Рослина, що містить золото

Один-два качани вареної кукурудзи, якщо споживати їх щодня, нормалізують обмін речовин, покращать пам’ять та вбережуть від карієсу. Але тим, хто має проблеми з травленням і поганий апетит, їсти їх не варто

У другій половині літа маємо  чудову нагоду смакувати солодкуваті зернятка кукурудзи. Це не лише ситно і смачно, а й корисно.

Вітамінний склад

У качанах кукурудзи міститься велика кількість мінеральних речовин (калій, кальцій, магній, натрій) та вітамінів (В4, РР, К, С, D). 
Зі слів голови Асоціації дієтологів Львівщини Зоряни Завади, головну цінність у ній мають волокна, в які загорнуті качани. Вони володіють імуностимулювальними та жовчогінними властивостями, нормалізують обмін речовин, заспокоюють нервову систему, покращують пам’ять. Варені кукурудзяні приймочки дуже помічні при гепатиті, жовчнокам’яній хворобі, холециститі, запаленні сечового міхура.
“Кукурудза – одне з найсмачніших та найдоступніших джерел селену. Цінність цього мікроелемента в тому, що він сповільнює процеси старіння організму, а також є засобом профілактики онконедуг. Але варто пам’ятати, що варена кукурудза принесе користь тільки тоді, коли їсти її небагато (маленькими порціями) і добре пережовувати. Найкраще споживати кукурудзяні пластівці з молоком або кукурудзяну кашу”, – каже дієтолог.

Як консервувати
Для початку кукурудзу треба полущити. Щоб зробити це було легше, киньте качани на кілька хвилин у киплячу воду, а потім відразу ж під холодну, проточну. 
Кукурудзяні зерна обов’язково промийте в холодній (не кип’яченій!) воді і лише після цього дві-три хвилини потримайте в окропі. Тепер приготуйте заливку. Для цього візьміть столову ложку солі і три чайні ложки цукру на літр води. Бланшовані зерна кукурудзи викладіть у стерилізовані слоїки (вони мають зайняти 2/3 об’єму). 
Найкраще підійдуть півлітрові банки. А оскільки кукурудза містить мало природної кислоти і багато білка, то її потрібно стерилізувати два-три рази киплячою водою для того, щоб не проростали спорові мікроорганізми. Накрийте слоїки прокип’яченими металевими кришками і стерилізуйте в каструлі зо три години. Потім відразу ж закрийте кришками за допомоги спеціального ключа. 
Зберігайте консервовану кукурудзу в прохолодному темному місці. 
Калорійність кукурудзи становить лише 100 ккал на 100 грамів, але вона дуже поживна, сприяє швидкому насиченню. Саме тому її вважають дієтичним продуктом, який слід вводити у раціон навіть хворим на цукровий діабет.
Мало хто знає, що кукурудза – єдина рослина, зерна якої містять золото! А ще вона зміцнює ясна і бореться з карієсом. Досить з’їдати один-два качани на день – і матимете білосніжну усмішку. Важливим є те, що кукурудзяні качани не накопичують хімічних речовин, які використовують у вигляді добрив. До того ж вони здатні виводити з організму радіонукліди і токсини.
Варена кукурудза з маслом надзвичайно корисна для лікування закрепів, хвороб печінки, серця і судин, полегшення стану хворих на нефрит і подагру. Не менш цінною є кукурудзяна олія, яка містить втричі більше вітаміну Е (його ще називають вітаміном молодості та краси), аніж соняшникова. Для профілактичного ефекту при атеросклерозі нею заправляють салати (вистачить однієї столової ложки).
Як запевняє дієтолог, конкретних порад щодо добової норми споживання кукурудзи не існує, але дітям варто з’їдати за раз тільки півкачана, дорослим – не більш ніж два. 

Кому протипоказана

Хоч варена кукурудза і має низьку калорійність, все одно важкостравна. Тому якщо у вас проблеми з травленням, краще відмовтеся від неї. У періоди загострення виразкової хвороби шлунка теж варто утриматися від її споживання. 
Не рекомендується їсти її й тим, що мають знижену масу тіла, поганий апетит, схильність до утворення тромбів і підвищену здатність крові до згущування. Надмірне захоплення кукурудзою може привезсти до загострення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. А ще кукурудзу не варто давати дітям до трьох років.

Який сорт придатний для варіння

Потрібно знати, що перед тим, як варити кукурудзу, необхідно правильно підібрати її сорт. Їх існує близько 30-ти (ті, що вживають у їжу). У них різний термін дозрівання, вміст цукру і розмір качана.
Цукрова кукурудза від зернової відрізняється більшим вмістом цукру та незначним вмістом крохмалю у зернах. В Україні вирощують різні сорти кукурудзи: скоростиглі (Рання золота 401, Зоря 123, Гібрид Ауріка, Ароматна), середньоранні (Кубанська консервна 148) і середньостиглі (Гібрид Акорд 72), інформує agroazbuka.com.
Час варіння кукурудзи залежить від сорту і ступеня зрілості качана. Якщо кукурудза молода, варити її потрібно 40 хвилин – годину, а якщо стара – від півтори до двох з половиною годин.
Відрізнити молоду кукурудзу від зрілої просто: зерна світло-жовті, ряди рівні, щільно прилягають один до одного. Для того, аби переконатися, що курурудза молода, надріжте зернятко – з нього повинен виділитися білий, як молоко, сік.

