Ірина Василик, психотерапевт:
– Передовсім варто усвідомити переваги своєї роботи. Такий стан потребує детального аналізу. Що вас не влаштовує – стосунки з колегами, заробіток, посада, нереалізовані мрії?..
Багато хто радить запалювати ароматизовані свічки, але то недієвий засіб! Хоча, ніде правди діти, вони й справді розслабляють… на нетривалий час. Не варто дізнаватися й те, на якому етапі робочі справи, – це ще більше посилить тривогу і паніку.
У психотерапії є таке поняття, як “реактивна тривога”, коли людина перебуває в середовищі, суспільстві, рівень тривожності якого зашкалює (що спостерігаємо тепер). В такому випадку фахівці радять нейтралізувати цей стан. Наприклад, робити вправи на дихання. Глибоке та усвідомлене знімає тривогу, але дає нетривалий ефект. Тривога ніколи не буває безпідставною – у неї завжди є причина! Це своєрідний симптом, який пояснює щось заховане глибше.
Єдина порада – згадуйте приємні миті відпустки. А якщо таких не було, намагайтеся їх собі організувати за ті кілька днів відпочинку, що залишилися.