Марія Гошко, педіатр:
– Доведено, що причиною багатьох хвороб, особливо в малих дітей, є невідповідність вологості повітря встановленим нормам. Імунологи кажуть, що при зниженні відносної вологості повітря до 35 відсотків і нижче імунна система слабшає, легені втрачають здатність самоочищуватися, і через це до внутрішніх органів надходить менше кисню, виникає постійна втома, а слизові оболонки ушкоджуються через нестачу води в організмі.
Уникнути цього допоможе зволожувач повітря. Не існує жодних заперечень щодо обрання ультразвукового! Такі зволожувачі мають високу ефективність, безпеку, оскільки температура пари становить до 40 градусів (якщо дитина піднесе руку, опіку не буде, як при використанні традиційного парового), і легко керуються цифровою системою.
Недоліком такого пристрою є необхідність використання дистильованої води або фільтрів для неї. За її відсутності на меблях та інших предметах, що є у помешканні, утворюється білий наліт. Бажано купувати моделі з гігростатом (щоб не перезволожувати повітря, а значить уникнути ефекту лазні) та з гігрометром (він показуватиме поточну вологість). Проте якщо таких додаткових функцій придбаний вами зволожувач не має, гігростат і гігрометр можна докупити.
Твердження, що ультразвукові хвилі шкідливі, не справджується! Хибною є й думка, що вода розщеплюється і стає непридатною для життя та вдихання, тобто “мертвою”.
Обов’язково провітрюйте кімнату, бо зволожувач не виконує функції провітрювання. Вимикайте батарею або обігрівач, якщо температура в помешканні перевищує 23 градуси (це гранично допустима норма для здорового і комфортного життя).