Як варити 

Перед варінням качан кукурудзи очищають від листя, кладуть у велику каструлю та заливають холодною водою. Солять до смаку і тримають на вогні до готовності. На стіл подають гарячою і за потреби досолюють.

     Рецепти страв із кукурудзою     

Салат “Сонечко”

Складники: 200 г бринзи, 400 г консервованої кукурудзи, 300 г помідорів, 50 г оливкової олії, спеції.
Бринзу і помідори накраяти на кубики. З консервованої кукурудзи злити рідину. Всі інгредієнти вимішати і заправити оливковою олією. Додати спецій і на бажання часнику.

Салат з кукурудзою, курятиною і квасолею

Складники: велике куряче філе, 400 г консервованої кукурудзи, 1/2 банки червоної консервованої квасолі, свіжий огірок, 100 г майонезу, сіль і перець до смаку.
Куряче філе зварити із сіллю та спеціями, вистудити і нарізати на кубики. З консервованих кукурудзи та квасолі злити рідину. Огірок помити і накраяти на скибочки.
Всі інгредієнти вимішати і заправити майонезом.

Салатик “Чоловічий”

Складники: 400 г консервованої кукурудзи, банка консервованої сардини, половина цибулини, 3 варені яйця, 1-2 ч. л. лущеного і обсмаженого соняшникового насіння, 50 г майонезу, трохи лимонного соку, цедра з половини лимона, сіль до смаку.
Сардину розім’яти виделкою і вимішати з консервованою кукурудзою (без рідини). Накраяти на дрібні кубики половину цибулини і варені яйця. Цедру з половини лимона натерти на тертці з дрібними вічками. Заправити салат майонезом, скропити лимонним соком, посолити і посипати соняшниковим насінням.

Салат “Мексиканський” 

Складники: банка чорних оливок, один великий солодкий червоний перець, банка консервованої білої квасолі, великий огірок, банка консервованої кукурудзи, 50 г сметани, 50 г майонезу, сіль і перець до смаку.
У прозору глибоку посудину викладати шарами: нарізані на кружальця оливки; накраяний  на кубики солодкий  перець; консервовану квасолю; нарізаний на кубики огірок. Посипати все це кукурудзою і залити заправкою (змішати сметану з майонезом).

Рисово-кукурудзяний гарнір 

Складники: 1 скл. довгого рису, середня цибулина, 150 г арахісу, банка консервованої кукурудзи, 4 помідори, солодкий перець, зубчик часнику, олія, сіль, перець і зелень до смаку.
Рис зварити. Цибулю і часник подрібнити, помідори і перець накраяти на кубики. У розігріту сковорідку налити олії та обсмажити в ній цибулю і часник, злегка спасерувати і додати накраяного перцю та арахісу. 
Тримати на слабкому вогні п’ять-сім хвилин. Після цього додати відцідженої консервованої кукурудзи. Смажити суміш ще п’ять хвилин. Наприкінці додати помідорів, вареного рису та зелені. Добре вимішати, посолити-поперчити і через три-чотири хвилини зняти з вогню.

Закуска “Світлофор”

Складники: 500 г баклажанів, 300 г помідорів,  3-4 ст. л. кукурудзи, 150 г цибулі, 50 г кропу, сіль, олія.
Баклажани нарізати на невеликі кубики, посолити і залишити на 30 хвилин, аби пустили сік. Потім промити їх у холодній воді і злегка відтиснути. Цибулю дрібно накраяти і обсмажити на олії. Додати баклажанів, посолити і смажити до готовності (приблизно 15 хвилин). Помідори нарізати на кубики. 
Зелень посікти. На пласку тарілку викласти баклажанну суміш, розрівняти її та сформувати прямокутник. Зробити в ньому три круглі заглиблення. Покласти в них накраяні помідори, кукурудзу і зелень. Закуску вимішати вже на столі, перед гостями!

Салат “Вітамінний”

Складники: 150 г консервованої кукурудзи, морквина, 50 г олії, сіль і перець до смаку.
Морквину обібрати, натерти на спеціальній тертці – для моркви по-корейськи – і обсмажити на олії (дві-три хвилини, щоб вона залишилася хрусткою). 
Змішати моркву з кукурудзою, посолити і поперчити. Салат можна подавати як теплим, так і холодним!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4184 / 1.63MB / SQL:{query_count}