Андрій Іщенко, ювелір:
– Столове срібло зазвичай тьмяніє від вологості в приміщенні, у якому його зберігають. Прискорює потемніння срібла й контакт з ґумою, цибулею, яєчним жовтком та кухонною сіллю.
Є кілька перевірених методів чищення столового срібла в домашніх умовах:
1-ий – за допомоги алюмінієвої фольги: покладіть на 5 хвилин у посуд з киплячою водою шматок алюмінієвої фольги, сіль або засіб, що пом’якшує воду, наприклад, “Калгон” (підійде й засіб для миття посуду, в тому числі дитячого); хімічна реакція, що відбувається між цими речовинами, швидко очищує срібло.
2-ий – за допомоги нашатирного спирту: змішайте воду, нашатирний спирт і зубний порошок у співвідношенні 5:2:2; такою сумішшю можна чистити всі срібні вироби, навіть прикраси, після чищення виріб необхідно промити теплою водою і витерти насухо ворсистою шматинкою.
3-ій – за допомоги підігрітого 6-відсоткового розчину оцту (допоможе позбутися нальоту і плісняви): досить протерти виріб м’якою ганчіркою, змоченою в оцті.
А взагалі раджу мити столове срібло відразу ж після використання в розчині питної соди (50 грамів на літр води), потім насухо витерти його м’якою тканиною. І ще одне: при зберіганні срібні вироби не повинні торкатися одні одних!