Мар’яна Нартікова, психотерапевт, завідувач Обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування:
– Дитина, яка скоро піде до школи, повинна бути зрілою у фізичному і соціальному відношеннях. Тобто головним є не так обсяг знань (бо в голову можна “запхати” все, що завгодно), а емоційно-вольова зрілість – коли дитина розуміє, що мусить виконувати свої обов’язки незалежно від того, хоче вона цього чи ні. Вона повинна вміти змусити себе вставати щоранку до школи, слухати вчителя, виконувати його вказівки, розуміти, що він каже, і вміти на цьому сконцентрувати свою увагу.
Ваша донька сама повинна демонструвати і декларувати готовність до школи, наприклад, ховати іграшки та витягати книжку задля розширення обсягу знань і пізнання світу. Саме книга повинна бути для неї цікавішою, аніж забавка!
Дитина до школи готова, коли: чітко та виразно говорить (допускається невимовляння звуків “р” та “л”), чітко висловлює свою думку, вміє описувати картинки, їздити на велосипеді (це свідчить про добру координацію), домовлятися й комунікувати з однолітками, узагальнювати, диференціювати предмети і явища довкілля, планувати свою діяльність і здійснювати самоконтроль.
Якщо ж батьки мають якісь сумніви, то повинні звернутися до психолога, аби він порадив, коли краще віддавати дитину до школи. В такому випадку найчастіше використовують тестування.