Чи варто давати дитині кишенькові гроші?

“Наш син цього року пішов до школи. Почала давати йому кишенькові гроші. Але чоловік категорично проти, каже що цього робити не можна. Скажіть, будь ласка, чи варто давати дитині кишенькові гроші і скільки саме?”

Мирослава Білозерська, м. Кам’янка-Бузька


Катерина Рибій, дитячий психолог:
– Ви робите правильно! Кишенькові гроші давати дитині все ж таки треба, аби вона з раннього віку навчилася розпоряджатися фінансами. Раджу починати привчати сина чи доньку до власних грошей уже з п’яти-, шестирічного віку. Саме тоді діти здатні зрозуміти їх ціну. 
У вашого сина повинні бути хатні обов’язки, він має, до прикладу, виносити сміття, купувати хліб, тобто виконувати якусь роботу впродовж тривалого часу. Спершу вистачить 10-20 гривень. Отримавши за свої “послуги” гроші, дитина спочатку витрачатиме їх на задоволення своїх бажань чи потреб – на ще одну жуйку, на кілька повітряних кульок або на ще щось, може, й безглузде з вашої точки зору. Проте гроші швидко закінчаться, і доведеться якийсь час знову виконувати “послуги” та чекати “оплати” праці. 
За той час ваш син уже виваженіше підходитиме до покупок і навчиться планувати витрати. А ще пишатиметься, що має свої гроші, як мама і тато. Не втручайтеся і не запитуйте, на що він витратився. Дитина ці гроші  заробила і має право розпоряджатися ними на власний розсуд! Це ознака мудрості батьків. 
Краще брати авторитетом, аніж авторитаризмом. Тому якщо хочете виростити не марнотрата, а господарського сина чи доньку, дайте змогу дитині вчитися. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4166 / 1.54MB / SQL:{query_count}