Серед екологічно чистих карпатських лісів за 85 км від Львова розкинувся унікальний бальнеологічний курорт Моршин.
Для того, щоб відпочити, оздоровитися і зміцнити здоров’я, сюди щороку приїжджають тисячі людей не лише з України, а й із Білорусі, Молдови, Росії, Німеччини, Азербайджану, Ізраїлю. Їх приваблюють красива природа, чисте повітря і, звісно ж, унікальні за своїм складом мінеральні води з місцевих джерел.
Від більшості західноукраїнських містечок Моршин відрізняється сучасною архітектурою і насиченим курортним життям. Не раз можна чути, що за ефективністю лікування цей прикарпатський курорт може конкурувати з такими відомими світовими оздоровницями, як німецький Вісбаден або чеські Карлові Вари. Тим паче що й ціни тут набагато нижчі.
У Моршині чимало санаторіїв та оздоровчих закладів, але одним з найпотужніших є санаторно-курортний комплекс (СКК) “Моршинкурорт”, підпорядкований ЗАТ “Укрпрофоздоровниця”.
Унікальні лікувальні джерела

|
заступник головного лікаря з маркетингу та реалізації путівок санаторно-курортного комплексу “Моршинкурорт” Микола Фурманюк (фото: Андрій Польовий) |
Найголовнішою принадою цього курорту є чудодійна джерельна вода, яку ще називають розсолом або ропою (джерела №№1 і 6), бо концентрація солей в ній дуже висока. Цю воду розводять і подають у бювет.
Особливо багата моршинська ропа на магнієві та сульфатні іони. Аналогічних джерел у світі не існує – є тільки подібні! А ось вода з джерела №4 (його ще називають “Джерело Божої Матері”) – ультрапрісна, з легкою сечогінною дією, добре засвоюється організмом, тому її можна пити навіть немовлятам без спеціальної обробки і кип’ятіння.
На думку заступника головного лікаря з маркетингу та реалізації путівок санаторно-курортного комплексу “Моршинкурорт” Миколи Фурманюка, сюди приїздять не лише, щоб підлікуватися, попити мінеральної води, але й відпочити, пройти діагностику.
У СКК “Моршинкурорт” лікують печінку, підшлункову залозу, кишківник, шлунок, цукровий діабет, а також супутні недуги – порушення системи опорно-рухового апарату, захворювання сечостатевої системи, гінекологічні, захворювання серцево-судинної системи тощо.
“Маючи унікальні джерела мінеральних вод №№1, 4 і 6, сучасну медичну базу, висококваліфікований персонал, комфортний номерний фонд і вдале розташування спальних корпусів – у лісопарковій зоні, “Моршинкурорт” створює сприятливі умови для доброго відпочинку і ефективного лікування 2000 осіб одночасно”, – зазначає “Пошті” Микола Фурманюк.
Комплексний підхід

|
Бальнеологічна лікарня (фото: morshynkurort.net)
|
СКК “Моршинкурорт” належать п’ять санаторіїв – “Дністер”, “Лаванда”, “Перлина Прикарпаття”, “Світанок” і “Черемош”, а також загальнокурортна Бальнеологічна лікарня, Лікувально-діагностичний центр, бювет мінеральних вод і Палац культури. Усі вони компактно розміщені в самому центрі Моршина, де завжди тихо і спокійно.
Зі слів Миколи Фурманюка, кожен заклад має свої особливості. Одним із найновіших санаторіїв у системі СКК “Моршинкурорт” є “Дністер”. У ньому функціонує спеціалізований центр, в якому успішно лікують хвороби печінки – гепатити різного походження, цироз тощо. До речі, цей санаторій з номерним фондом покращеної категорії (люкси і напівлюкси) може прийняти одночасно 305 осіб.
У “Лаванді” працює спеціалізоване реабілітаційне відділення для людей із недугами печінки, жовчевого міхура та жовчовивідних шляхів. Санаторій розрахований на 388 місць (є номери економ-класу, люкси, напівлюкси і стандарти).
Найновішим санаторієм СКК “Моршинкурорт” є “Перлина Прикарпаття”. Тут створені спеціалізовані реабілітаційні відділення для лікування хвороб товстої кишки – хронічних колітів, колостазу, синдрому подразненого кишківника, а також відділення для оздоровлення вагітних. Санаторій здатен одночасно розмістити 201 особу в номерах від економ-класу до покращених. “Світанок” – санаторій на 401 особу. В ньому функціонує спеціалізоване відділення для людей, що проходять реабілітацію після операцій на органах черевної порожнини.
Найновішим санаторієм СКК “Моршинкурорт” є “Перлина Прикарпаття”. Тут створені спеціалізовані реабілітаційні відділення для лікування хвороб товстої кишки – хронічних колітів, колостазу, синдрому подразненого кишківника, а також відділення для оздоровлення вагітних
А в “Черемоші” створене відділення для дітей і дорослих, які мають хвороби органів травлення (гастрит, дуоденіт, холецистит, коліти) та відділення для лікування цукрового діабету, в якому працюють ендокринологи і функціонує так звана школа цукрового діабету, у якій вчать хворих, як жити з цією недугою.
При Лікувально-діагностичному центрі працюють клініко-діагностична, біохімічна, імунологічна і цитологічна лабораторії. Є кабінети ультразвукової діагностики, ендоскопії, дуоденального зондування, діагностики та лікування урологічних та гінекологічних недуг. Консультують 15 вузьких спеціалістів: психотерапевт, офтальмолог, невропатолог, дерматолог, стоматолог та ін. Високу результативність лікування в цьому центрі забезпечують комплексні програми терапії, що включають прийом мінеральних вод, бальнеологічні та фізіотерапевтичні процедури.
У Бальнеологічній лікарні можна отримати консультації лікарів (гастроентеролога, проктолога, фізіотерапевта, рефлексотерапевта, педіатра) і пройти більш ніж 88 видів лікувальних процедур! Тут працює відділення водолікування (ванни, душі, кишкове зрошення, мікроклізми, гінекологічне зрошення і спринцювання) та фізіотерапевтичне відділення (озокерито- і електрогрязелікування, інгаляції). Крім того, в лікарні здійснюють озонофітотерапію, лікують фіточаями та спеціальною гімнастикою.
Здоров’я пацієнта передусім!

