Мар’яна Нартікова, дитячий психіатр, завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування:
Дам кілька простих, але дієвих порад.
– Передовсім ви повинні розробити чіткий і зрозумілий розпорядок дня для своєї школярки: о котрій годині вона повинна лягати-вставати, коли робитиме уроки та ін. Причому цей розпорядок має бути не у вашій голові, а на папері (шести-, семилітні діти не сприймають усних розпорядків – для них усе повинне бути візуальним). Дитина має висиплятися, лягати о 21.00-21.30. Про це треба подбати вже за рік до школи, тоді їй буде легше прокидатися вранці, адже більшість проблем у школі виникає саме через режим дня.
– Не варто записувати шестиліток в гуртки уже з першого класу. Семилітки адаптовуються до школи зазвичай за три-чотири місяці – до півроку, а шестилітки – протягом навчального року. Діти, які не ходили в садок, ще довше.
– Маленький школярик повинен повноцінно харчуватися.
– Першокласник мусить відпочивати – обмежте йому час перегляду телепередач і сидіння за комп’ютером.
– Розумове навантаження має компенсуватися фізичним у другій половині дня: дитина повинна гуляти на свіжому повітрі, кататися на велосипеді, роликах, брати участь в рухливих іграх.
– Поставтеся відповідально до вибору вчительки – вона повинна подобатися дитині, а не вам! Познайомте вашу доньку з учителькою, подивіться на реакцію і віддайте в клас до тієї, яка підкорила серце вашої дитини.
– Цікавтеся щодня, як минув день вашої доньки в школі, що нового вона дізналася. Якщо їй некомфортно в класі, треба переводити в іншу школу негайно! Проблеми з ровесниками або учителькою є основними. Хлопчики починають бешкетувати, а дівчатка замикаються в собі.
– Семилітки можуть робити домашні завдання з першого класу самі, а шестилітки ще потребуватимуть вашої допомоги.