Якщо малюк скрегоче зубами

Чому вві сні виникають нападоподібні скорочення жувальних м’язів, що супроводжуються стискуванням щелеп, – пояснення фахівців

фото: nemovlia.net
Нерідко молоді батьки серед ночі прислухаються до незвичних звуків, схожих на скрипіння, яке доноситься з дитячого ліжечка. Це, звичайно, стає приводом для хвилювання – з дитиною щось не так. Аж надто перейматися цим не треба, але й нехтувати не варто.
Як стверджують медики, бруксизм (скрегіт зубами) виникає внаслідок ритмічного скорочення жувальних м’язів, що супроводжується низьким звуком, який нагадує скреготіння або потьохкування. В дитини, що скрегоче зубами вві сні, відбуваються зміни пульсу, артеріального тиску, дихання і т.д. 
Цей феномен зустрічається досить часто. Механізми виникнення такого явища і далі залишаються не до кінця вивченими. Вважається, що бруксизм може бути одним із проявів порушень регуляції глибини сну – таких як сом­намбулізм, нічний енурез і нічні жахіття. Лікарі зауважили, що частіші прояви таких феноменів сну відбуваються при епілепсії.
Скреготіння зубами вві сні спостерігається в приблизно 50 відсотків дітей! Є дані про спадкову схильність до бруксизму. У більшості дітей він не викликає жодних проблем, і вони з часом відвикають від цього. Під час сну може відбуватися кілька епізодів бруксизму тривалістю  до 10 секунд. 
Якщо ж ті епізоди тривають довше і є надзвичайно інтенсивними, це може призвести до пошкодження зубів і довколишніх м’яких тканин. Під час сильних нападів дитина, як правило, прокидається від болю голови, зубного болю або навіть із болісними відчуттями в самому обличчі. Це дуже серйозний сигнал. 
Якщо дитина постійно скрегоче зубами, слід порадитися із зубним лікарем, який може виготовити спеціальну шину, що не дозволятиме зубам стикатися. Якщо ж дитина скрегоче зубами лиш іноді, спробуйте застосувати інші методи, рекомендовані фахівцями:
1. Дайте відпочити щелепам. Якщо дитина не жує, не ковтає і не розмовляє, верхні й нижні зуби не повинні стикатися. Якщо зуби стикаються, то невдовзі дитина почне скреготати ними. Поясніть це їй і попросіть трохи розслабити щелепи.
2. Заохочуйте до виконання вправ. Регулярні вправи можуть допомогти зняти стрес і м’язове напруження, яке у схильних до цього дітей часто стає причиною нічного скреготіння зубами.
Скреготіння зубами вві сні спостерігається в приблизно 50 відсотків дітей! Є дані про спадкову схильність до бруксизму. У більшості дітей він не викликає жодних проблем, і вони з часом відвикають від цього
3. Спокій перед сном. Дитина увечері, перед тим як лягати спати, не повинна брати участі в рухливих іграх. Напруженим м’язам, аби розслабитися, потрібен час. Це повинно статися до того, як дитина засне. Почитайте їй книжку, покажіть малюнки у ній, увімкніть приємну музику.
4. Вкладайте спати раніше. Можливо, ваша дитина перевтомлюється? Це також може стати причиною зубного скреготу під час сну. В цьому випадку вкладайте дитину спати раніше. Приміром, якщо вона зазвичай лягає в ліжко о дев’ятій вечора, то мусить робити це о восьмій. А якщо вам не вдається змусити дитину лягти спати раніше, організуйте їй пообідній сон.
5. Не годуйте перед сном. Не давайте дитині нічого їсти і пити (крім води) як мінімум  за годину до того, як вона піде спати.
6. Зробіть аналіз на наявність гельмінтів. Скреготіння зубами здавна вважається одним із симптомів наявності в дитячому організмі гельмінтів. І справді дискомфорт, який відчуває дитина під час сну, може бути спричинений цими паразитами. Відповідні аналізи і адекватне лікування допоможуть не тільки позбутися скреготіння, а й значно важливіших проблем зі здоров’ям.
7. Поговоріть з дитиною про її проблеми. Якщо дитина стурбована важким домашнім завданням або відповідальним виступом, це також  може стати причиною зубного скреготіння вночі. Заспокойте, розрадьте її перед сном – не дозволяйте лягати спати занепокоєною. Нехай п’яти-, десятихвилинна вечірня розмова ввійде у звичку.
8. Прикладайте теплі вологі компреси. Якщо у дитини після нічного скреготіння зубами вранці болять щелепи, накладіть на них махрову серветку, змочену в теплій воді. Дитина повинна тримати такий компрес до тих пір, поки не відчує полегшення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6838 / 1.57MB / SQL:{query_count}