|
фото: morshynkurort.net
|
В “Моршинкурорті” сповідують унікальну філософію, суть якої полягає у тому, що людина, перебуваючи на курорті, повинна отримувати найякісніше обстеження та лікування.
Обслуговування в згаданих санаторіях відповідає європейським стандартам і є доступним завдяки прийнятним цінам.
“Наша цінова політика залишається незмінною впродовж останніх півтора року – вартість однієї доби перебування в санаторії коштує від 266 до 425 гривень, – пояснює Микола Фурманюк. – Реалізація путівок відбувається безпосередньо у санаторіях і через Фонд соціального страхування. У вартість путівки входять проживання, дієтичне харчування, лікування і діагностика. До кожного пацієнта застосовують індивідуальний підхід щодо вибору процедур і обстежень”.
Оздоровлення в санаторно-курортному комплексі “Моршинкурорт” доступне різним верствам населення: тут лікуються та відпочивають і пенсіонери, і підприємці, і батьки з дітьми. Багато хто приїжджає сюди регулярно. Відчувши покращення здоров’я з першого разу, люди вже не шукають інших курортів.
Наприклад, 42-річна Наталя з Києва у Моршині вдруге. Поселилася в санаторії “Дністер”. Її дуже болів кишківник, та вже через тиждень стало легше. “Приїхала сюди оздоровитися. Думала, 16 днів буде замало, та вже за кілька днів почала почуватися набагато краще, запрацював травний тракт”, – каже жінка.

|
Санаторій “Черемош” (фото: morshynkurort.net)
|
Чимало людей купують в “Моршинкурорті” так звані курсівки, які включають комплеск лікувально-діагностичних послуг. В цьому випадку місце розміщення та спосіб харчування відпочивальники вибирають на власний розсуд. Вони мають можливість поселитись в приватному секторі (винайм однокімнатної квартири обійдеться приблизно в 100 гривень на добу), готелі чи пансіонаті.
67-річна Ніна з Одеси приїжджає до Моршина вже 10 років поспіль. Колись їздила по путівці, тепер купує курсівку. “Я працювала на дуже хорошій роботі, щороку мені давали путівки, і в Моршин зокрема. Зараз цього немає, але вважаю, що здоров’я все одно треба берегти, тому відкладаю щомісяця по 200-250 гривень, щоби приїхати сюди, – каже одеситка. – Квартиру винаймаю разом із подругою, їжу готуємо самі, неймовірним повітрям дихаємо в парку, а ось вихрові ванни, масажі, промивання та інші процедури замовляємо у Бальнеолікарні. За власними підрахунками, моє перебування тут 17 днів з дорогою, проживанням, процедурами, питтям води і харчуванням обійшлося в 2,5 тисячі гривень”.
Рекомендований курс відпочинку становить від 18 до 24 днів. Для тих, хто не може дозволити собі таку тривалу відпустку, передбачили короткотермінові лікувальні пакети. Процедурні й діагностичні кабінети працюють і в суботу. За вікенд можна обстежитись і пройти певні оздоровчі процедури (підводний душ-масаж, ручний масаж, ароматерапія).
Доброго вам здоров’я!
Замовити путівки можна багатоканальними телефонами: +38 (03260) 60500; +38 067 34 35 500; +38 050 36 60 500 або на сайті
www.morshynkurort.netАдреса СКК “Моршинкурорт”: Львівська обл., м. Моршин, Паркова площа, 3.
Ольга Шведа, Львів – Моршин – Львів