В Україні розробили тест на здібність до навчання, який може стати альтернативою традиційних сертифікатів ЗНО минулих років. Запровадити його можуть уже з 2016 року. Про це у інтерв’ю
ZN.UA розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
З його слів, таке тестування практикують у багатьох країнах. Проходять його ті, що вступають до вишу не відразу після школи. “Він допомагає визначити не рівень знань, а здатність до навчання”, – каже директор УЦОЯО.
“У 2008 і 2009 роках нами була розроблена концепція і власне Тест загальних навчальних компетентностей (ТЗНК), проведена його апробація. Однак у 2010 році, коли МОН очолила команда пана Табачника, від його впровадження відмовилися.
Це рішення було прийняте в кабінеті Табачника у моїй присутності після того, як тодішній керівник департаменту вищої освіти майже дослівно заявив: “Кому потрібний цей тест, коли ректори університетів не можуть і досі розібратися з тестами ЗНО?” Мої аргументи стосовно доцільності впровадження ТЗНК були відхилені. У наступні роки до питання запровадження ТЗНК не поверталися. Сьогодні ця тема знову актуалізувалася”, – написав Ігор Лікарчук на своїй сторінці у Facebook.
На його переконання, тест треба лише трішки “дотягнути”, зважаючи на сьогоднішні реалії. Але університети повинні визначитися, для яких спеціальностей вимагатимуть його проходження. Цією проблемою займатиметься відділ аналітики та прогнозування, який розпочне роботу в структурі УЦОЯО уже з 10 грудня.