Катерина Рибій, дитячий психолог:
– Ви робите правильно! Кишенькові гроші давати дитині все ж таки треба, аби вона з раннього віку навчилася розпоряджатися фінансами. Раджу починати привчати сина чи доньку до власних грошей уже з п’яти-, шестирічного віку. Саме тоді діти здатні зрозуміти їх ціну.
У вашого сина повинні бути хатні обов’язки, він має, до прикладу, виносити сміття, купувати хліб, тобто виконувати якусь роботу впродовж тривалого часу. Спершу вистачить 10-20 гривень. Отримавши за свої “послуги” гроші, дитина спочатку витрачатиме їх на задоволення своїх бажань чи потреб – на ще одну жуйку, на кілька повітряних кульок або на ще щось, може, й безглузде з вашої точки зору. Проте гроші швидко закінчаться, і доведеться якийсь час знову виконувати “послуги” та чекати “оплати” праці.
За той час ваш син уже виваженіше підходитиме до покупок і навчиться планувати витрати. А ще пишатиметься, що має свої гроші, як мама і тато. Не втручайтеся і не запитуйте, на що він витратився. Дитина ці гроші заробила і має право розпоряджатися ними на власний розсуд! Це ознака мудрості батьків.
Краще брати авторитетом, аніж авторитаризмом. Тому якщо хочете виростити не марнотрата, а господарського сина чи доньку, дайте змогу дитині вчитися.