпархії Вірменської католицької церкви, а єпископські свячення Крікор Ґаброян отримав з рук тодішнього патріарха Емайї Бедроса ХVII Ґедекіяна.
Інтронізація нового глави Вірменської католицької церкви відбудеться 29 липня в патріаршому осідку в Бзоммарі.
Папа Франциск прийняв у церковне сопричастя новообраного главу Вірменської католицької церкви
“Ваш вибір на Кілікійський осідок Вірменської католицької церкви став для мене причиною глибокої радості, тому дякую Вам за листа, написаного Вашим Блаженством до мене, просячи про церковне сопричастя. Приєднуюся до всіх вірних Патріархату, висловлюючи разом з ними щирі та братні побажання і прошу в Господа Бога повноти Його дарів для Вас, аби нове служіння принесло рясні плоди”, – написав Папа Франциск у посланні до Блаженнішого Крікора Бедроса ХХ Ґаброяна, який, відповідно до приписів 76 канону Кодексу канонів Східних церков, звернувся до Єпископа Риму з проханням про церковне сопричастя.
Святіший Отець зазначає, що обрання нового глави Вірменської католицької церкви відбулося в період, коли вона переживає труднощі та нові виклики, пов’язані, зокрема, з випробуваннями, яких зазнають вірні на Близькому Сході. Однак Папа висловлює переконання у тому, що новообраний Патріарх в єдності з Синодом єпископів та з допомогою Святого Духа “зуміє стати Отцем і главою, добрим пастирем ввіреної його проводові частини Божого люду”.