Чи передбачена відповідальність за використання газового балончика?

“Останнім часом стала помічати підозрілих типів на львівських вулицях, тож мушу носити зі собою газовий балончик. Але боюся його застосовувати. Скажіть, будь ласка, чи передбачена відповідальність за використання газового балончика з метою самозахисту?”

Оксана Коломієць, м. Львів


Руслан Щепний, старший інспектор з особливих доручень відділу дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду управління громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області: 
– Застосовувати газовий балончик можна тільки в крайніх випадках, коли існує реальна загроза для здоров’я і життя людини. На його носіння дозвіл органів внутрішніх справ не потрібний! Але пам’ятайте, що існують правила використання:
– не варто користуватися газовим балончиком у вітряну погоду, оскільки можна знешкодити не лише нападника, а й нашкодити своєму здоров’ю;
– забороняється застосовувати газовий балончик до працівників міліції і громадян, які перебувають при виконанні службових обов’язків (рибоохорона, природоохоронні та інші органи);
– використовувати при низьких температурах, навіть коли температура повітря надворі нижча за плюс 15;
– не раджу лякати ним нікого, оскільки балончик – не вогнепальна зброя і не може мати такого психологічного ефекту, як, скажімо, пістолет; до того ж від струменя газу легко захиститись, заплющивши очі і затримавши дихання. 
За порушення цих правил законодавством передбачена адміністративна відповідальність, а у випадку, коли особа, яка застосувала балончик, значно перевищила межі необхідного захисту і спричинилася до настання важких наслідків, не виключена й кримінальна відповідальність.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4602 / 1.54MB / SQL:{query_count}