Міносвіти готує документ, який поверне філософсько-українознавчий блок дисциплін до переліку обов’язкових для вивчення у вишах. Про це написав у своєму блозі на “Українській правді” міністр культури України В’ячеслав Кириленко.
Урядовець зазначив, що відбулася зустріч представників академічної та викладацької спільнот, знаних філософів та істориків, зокрема, Мирослава Поповича, Оксани Забужко, Євгена Бистрицького, Валерія Смолія, ректорів київських університетів.
Її учасники дійшли спільної думки: новий закон – плюс, нехтування гуманітарними знаннями – мінус, адже вони стали гостро необхідними саме зараз, коли на тлі російської агресії формується новітня українська ідентичність.
“Після дружньої розмови вирішили: 1) буде новий наказ Міносвіти, який зніме напруження, що виникло довкола філософсько-українознавчого блоку предметів; 2) для його напрацювання під егідою міністерства створять робочу групу, до якої увійдуть також гуманітарії; 3) академічну спільноту, ректорів вишів на пропозицію міністра Квіта долучать до творення нових Державних стандартів вищої освіти; 4) історики та філософи мусять подбати, аби в непрофільних вишах слухати їхні курси було справді цікаво та корисно”, – написав міністр.
“Будемо заохочувати університети, кафедри, викладачів робити цікаві інтегровані курси з філософсько-українознавчих дисциплін, аби запроваджувати принцип конкурентоздатності між викладачами кафедр, у наслідок якої підвищуватиметься якість навчання”, – зазначив міністр освіти і науки Сергій Квіт. Він повідомив, що при МОН створять робочі групи щодо розробки державних стандартів освіти для всіх дисциплін.